OLDTAJMERI
Strana 1 od 238 123451151101 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 5936

Tema: OLDTAJMERI

Zagor
    Guest

Podrazumevano OLDTAJMERI

Voleo bih da stupim u kontakt sa svim ljudima koji imaju i voze ovaj predivni automobil radi razmene iskustava i rezervnih delova? Isto tako bih razgovarao sa svim ljudima koji imaju retke, očuvane i kvalitetne oldtajmere kao npr. Saab 99,9000; Citroen Gs, Sunbeam-e, Talbote, Chervolette, Fordove itd. Pozdrav

Buduća legenda Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    130

Podrazumevano OLDTAJMERI

Sigurno da svaki učesnik ovog foruma u svom kraju zna za neki stari automobil koji truli na ulici ili u nekom dvorištu, garaži...Javljajte za takve i po mogućstvu iskopavajte i po neki podatak o vlasniku i ne bi loše legla i fotografija. Šteta je da to propada, kada sigurno ima zaljubljenika koji bi ih rado restaurisali i doveli u stanje u kakvom su bili. To je na kraju deo naše tehničke kulture, i zašto kao i sav normalan svet ne bi sačuvali za neke "nove klince" tragove istorije.

billy@panet.co.yu
    Guest

Podrazumevano kupio bih oltajmera

kupio bih oltajmera ili neki stari traktor
    ako neko ima da ponudi tako nesto neka mi pise.

Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    130

Podrazumevano Re: kupio bih oltajmera

Citat Original postavio billy@panet.co.yu
    kupio bih oltajmera ili neki stari traktor
    ako neko ima da ponudi tako nesto neka mi pise.
    Da li imaš u vidu neku konkretnu marku i tip?

I.G.
    Guest

Podrazumevano

Svaka čast na ideji! U potpunosti je podržavam jer sam veliki zaljubljenik u automobile (pogotovo u oldtajmere), a i lično posedujem jedan takav automobil.

Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    130

Podrazumevano

Citat Original postavio I.G.
    Svaka čast na ideji! U potpunosti je podržavam jer sam veliki zaljubljenik u automobile (pogotovo u oldtajmere), a i lično posedujem jedan takav automobil.
    Pa predstavi nam vozilo!

I.G.
    Guest

Podrazumevano

Vlasnik sam jedne lepe WV Bube 1200 koja je stara nekih 28 godina.Nažalost nije baš u fabričkom stanju, malo sam preuredio enterijer dok je spoljašnjost gotovo netaknuta.A da, malo je i boja kola neobična i retka.

Zaslužan član mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

e, znam ja za jedan.... fiat topolino a. iz 1940 godine...nalazi se kod mene u garazi restauriran... 8) i niko nemoze da ga vidi! 8) samo je mooooj...

Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Vlasnik sam jedne lepe WV Bube 1200 koja je stara nekih 28 godina.Nažalost nije baš u fabričkom stanju, malo sam preuredio enterijer dok je spoljašnjost gotovo netaknuta.A da, malo je i boja kola neobična i retka.
    sacekaj jos dve godine pa onda pricaj da je oldtajmer... :?

Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    130

Podrazumevano

Citat Original postavio mario80
    Ne budi sitničav. Taman dok ga sredi do kraja uleće u prave godine.

Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Espanol
    Ne budi sitničav. Taman dok ga sredi do kraja uleće u prave godine.
    ahaaa...to mi je poznato...ja i moj stari smo topolina sredjivali 20 godina...svaki deo smo pravili..ali svaki.da navedem da smo pravili polugice za gas od papucice do karburatora...da nepricam dalje...oko da ispadne... :? ali ga volim najvise na svetu. nikad ne bih mogao da ga drndam svaki dan po beogradskim rupama... :? a i toliko je mali da ja jedva sednem u njega...levu ruku uopste nemogu da koristim dok vozim... 8)

Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    130

Podrazumevano TOPOLINO

To sa dimenzijama mi je poznato. Bio sam svojevremeno vlasnik jednog "A" iz 1938. i "B" iz 1952. Ko ti je ćale ako nije tajna?

Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: TOPOLINO

To sa dimenzijama mi je poznato. Bio sam svojevremeno vlasnik jednog "A" iz 1938. i "B" iz 1952. Ko ti je ćale ako nije tajna?
    pa naveo sam gore u prvom textu koji je...ade sad da ponovim: fiat topolino 500 a sa citavih 13 konja i pomerenim ventilima...jadranko.

Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    130

pa naveo sam gore u prvom textu koji je...ade sad da ponovim: fiat topolino 500 a sa citavih 13 konja i pomerenim ventilima...jadranko.
    Čitaj pažljivo, pitao sam te za starog. A motor 500 znam napamet koliko sam ga puta rasturio i sklopio. To su inače "stojeći" ventili, a tip B je imao "viseće". Starog ti najverovatnije znam.

Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Čitaj pažljivo, pitao sam te za starog. A motor 500 znam napamet koliko sam ga puta rasturio i sklopio. To su inače "stojeći" ventili, a tip B je imao "viseće". Starog ti najverovatnije znam.
    maslacak? jovica? petkovic? dejan iz bulevara revolucije?....nisam ja tako mlad da drzim ruku u nosi.

Zaslužan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

... Praveci veliku prolecnu premetacinu forumskih ladica, kao sto je i red da staramajke u najavi rabotaju, nadjoh kompatibilni mi topic...Coolishich... 8) Elem, neki od naninih miljenika - ispisnika su:

- Packard Twelve (1935)
    - BMW 326 (1939)
    - Hanomag 2/10 (1927) - bubica u najavi
    - Mercedes Simplex (1905) - superdeka

Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    130

Podrazumevano

Citat Original postavio ugadnubaburastem
    ... Praveci veliku prolecnu premetacinu forumskih ladica, kao sto je i red da staramajke u najavi rabotaju, nadjoh kompatibilni mi topic...Coolishich... 8) Elem, neki od naninih miljenika - ispisnika su:

- Packard Twelve (1935)
    - BMW 326 (1939)
    Čestitke na ukusu Nano. Bio sam desetak godina vlasnik Packarda "Eight" iz 1928., koji zbog naših "pozitivnih" carinskih i ostalih propisa nikad nisam uspeo da uvezem. I danas me duša boli za tu lepotu.

Zaslužan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

- Packard Twelve (1935)
    - BMW 326 (1939)
    Čestitke na ukusu Nano. Bio sam desetak godina vlasnik Packarda "Eight" iz 1928., koji zbog naših "pozitivnih" carinskih i ostalih propisa nikad nisam uspeo da uvezem. I danas me duša boli za tu lepotu.
    ...Uh, PP, sva se najezila, al' odistinski... Ne daju dusmani pojedincu da bitise...Ne smem ni da mislim kako bole dusica kad se covek odrice ta'ke lepote...Izgleda da je jos sa fijakerima sve poslo do vraga...Eh... ... Kad vec pomenuh fijaker (u pranane mi bila cak 3 austrougarska komata istih ops: ), najslicniji im bese Decauville Tonneau iz 1902... A gajim stanovitu slabos' i spram malenoga Ford Model A iz 1933 - zuti partikularno , zovem ga 'maslacak' iliti 'idemo na piknik'... :wink: ... Blago onom ko rano poludi...(Njegos) ... Cijelovcic made in nanic :wink:

Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    130

Podrazumevano

- Packard Twelve (1935)
    - BMW 326 (1939)
    ...Uh, PP, sva se najezila, al' odistinski... Ne daju dusmani pojedincu da bitise...Ne smem ni da mislim kako bole dusica kad se covek odrice ta'ke lepote...Izgleda da je jos sa fijakerima sve poslo do vraga...Eh... ... Kad vec pomenuh fijaker (u pranane mi bila cak 3 austrougarska komata istih ops: ), najslicniji im bese Decauville Tonneau iz 1902... A gajim stanovitu slabos' i spram malenoga Ford Model A iz 1933 - zuti partikularno , zovem ga 'maslacak' iliti 'idemo na piknik'... :wink: ... Blago onom ko rano poludi...(Njegos) ... Cijelovcic made in nanic :wink:
    Nano, pa ti si pravi biser! Da li si u posedu i kakvih fotki iz tog perioda? Cmokić.

Zaslužan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

...Na zalost, nemam ih puno... Ono sto sam prikupila (oplavljujuci bezdusno vratove blize i dalje okoline), pokacila sam po zidovima - da se lakse dise... :wink: ... Evo za tebeka i ostale " 'talijane" malo historije:

Istorijski GRAND PRIX, MONACO

Maserati T61 ucestvuje u jednoj od 7 odrzanih trka oldtimer-a u Monacu. Za upravljacem je Stirling Moss.
    'LJubac made in nanac

Zaslužan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Packard V12 Cabrio (1935) LHD

Zaslužan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Za PP-a i sve kojima su 'starci' tiha patnja, evo jedne dobre web direkcije:

http://www.globalcar.com

Uzivanjac! 8)

Zaslužan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

1954 Lancia Aurelia B24 2500 GT Spider 8)

Zaslužan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

1934 Mercedes-Benz 150H 8)

Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    130

Podrazumevano

1934 Mercedes-Benz 150H 8)
    Ovaj "navodno" MB je jako sumnjiv. U mojoj "skromnoj" dokumentaciji od nekoliko tona ga NEMA! :shock:

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •