Potrebna mi je pomoc

iva_81

Početnik
Poruka
45
Pozdrav svima.Potrebna mi je pomoc i bicu svima zahvalna koji mi budu pomogli.
Moja sestra ima lap top i na njemu je imala korisnicki nalog.Ona taj komp dugo nije ukljucivala i naravno je zaboravila password.Kako je moguce da se sada statuje Windows i ima li sanse da se isti startuje ili se mora reinstalirati celi sistem?
Mi smo pokusavali sve ali nam ne ide.Unapred zahvalna...
 
Startuj iz Safe Moda i kada se sistem podigne i pogaže nalog imaćeš još jedan novi nalog Administrator uđu njega i otiđi u control panel user acounts i makni password.
Inače u safe mod ulaziš tako što čim uključiš komp (znači pre podizanja sistema i svega)počneš da pretišćeš F8 onda će ti se pjaviti neka lista i izaberi Safe Mod,inače podizanje Safe moda traje malo duže sačekaj.
 
Pokusavala sam sve sto su mi savetovali.
Najpre sam prilikom ukljucivanja kompjutera pritiskala taster F8 i onda podigka safe mod ali cim se on pokrene onda se opet pojavljuje isti prozor kao i kada normlano startujem kompjuter.Znaci trazi password.
Zatim sam pokusavala CTRL+ALT+DELETE (dva puta) i kada to uradim nista se ne desava.Nikakav novi prozor se ne pojavljuje vec je sve isto kao i ranije.Znaci nemoguce je i safe mod startovati.
Probala sam umesto user name da ukucam administrator ( kako jedan rece) ali opet se nista ne desava.Znaci sve sam otprilike probala od laksih varijanti i opet nista.
Ako neka ima neku ideju neka se javi pa da pokusamo ponovo.pozdrav i hvala svima.
 
Skini Hirens Boot...
Na njemu imas softver za razbijanje SAM-a (Security Account Manager - gde se cujavu podaci, koji su naravno enkriptovani).
Sartuj racunar sa Hirens Boot CD-a, i videces ves tamo neki softvercic za to, ne znam mu tacan naziv ali je vrlo intuitivan...

A imas i ERD Commander, koji se takodje pokrece sa CD-a, dakle bootojes sistem sa CD-a. Ali on se placa, Hirens je besplatan...
 
<iva_81>

Pošto si temu postavila na dva podforuma (mada ova tema više pripada OS), evo ti odgovora i ovde!
Probaj još ovo, a ako ne pomogne ne gine ti reinstall Windowsa! Neki tip na jednom forumu je napisao sledeće: Ukoliko želite da izbegnete logovanje pri svakom podizanju Windowsa uradite sledeće:

1. Start > Run > i upišite control userpasswords2
2. Zatim kliknite na OK
3. Na Users Tab, Uklonite kvačicu sa "Users must enter a user name and password to use this computer" i kliknite na Apply
4. Odaberite korisnika za kojeg želite da se automatski loguje i kliknite OK.
Pojaviće se prozor koji vas pita "koji user name i password želite koristiti za automatsko logovanje", samo kliknite "OK".

Zatim odite u Control Panel / User Accounts, i kliknite “Change the way users log on or off” i uklonite kvačicu sa “Use the Welcome Screen” i “Use Fast User Switching”.

I to je to!

Probaj, ništa te ne košta a možda ti čak i pomogne! :smile:
 
Pokusavala sam sve sto su mi savetovali.
Najpre sam prilikom ukljucivanja kompjutera pritiskala taster F8 i onda podigka safe mod ali cim se on pokrene onda se opet pojavljuje isti prozor kao i kada normlano startujem kompjuter.Znaci trazi password.
Zatim sam pokusavala CTRL+ALT+DELETE (dva puta) i kada to uradim nista se ne desava.Nikakav novi prozor se ne pojavljuje vec je sve isto kao i ranije.Znaci nemoguce je i safe mod startovati.
Probala sam umesto user name da ukucam administrator ( kako jedan rece) ali opet se nista ne desava.Znaci sve sam otprilike probala od laksih varijanti i opet nista.
Ako neka ima neku ideju neka se javi pa da pokusamo ponovo.pozdrav i hvala svima.
Neznam je si li sigurno pretisnula dva puta kombinaciju CTRL+ALT+DELETE možda nisi dobro pretisnula,pretisni 5-6 puta možda se pojavi.
Dekim kako da to uradi ako nemože da pristupi kompu uopšte?
 
