Blok desne strane srca...

Hari_Haler

Zainteresovan član
Poruka
136
Sta znaci kad ti doktori kazu da imas blok desne strane srca, da je to ne izlecivo, da je cesto urodjena mana mada je moze izazvati i nerazvijenost grudnog kosa. Da li je to nesto opasno, i da li ce mi praviti probleme u buducnosti. Vojsku sam odsluzio, ali je moj zahtev za vojnika po ugovoru odbijen po tom osnovu. Niko mi nije rekao nista detaljnije o tome... Da li neko zna nesto vise o tome?
 
Nije blok desne strane, nego blok desne grane: srcani impulsi se prenose kroz dva snopa ili dve grane - levi i desni. Stanje je najcesce urodjeno, ne pravi nikakve probleme i nije opasno, nece ti praviti nikakve probleme sem sto te zbog toga nece proimiti u aktivnu vojnu sluzbu koja zahteva potpuno cist kardioloski nalaz.
Mozes uraditi test opterecenja na kome ce se jasno videti kakvo je stanje srca pri opterecenju i d ali i u kojoj meri mozes da se bavis sportom, recimo, a za normalan svakodnevni zivot ovo stanje ne pravi nikakav problem i ponekad ljudi zive sa njim da ni do smrti nemaju pojma d aga imaju. Prema tome opusteno. A za vise informacija - Google.
 

Back
Top