NACIONALISTI vs. EVROPEJCI

Mislim da pogresno mislis i da treba da se dele penzije naravno. Ali imas pravo na svoje misljenje.

Ne znam za Srbiju, ali primer za Hrvatsku:
Odlukom Sabora je priznato mnogo toga za sve bivše 'političke' koji su najbolje godine svoga života TRUNULI u zatvoru, umesto da su privređivali, a sada su na budžetu! Međutim, na budžetu su i oni koji su ih osuđivali, čuvali itd....

Ukratko, ni jedni ni drugi nisu radili ništa korisno za budućnost, a sada su na grbači naroda!:D
To ni SAD ne bi preživio!
 
Zar Italija nije razvijena drzava? U njoj ne samo da postoji obilje ultranacionalistickih i neonacistickih grupa, vec su neke od njih prerasle u izuzetno jake opozicione stranke....
U Srbiji se pravi predstava od skupa nacionalista, dok su u svetu normalna pojava cak i skupovi nacista.

U Evropi, tacnije EU, postoje specijalni zakoni za versku, nacionalnu i rasnu diskriminaciju tako da se npr. za crtanje neonacističkih i fašističkih oznaka ("Srbija Srbima" ili SS ili kukasti krst) dobija odmah kazna zatvora. U Srbiji se za takve stvari ne odgovara. U tvom Nišu (moj nije, jer fašistički grad ne može da bude grad slobodnih ljudi) mladi neonacisti svakog dana šaraju grad nekim novim nazzi oznakama i natpisima (danas uslikao ovo, i to tek u prolazu), a kada ih policija privede počaste se čokoladicom i sokom u stanici, pa onda nazad na stari posao.

I jedno pitanje za nacionaliste: mislite li da je nacionalizam luksuz jedne države/nacije? Da je to nešto po sebi dobro za društvo, pa bilo ono i u etničkom/nacionalnom smislu homogeno? (Tu bitno grešite, ali ovde stajem sa komentarisanjem.)
 
U Evropi, tacnije EU, postoje specijalni zakoni za versku, nacionalnu i rasnu diskriminaciju tako da se npr. za crtanje neonacističkih i fašističkih oznaka ("Srbija Srbima" ili SS ili kukasti krst) dobija odmah kazna zatvora. U Srbiji se za takve stvari ne odgovara. U tvom Nišu (moj nije, jer fašistički grad ne može da bude grad slobodnih ljudi) mladi neonacisti svakog dana šaraju grad nekim novim nazzi oznakama i natpisima (danas uslikao ovo, i to tek u prolazu), a kada ih policija privede počaste se čokoladicom i sokom u stanici, pa onda nazad na stari posao.

I jedno pitanje za nacionaliste: mislite li da je nacionalizam luksuz jedne države/nacije? Da je to nešto po sebi dobro za društvo, pa bilo ono i u etničkom/nacionalnom smislu homogeno? (Tu bitno grešite, ali ovde stajem sa komentarisanjem.)

Za Srbiju nije luksuz, već potreba! Samo ih treba usmeriti na prave ciljeve.
Oni su mladi, ne znaju još oni ko je sve i na koji način neprijatelj Srbije!
Nisu cigani, Jevreji i pedevi krivi što je Srbija tu gde je.
E da, barem ne Jevreji koji žive u Srbiji:D
 
Na istoj strani smo svi mi samo se ne slažemo oko načina da sprovedemo to što hoćemo a to je da sačuvamo Kosovo ako može ikako..........

Garantujem da je 90 % stanovništva za ostanak Kosova u Srbiji pa onda ne razumem zašto se svi toliko i žustro prepiremo na ovakvom forumu....................Niko nije izdajnik niti malouman da ne shvata šta se dešava u Srbiji................
 
Ja sam to razočarenje doživio još kada su rekli da će Haaaahahaahaahahški Sud tretirati ratne zločine na Balkanu samo NAKON 1990-e godine!
Ista đubrad kao i onaj pajac Tile!:D

Eto ja sam bio naivan pa verovao da je to sve demokratija da u Srbiji vide prijateljsku zemlju ,samo nas nisu voleli zbog Milosevica ,izgleda da ipak imaju nesto protiv Srbije ,bar u ovim granicama.
 
Šovinista, bolesnik, neonacista, idiot, politički autsajder i primitivac. To nije sve, ali me mrzi da nabrajam i trošim vreme na opisivanje bića koje nije dostojno ni pljuvanja.

Pa ne bih njega nesto posebno izdvajao zbog nacionalne orjentacije. Jedino sto je u jednom TV duelu sa Rasimom Ljajicem preterao i posle to ga se nikada vise nije ni pojavio do ovih izbora.

Rekao je nesto kao ,,Lako je sa separatistima, koji se late oruzja. Problem je sa takvima poput vas koji su separatisti u belim rukavicama."

Nadam se da ne gresim, ali mislim da se je gadno prevario u vezi Ljajica i da je taj covek integrisao Sandzak i razbio ideje o separatizmu.
 
