Šta preporučujete?

cokim te

Zainteresovan član
Poruka
253
Pazi ovako...uskoro mi dolaze gosti iz Zagreba, razmena studenata...i baš bih da im Beograd prikažem u što boljem i lepšem svetlu...
Polako pravim plan, maršutu kuda bih sa njima.
Prošle godine sam bila kod njih, zaista su se potrudili, bili ljubazni, nema gde me nisu vodili...
Želja mi je da im ukažem gostoprimstvo i to veće nego što su oni meni...eto, dajte predloge, koja mesta, zašto...
 
Pa klasika,nema kod nas bog zna shta mnogo da se vidi-Kalish,Hram,NBG oko Arene,terazije,slavija,knez,ada,buvljak!,kinezi,bulevar,kej,tash,trg republike,trg Nikole Pashica,Beogradjanka,rushevine generalshtaba....u sushtini kao i vetjina Hrvata ili Slovenaca sigurno ih vishe zanima vrckanje uz orjentalne zvuke sa splavova...zato i dolaze ljudi..ipak su oni hiljadugodishnja..itd.
Ako ih interesuje gde se najvishe grad menja to je NBG,recimo Belvil ili 19.Avenija kod SC-a...i 3.bulevar ako vole ibarska magistrala arhitekturu.Kome je do avanture moze i da skokne do nekih predgradja..ali ne preporuchujem bez vodicha urodjenika i machete lol
 
Monza je ok za ceps, a shto se tice izlazaka, vodi ih svuda. Nek obidju sve,acapulco (malo je seljacki zbog muzike ali nema veze oni to vole),e da vodi ih obavezno na Blek panterse,Stefan Braun,Ona a ne neka druga u Zemunu (mislim da ce da se oduseve). Mozes i u "terasu" (u sklopu vile Jelena na Dedinju) preko dana, luxuzno uredjen kafic. Itd ima jako puno mesta!
 
stepeniste,kafic,ali samo ako je toplo,tj ako radi basta(prolse nedelje kada je bilo lepo vreme radila je)...pogled je prelep,mesto je uvuceno,sklonjeno od guzve i buke,a pogled na dunav je neverovatan...
 
Javi se u turisticku organizaciju Bgd ako zelis da ih vodis u Beli dvor (ima organizovanih tura ali mora na vreme da se rezervisu mesta), svi moji strani gosti su hteli da idu u Kucu cveca, Ada pod obavezno, slazem se, ako zele da posete neki muzej, jako je lepo uredjen Konak Knjeginje Milice i ima finog kustosa, brodic je isto super samo ne znam da li sada voze ture,+ svi moji gosti su apsolutno bili odusevljeni provodom u "Reci" u Zemunu.
 

Back
Top