Ja u klin, ti u ploču...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bezkorisnickogimena

Iskusan
Banovan
Poruka
5.547
Mene nema godinu ili dve, odem, odjavim se, vratim se (samo privremeno, figurativno i pod drugim korisničkim, logično) i nađem – VAS. Iste face: G O D I N A M A. Svi ste tu!
Eremita, Strela (uznapredovala...), Bilja uzdanica, Jomini (super...šta?), pa Aleksandar3, Marlon i još: DelBoy, Fosilvaso, goxy, i ljubitelji toblerona, svakako... i ostali nespomenuti, ali ne i manje bitni...

Stvarno me zanima zašto ste ovde? Zbog ljubavi ili interesa? Radite li po zadatku ili volonterski? Kako to da se u svetu promena ne menjate? Ili bar ne menjate stavove. Zašto ste dosledni???

Da li verujete da ono što ovde napišete, da vaši komentari, sitne svađe, citati, zezalice, nadmudrivanja i mozgalice menjuju išta, utiču na bilo koga, vrede truda i vremena provedenog ovde?

Srpska politička scena se u međuvremenu bar malčice promenila. Mrdnula se napred ili nazad (nebitno je) uticala je pozitivno ili negativno na vaše živote, hteli vi to ili ne. Neki političari su promenuli dresove, neki stavove, neki stanove... a Vi?

Promenila se i Srbija, i verujte, gledano sa strane, sa dinastance – u mnogo čemu nabolje.

Ja lično ne utičem ni na koga, pomeram se, uglavnom, sa lošeg na gore i starim, starim... a vi?

Na šta i koga utičete vi?
 
Svakog dana u svakom pogledu sve više napredujemo!
Do puberteta je život jako jednostavan, kasnije se javljaju razne potrebe.
Tražimo mogućnost da ih ostvarimo.
Ne volimo kada nas neko sputava u potrebama, tada pišemo peticije...
 
Mene nema godinu ili dve, odem, odjavim se, vratim se (samo privremeno, figurativno i pod drugim korisničkim, logično) i nađem – VAS. Iste face: G O D I N A M A. Svi ste tu!
Eremita, Strela (uznapredovala...), Bilja uzdanica, Jomini (super...šta?), pa Aleksandar3, Marlon i još: DelBoy, Fosilvaso, goxy, i ljubitelji toblerona, svakako... i ostali nespomenuti, ali ne i manje bitni...

Stvarno me zanima zašto ste ovde? Zbog ljubavi ili interesa? Radite li po zadatku ili volonterski? Kako to da se u svetu promena ne menjate? Ili bar ne menjate stavove. Zašto ste dosledni???

Da li verujete da ono što ovde napišete, da vaši komentari, sitne svađe, citati, zezalice, nadmudrivanja i mozgalice menjuju išta, utiču na bilo koga, vrede truda i vremena provedenog ovde?

Srpska politička scena se u međuvremenu bar malčice promenila. Mrdnula se napred ili nazad (nebitno je) uticala je pozitivno ili negativno na vaše živote, hteli vi to ili ne. Neki političari su promenuli dresove, neki stavove, neki stanove... a Vi?

Promenila se i Srbija, i verujte, gledano sa strane, sa dinastance – u mnogo čemu nabolje.

Ja lično ne utičem ni na koga, pomeram se, uglavnom, sa lošeg na gore i starim, starim... a vi?

Na šta i koga utičete vi?

Mnogi od nas se nisu promenili jer se Srbija/Hrvatska nisu DOVOLJNO promenile na bolje!

Ako na nikog drugog, ponekad utičemo na moderatora pa nam uvali ban!:D
 
Dijalog, pa makar i virtuelni, je intelektualna potreba čoveka. Ovom podforumu (i čitavom Forumu, uopšte) imam da zahvalim za nivo moje informisanosti, delimično za kristalisanje mojih stavova, a posebno radi sklapanja prijateljstava, gde se takođe pokazao vrlo produktivnim.
Jeste da se potroši malo više vremena, ali uglavnom ne škodi, a po Gutoviću 'ako ne škodi, znači da korosti'. Pozdravi društvancu :)
 
Mene nema godinu ili dve, odem, odjavim se, vratim se (samo privremeno, figurativno i pod drugim korisničkim, logično) i nađem – VAS. Iste face: G O D I N A M A. Svi ste tu!
Eremita, Strela (uznapredovala...), Bilja uzdanica, Jomini (super...šta?), pa Aleksandar3, Marlon i još: DelBoy, Fosilvaso, goxy, i ljubitelji toblerona, svakako... i ostali nespomenuti, ali ne i manje bitni...