Ало ти са тим кукастим,национализам није ЛУКСУЗ како то ти описа већ је то прека потреба једног народа пред "СВОЈОМ НАЦИОНАЛНОМ ОПАСНОШЋУ" зато се и зове национализам! Јер једна НАЦИЈА се уједињује да заштити свој национални ИНТЕРЕС,интерес који је за њих од ЖИВОТНОГ значаја,капиш!
И немој ми ти МОЛИМ ТЕ фолозофирати и повезивати "Србија Србима" са SS односно НАцистичком НЕмачком.Иди у ШКОЛУ учи бре мало!
 
Na istoj strani smo svi mi samo se ne slažemo oko načina da sprovedemo to što hoćemo a to je da sačuvamo Kosovo ako može ikako..........

Garantujem da je 90 % stanovništva za ostanak Kosova u Srbiji pa onda ne razumem zašto se svi toliko i žustro prepiremo na ovakvom forumu....................Niko nije izdajnik niti malouman da ne shvata šta se dešava u Srbiji................

Upravo tako. To i jeste bila svrha ove teme, ali ocigledno da ne prijaju svima ideje srpskog jedinstva.
 
U Evropi, tacnije EU, postoje specijalni zakoni za versku, nacionalnu i rasnu diskriminaciju tako da se npr. za crtanje neonacističkih i fašističkih oznaka ("Srbija Srbima" ili SS ili kukasti krst) dobija odmah kazna zatvora. U Srbiji se za takve stvari ne odgovara. U tvom Nišu (moj nije, jer fašistički grad ne može da bude grad slobodnih ljudi) mladi neonacisti svakog dana šaraju grad nekim novim nazzi oznakama i natpisima (danas uslikao ovo, i to tek u prolazu), a kada ih policija privede počaste se čokoladicom i sokom u stanici, pa onda nazad na stari posao.

I jedno pitanje za nacionaliste: mislite li da je nacionalizam luksuz jedne države/nacije? Da je to nešto po sebi dobro za društvo, pa bilo ono i u etničkom/nacionalnom smislu homogeno? (Tu bitno grešite, ali ovde stajem sa komentarisanjem.)
Upravo sam ti naveo najsvezije primere iz te slobodoumne Evrope u kojoj ljudi ne mogu da nose svoju narodnu nosnju, niti grade svoje verske hramove. To sto se EU uveliko hvali svojim zakonima i nije od nekog znacaja, ako se ti isti zakoni u praksi ne sprovode.

Tacno je da se u evropskim drzavama sankcionise upotreba nacistickih simbola, ali mnogo hladnije glave, mnogo trezvenije nego sto se to cini u Srbiji. Tu izuzimam Nemacku koja (iz sasvim ociglednih razloga) osudjuje isticanje nacistickih simbola i propagande u svakom obliku, kao i Francusku. Medjutim, Velika Britanija osudjuje nacisticka obelezja samo ako se zloupotrebljavaju za sirenje rasne ili etnicke netrpeljivosti. Poljaci kaznjavaju isticanje kako nacistickih, tako i komunistickih obelezja, dok Turska kaznjava samo isticanje komunistickih. Italijanski zakon ne brani potrebu nikakvih obelezja, dok god se ne koriste za pozivanje na medjunacionalne sukobe.

Da si ti npr. u Nemackoj, dobro bi te lupili po dzepu zbog tvog avatara.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,2144,2191932,00.html

Tip koji je u Nemackoj prodavao majce i bedzeve sa antisvastikom kaznjen je nocanom kaznom od 3.600 € i zaplenjena mu je sva roba.

Nis fasisticki grad? Prema popisu iz 2002. godine od 250.518 stanovnika Nisa, 5.687 su bili Romi, dok predstavnici romske zajednice tvrde da ih je oko 20.000. Zar u fasistickom gradu?

Skinhedsa u Nisu ima, ali su oni sacica. Ti niski skinhedsi su toliko nacisticki nastrojeni da im je glavni politicki program da se malte do besvesti sa metalcima po niskom keju. Vecina njih smatra da je to sto rade cool, i nemaju pojma o nacizmu, pa ces tako videti nacrtane brojne ,,leve svastike” koje su zapravo verski simbol hinduistickih religija, a ne nacistiski kukasti krst. Ocito je, medjutim, da je najvise svastika u Nisu osvanulo dan posle sukoba Nacionalnog stroja i Nenada Canka u Novom Sadu, tako da mi to mnogo vise lici na smisljenu kampanju koja bi Srbe trbala da predstavi kao naciste usred frke sa Kosovom. Tako da ce Srbi, ne bi li se odbranili od optuzbe da su nacisti, progutati bilo koje sranje koje im se servira.

Taj tzv. srpski nacionalizam nisu smislili Srbi, nego im je okacen kao etiketa. Danas netrpeljivost u Srbiji podgrevaju razne NVO, koje ce za bilo kakav problem neke nacionalne manjine okriviti srpski rasizam ili nacionalizam i to nije nesto sto je svojstveno iskljucivo nama, vec se to manje-vise radi svuda u svetu iz razlicitih razloga.

Postoje brojne srpske porodice kojima se i pored toga sto su na rubu egzistencije ne odobrava socijalna pomoc. I ti ljudi bi se rado pozvali na nacionalizam i rasizam da mogu.

A to je upravo ono sto podgreva nacionalnu netrpeljivost u Srbiji i sto se postupno radi poslednjih desetak godina.
 

Back
Top