Madjarski Pulin

To je bio moj prvobitni izbor rase, ali sam cula da mnogo laje, a zivim u stanu, pa sam odustala.

Inace, jos sam cula da nemaju lojne zlezde :? pa se ne osecaju, ali zato kad vrse nuzdu isprljaju se kasnije, kada im dlaka bude dovoljno duga, pa se osecaju... A isto im je pogodnost sto se ne linjaju, tj. otpadne im ceo dred i samo ga pokupis.

Ali, u svakom slucaju su mi preslatki! :)

40075.JPG


Puli_puppy2.jpg


puli-0008.jpg


groom2.gif


I meni najsmesnija slika :lol: :

hair-2big.jpg
 
kako oni izgledaju kao shtenad?
kako im se naprave dredovi?!

pre neki dan sam videla psa identichnog mom,i gazda mi je rekao da je :madjarski pulin.ima 2 god i bez dredova je.chupav je i frckav ko pudla.medjutim pas je dosta,miran i pasivan kako sam stekla utisak.

moj pas je frckav-chupav,i nenormalno hiper-aktivan.i ako ima 10 godina. kad smo ga uzimali rekli su nam da je srednja pudla,tako da smo mu mi odrzavali kratku duzinu dlake.medjutim shvatam da po fizionomiji mnogo vishe lichi na pulija,nego na pudlu. i ako je hiper aktivan i ponashanje ima identichno za jednu pudlu.
mada ima grubu dlaku za jednu pudlu.

da li bi neko moga neshto vishe da mi kaze o pulijnu?

i da li je moguce da sam sve vreme imala pulina za kog sam mislila da je pudla :)

hvala
 
kako oni izgledaju kao shtenad?
kako im se naprave dredovi?!

pre neki dan sam videla psa identichnog mom,i gazda mi je rekao da je :madjarski pulin.ima 2 god i bez dredova je.chupav je i frckav ko pudla.medjutim pas je dosta,miran i pasivan kako sam stekla utisak.

moj pas je frckav-chupav,i nenormalno hiper-aktivan.i ako ima 10 godina. kad smo ga uzimali rekli su nam da je srednja pudla,tako da smo mu mi odrzavali kratku duzinu dlake.medjutim shvatam da po fizionomiji mnogo vishe lichi na pulija,nego na pudlu. i ako je hiper aktivan i ponashanje ima identichno za jednu pudlu.
mada ima grubu dlaku za jednu pudlu.

da li bi neko moga neshto vishe da mi kaze o pulijnu?

i da li je moguce da sam sve vreme imala pulina za kog sam mislila da je pudla :)

hvala

Dredovi im se "ne prave",zdravoj jedinki sami rastu.prirodno. neverujem da si ,svo vreme imala pulija (osim ako ga niste "redovno shishali"),postavi neku njegovu sliku,da vidimo.
 
Videla sam neke slike na kojima puli ima i kracu kovrdzavu dlaku, pa mi nije jasno da li je to neka drugacija vrsta pulija ili je to sve isto samo sto je sisano redovno da se ne bi dlaka uvila u dredove? :)

PulicroppedPuppy1.jpg
 
Poslednja izmena:
Znam, citala sam to, ali ni tu nije nista posebno objasnjeno za to. Uglavnom gde god da kucam po google-u, na youtube-u on mi izbaci i tog bez dredova.... :/ A stvarno mi je bitno da saznam tacno, jer zelim da uzmem pulija, mnogo su slatki.=)
 
Znam, citala sam to, ali ni tu nije nista posebno objasnjeno za to. Uglavnom gde god da kucam po google-u, na youtube-u on mi izbaci i tog bez dredova.... :/ A stvarno mi je bitno da saznam tacno, jer zelim da uzmem pulija, mnogo su slatki.=)

Taj bez dredova je jos uvek mlad pas i dredovi se jos nisu formirali,puliji se radjaju kao pudle sa blago talasastom dlakom,i kasnije se vremenom formiraju dredovi :D
 
Evo malo da pojasnim neke stvari , posto je ovde svasta napricano o rasi.
Puliji se kad je stene ima kovrdzavu dlaku, veoma mekanu , dredovi nastaju u 6-9 meseca zivota, prvo su dredovi mekani i svremenom postaju sve cvrsci , slika od pre gde pitate zasto je tako kratka i loknasta , na toj slici se radi o mladom psu, ne ocekujete odmah da psu dlak bude do zemlje , dlaka dostize zemlju kada je pas oko 3-4 godine naravno ako nije sisan , A sad neko je rekao da dredovi nastaju sami to je istina ali ih treba redovno odrzavati . dva puta mesecno dredove treba razvuci kad se zamrse , ako to ne radite pas nece imati dredove i bice skroz uceba , sto moze dovesti do raznih infekcija koze .posle svake setnje psa treba detaljno ocistiti od travka i grancica. A da bi psa drzali urednog dlaku oko analnog otvora treba posisati , i oko polnih organa , kod muzjaka kada dlaka bude dugacka oni je pisaju , popisaju i dlaku zato se muzjacima veze dlaka sa gumicama za kosu oko medjunozja- ustranu ali to netrebaju stalno da nose. preko leta ga treba okupati vise puta a zimi jednom .kupanje se vrsi tako sto se napuni kada sa vodom(ne puna samo do nogu pasa a ni trebaju da leze) i u nju sipajte sampona , malo ga oblivajte , a nakraju ga dobro isperite cistom vodom inace ce sprdeti , nakon kupanja psu iscedite dlaku kao mokru krpu, i ako je suncano i toplo vreme izadjite u setnju da se osusi ne dajte mu da se uprlja, a ako je hladno nek ostane unutra dok se ne osusi i mozete koristiti fen . susenje bez fen traje ceo dan a sa fenom ili poreko leta u setnji oko 2-5 sati zavisi od duzine dlake .
Veliki pozdrav Igor (ako nekog jos nesto zanima nek kaze)
 
A jel bi mogao neko jos da mi samo kaze koja je najbolja i najsigurnija odgajivacnica gde bih mogla da uzmem crnog pulija? Nasla sam neke u Novom Sadu, neka od tih bi mi najvise odgovarala, jer mi je Novi Sad blizu. Ili ako mozda ima neka kod Beograda, bilo bi jos bolje, samo sto ja nisam nista nasla tamo... :)
 
Ta iz novog sada ako je Varadniska vatra onda je nebih preporuci ljudi ne izlazu pse uopste a u oglasima pricaju kako su extra kvalitet iako znam neke lepe pse iz te odg, imate u temerinu jednu dobru odgajivacnicu na internetu ukucajte "Gyöngyszigeti Puli Kennel" i nacete , onda imate odgajivacnicu Pacsirtatelepi isto predivni psi, imate u mađarskoj i Rasztari Duci, Csikasz, Tincses Kincsem i odgajivacnicu Szentmihalyi Szabo ,ove bi vam preporucio stvarno izvrsni psi .
 
Preko nekog od sajtova za upload, postoji lepljiva tema sa objasnjenjem na pocetnoj strani Sveta zivotinja i u podforumu Saveti. Samo jos napomena: koristite obavezno opciju Resize, neka duza stranica bude maksimalno oko 600px.
 

Back
Top