Stvarno me zanima zašto ste ovde? Zbog ljubavi ili interesa? Radite li po zadatku ili volonterski? Kako to da se u svetu promena ne menjate? Ili bar ne menjate stavove. Zašto ste dosledni???

Da li verujete da ono što ovde napišete, da vaši komentari, sitne svađe, citati, zezalice, nadmudrivanja i mozgalice menjuju išta, utiču na bilo koga, vrede truda i vremena provedenog ovde?

Srpska politička scena se u međuvremenu bar malčice promenila. Mrdnula se napred ili nazad (nebitno je) uticala je pozitivno ili negativno na vaše živote, hteli vi to ili ne. Neki političari su promenuli dresove, neki stavove, neki stanove... a Vi?

Promenila se i Srbija, i verujte, gledano sa strane, sa dinastance – u mnogo čemu nabolje.

Ja lično ne utičem ni na koga, pomeram se, uglavnom, sa lošeg na gore i starim, starim... a vi?

Na šta i koga utičete vi?

Интернет и форуми су једна јако добра ствар, јер ту постоји интеракција, значи нисмо само пасивни
примаоци вести, као кад укључимо тв или читамо новине, мада су ове новине у електронској форми узнапредовале, тако да читаоци имају директну могућност да коментаришу вести, догађаје, коментаре,...
Овде на форуму смо активни судионици догађаја, а при том имамо прилику да чујемо и дијаметрално
супротне ставове других учесника.
Време пасивног примаоца вести је остало за нама (у Ери Рибе), а сада смо (у Ери Водолије) активни
учесници догађаја. Неки мисле да ово што ми пишемо овде нема никаквог одјека, међутим ово писаније
овде је једно здраво јавно мњење, чији утицај јача из дана у дан, и још кад би било мање цензуре....
 
Ovaj podforum Krstarice i jeste dobar uzorak i slika javnog mišlenja o aktuelnim (i ne uvek aktuelnim) političkim, istorijskim i društvenim događajima u Srbiji.

Ipak, s moje tačke gledišta, Vi ste ovde prvenstveno zbog druženja.
Desno ili levo, da'l u klin il' u ploču, kada ste ozbiljni ili se izmotavate, dobre volje ili namćorasti - ne možete jedni bez drugih.
Tako Vas ja sada vidim, gledajući Vas sa strane i sa nostalgijom. I još mislim, da neki čudan način, i Vi gurate Srbiju napred.

Gledajući sa zapada, možda sa nostaligijom ali široko otvorenih očiju, jasno je da se Srbija ipak pomera napred. Posle svega što je preživela, i nebitno čijom krivicom, ne zaostaje ona za drugima tako da to bode oči. Naprotiv.
 
Време пасивног примаоца вести је остало за нама (у Ери Рибе), а сада смо (у Ери Водолије) активни
учесници догађаја.
Неки мисле да ово што ми пишемо овде нема никаквог одјека, међутим ово писаније
овде је једно здраво јавно мњење, чији утицај јача из дана у дан, и још кад би било мање цензуре....
А ја сам мислио да је Стрела хришћанка, кад она астролог. :shock:
 
А ја сам мислио да је Стрела хришћанка, кад она астролог. :shock:

У овој једној реченици си исказао сву скученост, својих погледа на свет.

А где сам ја то тврдила да сам хришћанка?
Моји погледи на свет су далеко шири од религијских, а религију уважавам само у смислу традиције.
А ако бих могла да бирам религију, далеко би ми била ближа паганска, посебно старо-грчка, од
хришћанске.

Сматрају љубитељи астрологије, астролози, љубитељи окултизма и окултисти. ;) Све у свему, глупости.


У мом претходном посту, нема ни окултизма, ни мистицизма, то је само један поглед на свет, на преласку
из једне ере у другу еру.

Уосталом, шта није тачно у овом опису Пакстона Робија?

