Pozitivne knjige...

Patagonija Ekspres, Luis Sepulveda. Pisac je kao vagabund putovao Južnom Amerikom, bio u Pinočeovim zatvorima, ilegalno prelazio granice, radio kao profesor, bežao od ženidbe. Sve u svemu, poruka knjige je da je život jedna velika avantura, i da u svakoj nesreći u kojoj se nađemo, treba pronaći smisao.
Sviđa mi se i 'Starac koji je čitao ljubavne romane', istog pisca. Govori o starcu koji živi u sred Amazonije, i koji jedva da je napustio svoje selo, vodi najprostiji mogući život i uživa u jednostavnim stvarima, a o spoljnom svetu saznaje čitajući ljubavne romane.
I naravno, jedna od mojih all-time favourites- 'O mojoj porodici i drugiim životinjama' :D
 
Ima knjiga Life of Pi, kanadskog pisca Jana Martela koji je za nju dobio Bukerovu nagradu 2002. godine. Iako priča nije ni laka ni vesela svojim razriješenjem meni je ulila iznenađujući optimizam. A i pored toga ima sve osobine dobre knjige. Prevod je objavljen kod nas (Život Paja). Preporučujem!
 
Koja je najpozitivnija knjiga koju ste u životu pročitali ? (Dakle, dosta mračnjaštva, tužnih knjiga...samo čist, suvi optimizam...)

Nekako sve knjige na koje sam nailazila a koje su skroz pozitivne, su bile i povrsne.
(isto kao i skroz depresivne u promasenom pokusaju dobijanja dubine)

Najbolje su kombinacije, after all, svijetlo se najbolje vidi u mraku.
 
Patagonija Ekspres, Luis Sepulveda. Pisac je kao vagabund putovao Južnom Amerikom, bio u Pinočeovim zatvorima, ilegalno prelazio granice, radio kao profesor, bežao od ženidbe. Sve u svemu, poruka knjige je da je život jedna velika avantura, i da u svakoj nesreći u kojoj se nađemo, treba pronaći smisao.
Sviđa mi se i 'Starac koji je čitao ljubavne romane', istog pisca. Govori o starcu koji živi u sred Amazonije, i koji jedva da je napustio svoje selo, vodi najprostiji mogući život i uživa u jednostavnim stvarima, a o spoljnom svetu saznaje čitajući ljubavne romane.
I naravno, jedna od mojih all-time favourites- 'O mojoj porodici i drugiim životinjama' :D

Zahvaljujem se na opisu knjiga. Već sam se malo zaintrigirala deluje kao uzbudljivo delo, zatvori...granice....profesor....bežati.. :-D.Interesantno...gotovo da sam uživala i u ovom kratkom opisu knjige. A i ove druge starac koji čita ljubavne romane u Amazoniji...kakva priča....:-D Moram uzeti obavezno da pročitam....a i životinje volim kao porodicu....ha ha...hvala na preporukama....
 
Ima knjiga Life of Pi, kanadskog pisca Jana Martela koji je za nju dobio Bukerovu nagradu 2002. godine. Iako priča nije ni laka ni vesela svojim razriješenjem meni je ulila iznenađujući optimizam. A i pored toga ima sve osobine dobre knjige. Prevod je objavljen kod nas (Život Paja). Preporučujem!

Thank you very much, for "Life of Pi" :-D, nisam čitala ništa od Jana Martela ali sviđa mi se što priča nije laka a može da itekako udahne optimizam, e to mi se sviđa. Pročitaćemo da se malo nadišem pozitivnog nadahnuća :-D
 
Nekako sve knjige na koje sam nailazila a koje su skroz pozitivne, su bile i povrsne.
(isto kao i skroz depresivne u promasenom pokusaju dobijanja dubine)

Najbolje su kombinacije, after all, svijetlo se najbolje vidi u mraku.

Ne mora da znači uvek da pozitivna knjiga nema svoju dubinu i da je površna i plitka. To ne mora da bude pravilo. Zavisi koja knjiga i ko je autor te knjige. Ja volim da čitam sve od istorijskih knjiga, preko ruskih klasika, engleske književnosti, do mađara i naše domaće književnosti....itd...Slažem se sa tobom da se ponekad "svetlo najbolje vidi u mraku"...ali...ponekad jednostavno poželim da se OPUSTIM, da udahnem koju svetlu misao, da se nasmejem uz možda nekog Kapora...i da me neki optimista nasmeje....:D
eto to je sve... :D
 
Onda citaj Pracheta :D

ono sto sam htjela reci jeste, da najvise volim kada su u knjizi zgodno upakovana i pozitivna i negativna energija,
tako da se fino vidi da jedno ne moze bez drugog i da jedno drugo cine znacajnijim
 
Uživala sam uz PETU KARTU i ČUVARE VEČNOSTI(nastavak) Jasminke Timotijević Vulićević. Ova dva romana predstavljaju neraskidivu celinu, i bez obzira na obim, čitaju se u jednom dahu. Opisuju grupu turista na krstarenju do Turske, gde se prepliću sadašnjost i mitovi Stare Grčke.
 
Evo jedne pozitivne knjige posle koje će žene malo bolje umeti da shvate muškarce.:D

http://www.laguna.rs/n105_knjiga_najbolje_za_muskarca_laguna.html

Ovo mi je obnovilo sećanje:D Hteo sam svojevremeno da pročitam knjigu istog autora ali sam ju jednostavno smetnuo sa uma.

http://www.laguna.rs/n2107_knjiga_covek_koji_je_zaboravio_sopstvenu_zenu_laguna.html

Ovde je i pdf prvog i drugog poglavlja:

https://www.delfi.rs/_img/artikli/k..._je_zaboravio_sopstvenu_zenu_dzon_o_farel.pdf
 

Back
Top