Internet pretrazivaci - koji koristite i zasto?

google ima najveci broj indeksiranih stranica i bezveze je koristiti druge, osim ako ne trazis pirateriju jer je opste poznato da se google ne voli sa warez sajtovima ;)

Secam se, nekada sam korstio u to doba najbolji www.altavista.digital.com
Sad sam pogledao i ne postoji vise (al je slava brzo prolazna)
Postoji www.altavista.com ali to nije to :)
 
Ja bih dodao jedan koji se slicno pise kao onaj gore sto je tab naveo samo izmedju a i t umesto l je s,a izmedju a i v je la ;) Samo ovo je za neke druge stvari ali jako korisne. ;)

A sto se google tice,redsonia,to ti je najveci svetski pretrazivac i ako nesto postoji preko njega ces ga naci sigurno,izuzev warez stvarcica ;) A taj preview sto kazes ne znam koliko je koristan.Ako trazim slike idem na google images,a ako me interesuje neki text onda mi taj preview nista neznaci jer se nista nevidi.Retko kad bi to bilo od koristi.
 
@mornar_popaj: preview mi je koristan jer ja cesto nadjem nesto sta me zanima i onda posle odredjenog vremena hocu opet da odem na tu stranicu, tj. znam 'otprilike' kako izgleda... pa onda ne moram da otvaram sve redom dok ne naidjem na ono sta me zanima, nego samo vidim preview i znam koji link da (ne) otvaram.

@Oggy: Nikad nisam cula za Pogodak. Ima da ga proverim. :)

www.live.com mi je homepage i koristim ga kao portal koji prikazuje informacije koje mene zanimaju - pored toga sto ga koristim kao internet pretrazivac.
Znam da je www.google.com najveci kao Internet pretrazivac, tu nema rasprave - samo cinjenice. I koristila sam ga maksimalno do nedavno... radila sam na jednom web projektu i onda sam trebala da 'ubacim' search na stranicu. Nakon malo 'cackanja' i istrazivanja resila sam se za live engine, jer je dosta lako da se koristi... tako su mi se interesovanja prosirila i na 'live' koji je u stvari mnogo vise nego obican search engine (messenger, spaces, skydrive, onecare...).
Htela sam da kazem da svaki od ovih ima 'nesto svoje', a ja vidim da ovde svi uglavnom koriste google, pa me zanima zasto.
 
tako su mi se interesovanja prosirila i na 'live' koji je u stvari mnogo vise nego obican search engine (messenger, spaces, skydrive, onecare...).
Htela sam da kazem da svaki od ovih ima 'nesto svoje', a ja vidim da ovde svi uglavnom koriste google, pa me zanima zasto.
Pa ti onda ne znas sta sve google ima od servisa...;)
Uglavnom vremenom svako nadje sta mu pase.
 
@Oggy:
Iskreno, bas i ne znam koje servise ima, jer ga koristim samo za search (kad ga koristim). Znam da ima email (gmail ako se ne varam) i... ne znam vise. :|

@mornar_popaj:
Nemoj da se vredjamo... Poenta posta je da se razmene iskustva i zasto neko koristi sta koristi, a ne da se prica kako "ja koristim najbolje, a ti pojma nemas". :shock:
Inace, ne koristim mozillu, tako da ne bih znala za ad-ons koji su na raspolaganju. Koristila sam to nekada davno... ali samo zbog tab opcija koje su mi se jako dopale... sada koristim IE7.
A mozda da mi objasnis kakve veze bookmarks imaju sa page preview?
 
Bas tako oggy.Logicno...kako kome ;)

@redsonia
Vredjamo??:shock:Nesto ti tu nisi dobro razumela.
Nego,sama tema nije nista narocito korisna.Ogromna vecina koristi google (razlog ocigledan) a tako ce ostati i posle ove teme.Ako sad tebi treba pismena potvrda da je ovako onda cekaj da svi postuju google,google,google.....:roll: Dobro ima i onih drugih koji izmisljaju toplu vodu;)ali ja govorim o vecini.

btw dobri su ovi novi smajliji :p:lol:

Edit: redsonia nemoj molim te da pricas svasta.Pa lakse ti je da sacuvas link za koji mislis da ce ti nekada zatrebati nego da ga trazis preko tamo nekih tvojih pretrazivaca i ko zna kad nadjes(ako nadjes)...
 
Nije mi namera da neko promeni internet pretrazivac zbog ove teme... I znam da vecina koristi google... zanima me zasto. Odgovor 'najbolji je' bas i nije neki odgovor, jer smatram da je takav odgovor dosta subjektivan: meni je najbolje ono sta odgovara mojim potrebama.
Pored toga sto live odgovara mojim potrebama, radim u MS-u, pa malo 'vucem na tu stranu'... ;)
Ako imate razloge zasto koristite pretrazivac koji koristite (osim 'najbolji je'), slobodno pisite o tome...
 
Koliko ja vidim niko ti nije dao odgovor 'najbolji je'.Mozda sam prevideo ali neverujem.Svako od nas par ucesnika u ovoj temi je rekao po nesto vezano za google,a ja ti kazem da je razlog ocigledan zasto ga vecina koristi.

Tema se zove 'Internet pretrazivaci - koji koristite i zasto?'.Medjutim ti izgleda hoces da napravis paralelu izmedju googla i nekog drugog pretrazivaca?E da bi se to uradilo kako valja mora se dobro testirati i taj drugi pretrazivac,tacnije vise njih.

Dakle s jedne strane imamo google,a s druge nekoliko drugih pretrazivaca.Posto su tebi svi poznati,jedino google manje(sto znaci da ces imati manje posla nego mi),predlazem da ti uradis to ispitivanje,objektivno,nepristrasno,pridrzavajuci se onog sto si rekla u postu iznad;)
Znaci kreni odavde pa polako...vremenom ce ti sve postati jasno. ;)
 
Ako imate razloge zasto koristite pretrazivac koji koristite (osim 'najbolji je'), slobodno pisite o tome...
A sto pitas kad ne citas? :shock:

JA sam lepo dao odgovor "sa argumentima" ;)

google ima najveci broj indeksiranih stranica i bezveze je koristiti druge, osim ako ne trazis pirateriju jer je opste poznato da se google ne voli sa warez sajtovima ;)
 
google za pretrage opsteg tipa... kad mi samo treba kratko objasnjenje o cemu se uopste radi, i dobar je za pretragu slika
jedino sto ima previse rezultata - od kojih je vecina glupost

a ako hocu o necemu dobro da se informisem, onda pravac wikipedia
Jel u Wikipediji trazis crevo za tus, da kupis u Zemunu? Ili najblizi bioskop?

A i malo je diskutabilno to "dobro informisem" i Wikipedia...gde ljudi sami pisu definicije...svojevremeno sam nalazio takve gluposti(neke sam i editovo):mrgreen:
 

Back
Top