Kurs za šišanje pasa?

Pipi, nemoj da se nerviraš. Zašto, htela si da postaneš frizer za kuce? :per: I ja već dugo razmišljam o tome jer za ženu-vet. tehničara, pa još iskrenog ljubitelja životinja, od veterine "nema 'leba"! U principu treba da poznaješ standard rase za koju se opredeliš (univerzalci često upropaste psa i umanje mu ocenu na izložbi-Milan Došen je jednu škotsku terijerku ošišao šnaucerski, sreća pa je bila u bebi-razredu i dobila opisnu ocenu i savet da promene frizera)... Veruj mi, Bojan kao odgajivač crnih ruskih terijera koji liče na šnaucere ali se šišaju skroz drugačije to dobro zna. A jesi li znala da recimo pudle imaju, ako me sećanje ne vara, 19 priznatih frizura za izložbe? A da kod sve 3 rase škotskih terijera-običnih crnih, vestija i bordera-dlaka mora da se čupa prstima a da se makazama i trimerom samo finišira, inače se napravi haos jer su sve tri rase sklone kožnim infekcijama. Deluje unosno ali nije lako uopšte.
 
A mozes da postanes i obican frizer, to ja planiram, tj samo da se bavis higijenskim shishanjem, tj "na keca". Znaci ne za izlozbe vec samo skracivanje dlake. Tako mozes da shishas i razne rasne pse bez bojazni da ces upropastiti frizuru.
Ako vec zelis da ih uredjujes za izlozbe onda je najbolje da se opredelis za jednu rasu, ili jednu grupu, pa da polako krenes da proucavanjem nacina shishanja i opremom koja ti treba. Na sajtu youtube mozes da nadjes neke kratke klipice koje mozda mogu da ti budu od koristi.
 
I ja sam imala na umu taj običan frizerski kurs-za ljude/žene i literaturu iz KSS i ostalih izvora. :) Pouzdano znam da je Goran Gladić, vrhunski odgajivač škotskih terijera (onih crnih) objavio knjigu o trimovanju istih a da je to vrlo primenjivo i na vestije i bordere, recimo. Čak mi se čini da sam sve bliže tome svemu i to uz podršku od mimi's dad... Doduše, ima on još "genijalnih biznis planova" tipa da moj Gizmo otvori pet cemetery na mestu gde je sad njegova šuma, uz ivicu lokalnog groblja. :dash::rida::besna:
 
I ja sam imala na umu taj običan frizerski kurs-za ljude/žene i literaturu iz KSS i ostalih izvora. :) Pouzdano znam da je Goran Gladić, vrhunski odgajivač škotskih terijera (onih crnih) objavio knjigu o trimovanju istih a da je to vrlo primenjivo i na vestije i bordere, recimo. Čak mi se čini da sam sve bliže tome svemu i to uz podršku od mimi's dad... Doduše, ima on još "genijalnih biznis planova" tipa da moj Gizmo otvori pet cemetery na mestu gde je sad njegova šuma, uz ivicu lokalnog groblja. :dash::rida::besna:

Pa istina to moze da bude dobra ideja, ali ne mora bas Gizmo da ga otvara!:(:(:(
 
Da li neko zna jel postoji kurs za sisanje pasa? Ili da li je neko zainteresovan za takav posao ?

Meni je drage kolege i kolegice forumasi i forumasice :D
Potrebna pomoc,zelim da osisam psa :D
E sada pronaci frizera za pse,prosto nemoguce :confused:

Sada,ja bi to uzeo u svoje ruke,e sada ako neko ima par savjeta,kako da osisam psa,naime to je mali patuljasti pas,pasmine Tibetski Spanijel,
tibetan_spaniel_h02.jpg


Eh zelio bi da mu skratim dlaku,mislio sam kupiti neku masinu za sisanje,jel neko zna neku dobru al da me puno ne opece po dzepu :D
Sestra plakala da joj nabavimo psa o kome ce se brinuti,nakon 6 godina usla u pubertet i zaljubila se te sada zivi u oblacima :D
Eh Taj pubertet,al meni ide na zivce sto jednostavno ne odvaja vremena da cetka psa niti ima vremena da ga izvodi,ja sam preuzeo obavezu svu na sebe,isto kao da imas malog drekavca,al opet moj pas je najbolji na svijetu :D

Samo pored sedmicnog kupanja i svega toga,ja nemam bas vremena da ga stalno cetkam,niti volje,a pogotovu njegove dlake da sakupljam :D

E sada koliko je preporucljivo da ga zbrijem masinicom,da mu to nece ljeti skoditi kozi....Neki savjet HELP :D
Hvala unaprijed,
pozz....
 
A sto je tesko pronaci frizera za psa...???
Ja ih znam ... pa... jedno 10tak, akoliko znam postoji i kurs za shishanje pasa, tacnije akademija, pa ko voli, neka mi se obrati na PP jer ne znam smem li da pravim reklamu ovde.
 
A mozes da postanes i obican frizer, to ja planiram, tj samo da se bavis higijenskim shishanjem, tj "na keca"

Lepo,pohvalno i pametno......samo (e da nije tog ''samo'',''ali'',''ipak'' i sl.....;))higejensko sisanje je u principu skoro isto kao i izlozbeno samo bez ''onih zavrsnih finesa i glanca''....tako da ako naucis da sisas, odnosno da budes groomer prakticno znas celu proceduru.....

Potpuno se slazem da bi trebalo ici kod specijaliste za rasu a ne kod ''all roundera''(takodje to mislim i za sudije:hvala:;))ali toga jako malo ima i samim tim je poprilicno skupo.......