Ера Водолије је доба када "ништа не може да се сакрије". То је време када се не влада помоћу тајни или помоћу великог бизниса. Системи комуникација омогућавају свакоме да види шта се дешава у свакој нацији и свакој корпорацији. Нема више костура скривених у ормарима, нико нема потребу да се крије иза неистина, наши морални судови се заснивају на саосећању и разумевању.

Ера Водолије је донела телефон, радио, телевизију, сателите за комуникацију, авионе, ракете, путовања у свемир, различите технолошке направе које треба да повежу све народе ове галаксије. У овој ери простор и растојање постају мање конкретни. Можемо да превазиђемо простор. Не ограничава нас растојање.

Ера Водолије доноси магнетофоне, видео рекоредере, филмове, технологије које могу да сачувају запис о прошлости, који могу да докажу да прошлост не мора више да буде само у прошлости. У Ери Водолије превазилазимо ограничења времена. Ускоро ћемо да бацимо поглед на ово.

http://forum.krstarica.com/threads/155216
 
btw. u međuvremenu se i Krstarica promenila bar malčice.
Sad Administrator pregleda prvih deset poruka pa ja kaskam za Vama... ma ja kaskam i onako.
Nostaligija...

Ali, stvarno, vidim samo ono čega ovde nema a u Srbiji postoji kao nešto dobro i lepo.

Nekada je Italija bila nešto, a sada?
Sada je Srbija, "Italija" za Italiju .Uprkos svemu, Možda i zahvaljujući Vama.

Nastavite da se prepucavate....i volite...
 
Znam za komunjarske zablude, a koje su religijske?
Ne bih da počinjem diskusiju kojoj nema kraja. Ti se moliš, ja se ne molim. Svi srećni i zadovoljni.
Сматрају љубитељи астрологије, астролози, љубитељи окултизма и окултисти. ;) Све у свему, глупости.

Znam da je sve to jedno veliko ništa. Moja opaska je bila pre svega osvrt na Strelin post kroz tvoj komentar.
 
Pa, kaze: "mene nema godinu il' dve...."
A onda, "Bilja je ovde GODNAMA", hehe, a lepo pise otkad sam ovde, s duzim ili kracim prekidima:lol:

Ukratko - ako je potrebno ikakvo opravdanje zasto koristim svoje slobodno vreme, novac i trud - onda, evo: JA sam, zahvaljujuci "demokratskoj" vlasti, politicki i svaki drugi brodolomac usidren na ovom "Atolu" Bespuca, zvanom Krstarica:razz:
 
Prvi odlomak u tvom citatu je potpuni promašaj!:D

Ера Водолије је доба када "ништа не може да се сакрије". То је време када се не влада помоћу тајни или помоћу великог бизниса. Системи комуникација омогућавају свакоме да види шта се дешава у свакој нацији и свакој корпорацији. Нема више костура скривених у ормарима, нико нема потребу да се крије иза неистина, наши морални судови се заснивају на саосећању и разумевању.

На ово мислиш?
Ово не да је тачно, него 100% тачно!
Сада готово да не постоји информација, коју је немогуће проверити, интернет је омогућио приступ
готово свим информацијама, вестима, знањима...
Сад настаје проблем друге врсте, наиме у обиљу информација, треба знати направити прави одабир,
како нам се не би пребукирао "хард-диск".
 
У овој једној реченици си исказао сву скученост, својих погледа на свет.
A како то?

А где сам ја то тврдила да сам хришћанка?
Моји погледи на свет су далеко шири од религијских, а религију уважавам само у смислу традиције.
А ако бих могла да бирам религију, далеко би ми била ближа паганска, посебно старо-грчка, од
хришћанске.
Фала на појашњењу.

У мом претходном посту, нема ни окултизма, ни мистицизма, то је само један поглед на свет, на преласку
из једне ере у другу еру.

Уосталом, шта није тачно у овом опису Пакстона Робија?



http://forum.krstarica.com/threads/155216
Тај поглед на свет је ненаучни. Лепо ја рекох астролошко-окултни.
laughing013.gif
 
Тај поглед на свет је ненаучни.

У овој једној реченици си исказао сву скученост, својих погледа на свет.

Опет могу ово да поновим, јер научни поглед је само један од погледа на свет.
Свет се може посматрати са више аспеката, филозофског, религијског, уметничког, ....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top