<iva_81>

Pošto si temu postavila na dva podforuma (mada ova tema više pripada OS), evo ti odgovora i ovde!
Probaj još ovo, a ako ne pomogne ne gine ti reinstall Windowsa! Neki tip na jednom forumu je napisao sledeće: Ukoliko želite da izbegnete logovanje pri svakom podizanju Windowsa uradite sledeće:

1. Start > Run > i upišite control userpasswords2
2. Zatim kliknite na OK
3. Na Users Tab, Uklonite kvačicu sa "Users must enter a user name and password to use this computer" i kliknite na Apply
4. Odaberite korisnika za kojeg želite da se automatski loguje i kliknite OK.
Pojaviće se prozor koji vas pita "koji user name i password želite koristiti za automatsko logovanje", samo kliknite "OK".

Zatim odite u Control Panel / User Accounts, i kliknite “Change the way users log on or off” i uklonite kvačicu sa “Use the Welcome Screen” i “Use Fast User Switching”.
I to je to!

Probaj, ništa te ne košta a možda ti čak i pomogne! :smile:
:rtfm:Procitaj njen post...kako to da uradi kad ne moze da udje u Windows, jer ne zna sifru?
 
Uspela sam nekako uz vasu pomoc ali samo do pola...
Kako nisam uspela da se snadjem ( malo sam vise smotana) s onim sto ste mi svi vi savetovali onda sam odlucila da ponovo podugnem sistem.I kada sam krenula sa instalacijom videla sam da hard disck ima dve particije C i D i da je D particija prazna sto je bilo super.Podigla sam sistem na D particiji i sada komp radi.Uz malo muke konacno je i ti nekako proradilo.
I sada ulaztim na c particiju i prebacujem programe pa ih ponovo instaliram.
Jedino sto me sada interesuje moze li sada da se nekako razbiju te sifre od administartora koje su definitivno izbrisane ili izgubljene ili da taj Xp koji je na C particiji obrisem?
Imam tamo nekih 2 GB dokumenata I to ne moze da se otvori.
Postoji li nacin kako sada mogu da otvorim taj folder gde su smestena ta dokumenta?
Jos jednom svima hvala koji su mi pomogli I imali vremena za mene.
 
Evo preuzeto sa www.benchmark.co.yu

nema na cemu...

"ako se nekome dogodi da zaboravi administratorsku log-in lozinku (kao sto se desava meni :) ) moze da resi problem na sledeci nacin:

prvo skinite fajl ->download

unzip-ujte fajl, trebala bi da bude ISO slika u direktorijumu (cd050303). ovu ISO sliku narezite na CD,kada zavrsite rezanje na CD-u trebaju biti fajlovi tipa "initrd.gz" , "vmlinuz" i jos neki drugi...

napravljeni CD je butabilan, znaci restartujte komp i setujte u bios-u da first boot device bude CD(ako vec nije).

Izaberite disk ili particiju na kojoj se nalazi WindowsXP/NT3.51/NT4/2000/2003. kada to zavrsite morate naci registry fajlove da bi mogli da ih editujete, uglavnom se nalaze na:

-winnt35/system32/config - Windows NT 3.51
-winnt/system32/config - Windows NT 4 and Windows 2000
-windows/system32/config - Windows XP/2003


================================================== =======
Select PATH and registry files
================================================== =======
What is the path to the registry directory? (relative to windows disk)
[windows/system32/config] :
-r-------- 1 0 0 262144 Jan 12 18:01 SAM
-r-------- 1 0 0 262144 Jan 12 18:01 SECURITY
-r-------- 1 0 0 262144 Jan 12 18:01 default
-r-------- 1 0 0 8912896 Jan 12 18:01 software
-r-------- 1 0 0 2359296 Jan 12 18:01 system
dr-x------ 1 0 0 4096 Sep 8 11:37 systemprofile
-r-------- 1 0 0 262144 Sep 8 11:53 userdiff

izaberite deo registry baze za load:

1 - Password reset [sam system security]
2 - RecoveryConsole parameters [software]
q - quit - return to previous

ukoliko je navedeni direktoriju tacan(onaj koji treba da se edituje), nesto nalik ovom iznad navedeno ce biti izlistano.

selektujte "1." za reset lozinke

posle selekcije opcije za reset :

chntpw version 0.99.2 040105, (c) Petter N Hagen


* SAM policy limits:
Failed logins before lockout is: 0
Minimum password length : 0
Password history count : 0

<>========<> chntpw Main Interactive Menu <>========<>

Loaded hives: <sam> <system> <security>

1 - Edit user data and passwords
2 - Syskey status & change
3 - RecoveryConsole settings
- - -
9 - Registry editor
q - Quit

opet selektujte 1.

posle selekta izlistava se ovo ispod :

===== chntpw Edit User Info & Passwords ====

RID: 01f4, Username: <Administrator>
RID: 01f5, Username: <Guest>, *disabled or locked*
RID: 03e8, Username: <HelpAssistant>, *disabled or locked*
RID: 03eb, Username: <pnh>, *disabled or locked*
RID: 03ea, Username: <SUPPORT_388945a0>, *disabled or locked*

Select: ! - quit, . - list users, 0x<RID> - User with RID (hex)
or simply enter the username to change: [Administrator]

ovde mozete uneti user name za koji zelite da resetujete lozinku.
ukoliko se korisnicko ime ne prikaze unesite ID broj (RID).

izaberite korisnicko ime:

RID : 0500 [01f4]
Username: Administrator
fullname:
comment : Built-in account for administering the computer/domain
homedir :

Account bits: 0x0210 =
[ ] Disabled | [ ] Homedir req. | [ ] Passwd not req. |
[ ] Temp. duplicate | [X] Normal account | [ ] NMS account |
[ ] Domain trust ac | [ ] Wks trust act. | [ ] Srv trust act |
[X] Pwd don't expir | [ ] Auto lockout | [ ] (unknown 0x08) |
[ ] (unknown 0x10) | [ ] (unknown 0x20) | [ ] (unknown 0x40) |

Failed login count: 0, while max tries is: 0
Total login count: 3

*= brise loziku, ja sam radio ovako, novu loziku sam unosio u Win-u i naravno zapisao je
ukoliko ne unesete nista lozinka ce ostati nepromenjena.

ukoliko je nalog zakljucan bicete upitani da li zelite da ga otkljucate.

pisac ovog uputstva navodi da je najbolje resenje samo obrisati lozinku(*= blank pass)

bicete upitani da li zelite da obrisete/editujete lozinku:

Please enter new password: *
Blanking password!

Do you really wish to change it? (y/n) [n] y
Changed!


Select: ! - quit, . - list users, 0x - User with RID (hex)
or simply enter the username to change: [Administrator] !

pritisnite "!" da se vratite u glavni meni.

protisnite "q" za izlazak, bicete upitani da li zelite nesto da sacuvate.

sada je sve zavrseno, samo trebaju da se sacuvaju i upisu promene u registry.

Hives that have changed:
# Name
0 - OK

posle pitanja da li zelite da sacuvate promene stisnite "y"

izlistace se:

Writing sam

Mounting volume... OK

Processing of $MFT and $MFTMirr completed successfully.

NTFS volume version is 3.1.

Setting required flags on partition... OK

Going to empty the journal ($LogFile)... OK

NTFS partition /dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part1 was processed successfully.
NOTE: Windows will run a diskcheck (chkdsk) on next boot.
NOTE: this is to ensure disk intergity after the changes

***** EDIT COMPLETE *****

mozete pokusati opet ako niste uspeli da resetujete lozinku ili ste odradili nesto pogresno.

resetujte komp...

nadam se da ce nekome pomoci kao sto je pomoglo meni.

Poz."
 
Skini Hirens Boot...
Na njemu imas softver za razbijanje SAM-a (Security Account Manager - gde se cujavu podaci, koji su naravno enkriptovani).
Sartuj racunar sa Hirens Boot CD-a, i videces ves tamo neki softvercic za to, ne znam mu tacan naziv ali je vrlo intuitivan...

A imas i ERD Commander, koji se takodje pokrece sa CD-a, dakle bootojes sistem sa CD-a. Ali on se placa, Hirens je besplatan...



Od kad????
 
Ako sam dobro razumeo sada ti je samo bitno da dodjes do tih @GB podataka koji su zarobljeni...nekako...
Ako su ti podaci bili kriptovani mislim da ti nema pomoci a ako su bili pod dozvolom samo administratora (ako je koristio permissions) sa c particije...mozda da probas ovako:

explorer..pa..Tools/Folder Options/View pa skini check sa Use Simple File Sharing

Dalje,

Desnim klikom na foldere koje ne mozes da otvoris idi na security
Pa idi dole na Advanced skini check sa Inherit....onda..Copy, e onda probaj edit i tu chekiraj na dnu take ownership, zatim probaj da prisvojis foldere i da dodelis sebi dozvolu

Nisam bas siguran da je ovo u pitanju ali probaj
 

Back
Top