Ali moze nesto drugo da se radi.....a to je odrzavanje pasa u smislu cesljanja,kupanja,feniranja,setanja,pranja zuba i sl. e za tio ti nije potrebna niakava ''skola''nego samo malo konsultacija oko sredstava koji se koriste za kojku rasu(tipa samponi,kondicioneri,puderi,ucvrscivaci isl.)Tu ne mozes nista veliko i strasno da ''pokvaris'' a sigurno mnogima treba bas takva usluga.......;)
 
Samo pored sedmicnog kupanja i svega toga,ja nemam bas vremena da ga stalno cetkam,niti volje,a pogotovu njegove dlake da sakupljam

E,obzirom na navedeno najbolje bi bilo da psa poklonis(manje ce se muciti i on i ti;))a ako bas zelis psa onda nabavi neku od rasa koja se ne linja i nema miris(mada se i oni moraju kupati i cesljati,doduse ne bas tako cesto)........:);)
 
Nemojte slucajno da se zeznete pa da upisete academy groom kod sashe ries. Obican prevarant. nista necete nauciti, uzece vam pare. verujte mi ako idete kod njega DOBRO se razmislite. Vazi za dobrog groomera ali uzasan prevarant. Klasicna prevara.
 
da stvar bude gora jesam, Upisala i zavlacenje klasicno da opravdaju iznos. Teorija i nekako, adekvatna praksa nije obezbedjena. Sta god da ti kaze laze. Nemojte slucajno alat da uzimate od njega, uzima i za to pare, isporucuje polovicno, nikad da docekas sve sto treba da ti stigne, zavlaci, laze, maze ti oci. Ja sam naucila na karaju na drugom mestu i svima cu da kazem da je prevara. Ako sam se ja zeznula ne trebaju drugi.
jednom recuju da svi razumeju PREVARANT
 
da stvar bude gora jesam, Upisala i zavlacenje klasicno da opravdaju iznos. Teorija i nekako, adekvatna praksa nije obezbedjena. Sta god da ti kaze laze. Nemojte slucajno alat da uzimate od njega, uzima i za to pare, isporucuje polovicno, nikad da docekas sve sto treba da ti stigne, zavlaci, laze, maze ti oci. Ja sam naucila na karaju na drugom mestu i svima cu da kazem da je prevara. Ako sam se ja zeznula ne trebaju drugi.
jednom recuju da svi razumeju PREVARANT
a hoces li da nam kazes gde si naucila, koliko kosta to zadovoljstvo, kakav je princip rada tj ucenja i sve sto ti padne na pamet :)
 
Ako imate nameru da se bavite groomingom,tj. uredjivanjem krzna ,trebalo bi da imate na umu par stvari...
Prvo,trebali bi ste da imate osecaj za obradu,pripremu,sisanje, itd krzna kod pasa i macaka
Drugo,MORATE imati adekvatan alat,koji naravno treba da znate da koristite...
Trece,mogucnost da jako,jako,jako jako puno vezbate...
E ako sve ovo imate plus volju i zelju,mozda Vam kurs nece ni biti potreban...;),a ako sve to nemate nikakav kurs ni uputstvo ni sta god slicno nece vam pomoci...

Zaista,vecina odlicnih groomera je samouka, tj.ucili su u hodu,radili,vezbali,gresili i odlicno se ispraksovali...:D Pa ako imate i malo smisla, osecaja,mogucnosti da primenite nauceno, na internetu imate gomilu vrlo lepo objasnjenih nacina obrade krzna...pa navalite...;)

I da, ja necu napisati koliko kosta kurs na pomenutoj akdemiji jer to je toliko ''bezobrazno skupo'' da stvarno nema smisla....
 
Poslednja izmena:
znam koliko je na toj akademiji, nego sam mislila neko drugi ko bi me naucio koliko bi mi naplatio... malo mi ne zvuci da sama pokusavam bez da mi neko objasnio pravila i par caka...

Igor lepo kaze, samo ides na google i nacices vec nesto. Volela bih da sam mogla da zadrzm onu mesankicu jorkija sto sam pronasla pre par godina, da na njoj vezbam, slicno je kod jorkija i maltica. Goran Gladic je napisao pre nekih 7-8 godina prirucnik za hand-stripping, metodu koja se koristi za vecinu terijera, dakle, nije problem doci do teorijskog dela.
 
Vidi ovako mala mici...mozda nisam bio dovoljno jasan...;)
Teorija preko interneta....
Praksa na svom psu ili psima,komsijskim psima,psima od rodjaka itd,itd(ako su raspolozeni da ti daju pse da vezbas) evenntualno kod nekog ko se bavi groomingom a ima volje i vremena da ti objasni i pokaze...
Sto se placanja za sve gore navedeno tice,tj,nekog uslovno receno kursa to zavisi(od toga sta zelis da naucis,jednuili dve rase ili sve...:think:)i krce se od 300 E pa na vise..

Ali ono sto je najbitnije,a to sam vec i rekao, ako nemas bar malo smisla i naravno ADEKVATAN alat,nemoj ni pokusavati.Namucices i sebe i pse a neces nista postici...

E sad jedna mala ''tajna'' u principu svaki zanat se ''krade'' a narocito cake i fazoni i to ti niko nece pokazati,nego ako skapiras,skapiras....

Ako te zanima posto ne bih da pravim reklamu ovde javi mi se na pp da ti posaljem linkove za neke odlicne knjige i mogucnosti za nabavku alata...

Nadam se da je sad malo jasnije...:super:
 
Poslednja izmena:

Back
Top