Kako spreciti urastanje dlaka?

Zvezdica

Iskusan
Poruka
6.474
Zanima me da li postoji opasnost od urastanja dlaka na donjem delu ledja i guzi (govorim o muskarcima) koji dugo sede na radnom mestu?

Jasno mi je da nijedna lekar nije vracara i da ne moze da predvidi da li ce se nesto dogoditi, ali koji savet bi mogao da se da osobama koje zbog svog posla moraju da sede 6-8 sati. Kako izbeci mogucnost urastanja dlaka i eventualne komplikacije, ako vec morate da sedite?
 
*cula* (Jel to svi misle da sam musko zbog avatara?)

To sam samo naglasila da se ne bi neke dame uvredile, kao sto su se uvredile kada sam pitala usmeno. :)

A gde sam culA? Cula da je urasla dlaka jednom vozcu kamiona, koji i nije bio mnogo mator, oko 30 godina, napravila brojne probleme.

Pa sam cisto htela da pitam da li postoji ovakav rizik od kancelarijskog sedenja po ceo dan.
 
Ljudi ja svaki dan previjam jednog momka koji je uraslu dlaku operisao tri puta.....Nije mala stvar i bolest je sama po sebi recidivna,bitno je da se prvi put dobro operise,i da rana ostane otvorena do zarastanja koze.U slucaju da ostane jedan mali kanal bolest se vraca,i opet ponovo.....
 
Srecice,pokusaj da promenis vrstu depilacije.Meni je pomogla epilacija secernom penom jeste nesto skuplja od toplog,hladnog voska ali je veruj mi daleko bolja.Znatno usporava rast,ne urastaju dlake i postaju jako meke cak posle prvog tretmana.Pozdrav!
 
što se urastanja dlaka tice evo mog mišljenja :
mislim da je ono povezano sa dugim sedenjem na tvrdoj površini, ali i sa znojenjem u donjem predelu kičme. Ne mora to da bude vožnja kamiona ili kancelarijski posao i dugo sedenje za kompjuterom moze dovesti do ovog poremećaja. Veoma je bolno, a ako se pri prvom nagovestaju ne krene sa antibioticima moze doći do velike upale. Operacijom se moze ukloniti ali nije uvek uspešno.
 
koliko god zvucalo bezazleno, veoma je ozbiljna stvar (govorim o "bolesti" tj urastanju dlake koju doktori zovu "sinus"). Ukoliko osetite bilo kakvu neravninu, ili crvenilo, nesto poput bubuljice, gnoj i tome sl u predelu guze tj tamo negde odakle bi nam rastao rep :) obavezno se javite lekaru da on to pogleda!... sto pre se to pronadje lakse ce vam biti da se to sanira... jer ako dodje do gnojenja, ili jake upale, oboleli ne moze da hoda od bola... Nekad su lekari prinudjeni da "dreniraju" tj spricem izvlace gnoj odatle, a cuo sam da to boli katastrofalno... Znaci nema igranja. Ja sam imao taj problem, na svu srecu bilo je smesno i u zacetku pa se sve dobro zavrsilo (operacijom na vma od 10min)... nisam posle toga imao problema... valjda ih nece biti... ja sam bio laksi slucaj ali ostali pacijenti koje sam imao prilike da upoznam su imali mnogo vece probleme... Rana se posle intervencije/operacije ne usiva. Poz nadam se da sam pomogao
 

Back
Top