NIJEDAN SRBIN NIJE POGINUO ZA CRNU GORU

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ILLUMINAT

Domaćin
Banovan
Poruka
3.050
Za to da se Crna Gora oslobodi od Turaka ginuli su crnogorski vojnici. Ali su se zato milioni Srba bunili kada su Crnogorci na referendumu poklonili državu Srbiji. Oko 100.000 Srba poginulo je 1912. za oslobođenje Makedonije od Turaka. Ali nijedan Srbin nije rekao ni A kada su se Makedonci odlučili za samostalnost. I danas Srbi ne vrijeđaju i ne napadaju nikoga do Crnogorce; valjda im nedostaje naše more. Mi smo imali državu i 1660. godine. Evo vam dokaza:

http://www.tacitus.nu

Ja ovdje na Balkanu pored Turske vidim samo Crnu Goru i Dubrovnik.
Gdje vam je tada bila Srbija, Hrvatska, Bosna, Makedonija, Albanija, Bugarska, Grčka…
Idu neke priče da će Albanija tražiti Ulcinj, a Hrvatska Kotor itd. Hrvatska ne traži ništa ni od koga, a Šiptari traže jedino Kosovo. Koliko mi je poznato, pregovori se ne vode oko jednog gradića, no oko jedne teritorije koju Šiptari zovu Dardania i čiji je glavni grad Prishtine.

Mi volimo ova brda
I njihove oštre klance
koji nikad ne poznaše
Sramotnoga ropstva lance.

Crnogorci ne ljube lance! Viva vero Montenegro!
 
Za to da se Crna Gora oslobodi od Turaka ginuli su crnogorski vojnici. Ali su se zato milioni Srba bunili kada su Crnogorci na referendumu poklonili državu Srbiji. Oko 100.000 Srba poginulo je 1912. za oslobođenje Makedonije od Turaka. Ali nijedan Srbin nije rekao ni A kada su se Makedonci odlučili za samostalnost. I danas Srbi ne vrijeđaju i ne napadaju nikoga do Crnogorce; valjda im nedostaje naše more. Mi smo imali državu i 1660. godine. Evo vam dokaza:

http://www.tacitus.nu

Ja ovdje na Balkanu pored Turske vidim samo Crnu Goru i Dubrovnik.
Gdje vam je tada bila Srbija, Hrvatska, Bosna, Makedonija, Albanija, Bugarska, Grčka…
Idu neke priče da će Albanija tražiti Ulcinj, a Hrvatska Kotor itd. Hrvatska ne traži ništa ni od koga, a Šiptari traže jedino Kosovo. Koliko mi je poznato, pregovori se ne vode oko jednog gradića, no oko jedne teritorije koju Šiptari zovu Dardania i čiji je glavni grad Prishtine.

Mi volimo ova brda
I njihove oštre klance
koji nikad ne poznaše
Sramotnoga ropstva lance.

Crnogorci ne ljube lance! Viva vero Montenegro!

Pa sad mozes i Njegosa da pomenes ,da je ziv i da vidi kako se ponasate prema Srbiji i Srbima vratio bi se u grob.
Makedonija je bruka ali tad smo bili suvise slabi da bi se bunili.
 
Ali su djedovi i pradjedovi iz CG znali da su Srbi i kape crne boje sa crvenom podlogom,klasjem zita i crnim resama, napamet su znali da ti pojasne simboliku iste................eh kada se zaboravi djedovo krilo.............
To što on želi da zaboravi sve iz istorije kada su im srbi pomogli,to mi ne smeta mnogo.Ali to što je on zaboravio da se vrati u montenegro,e to mi već smeta.
 
За јадног сатанисту "просветљеног" да му повећам јад који осећа сваког дана зато што је тако бедан и несрећан:
Последњих неколико година свједоци смо најстрашније антисрпске кампање у Црној Гори, кампање којом се покушава одбацити било каква веза Црне Горе са Србијом и са српским народом и српском нацијом уопште.Покушава се створити нека нова нација-Брозова нација!
Одбацује се све српско оно чиме су се поносиле генерације црногораца а то је СРПСКИ ЈЕЗИК СРПСКА ЦРКВА СРПСКА НАЦИОНАЛНОСТ.Мило и његови тзв "академици" попут Јеврема Брковића,Новака Килибарде сада пљују на све што је српско у Црној Гори.У том свом манијачком и лудачком науму позивају се на како они кажу "ВЕЛИКЕ ЦРНОГОРЦЕ" Краља Николу,Његоша св.Петра Цетињског...Покушавају и њих да сврстају у ту Брозову нацију да им мртвима одузму вјеру,језик којим су поносно говорили,вјеру којој су припадали и крв проливали!!!
А они су овако говорили....
ВЛАДИКА ПЕТАР I
Уочи боја у Мартинићима 1796г Петар I позива Црногорце и Брђане да докажу да " у нама неугашено СРБСКО срце куца,СРБСКА крвца вије"

ЊЕГОШ-ВЛАДИКА РАДЕ
Илији Гарашанину,Његош пише 5.јула 1850г и захваљује се на пријему Стевана Петровића,Његошевог сестрића у Академију у Београду:
"Нема једнога Србина који више за српство послује и мисли од Вас, нема једнога Србина којега српство искрено љуби и почитује од Вас,нема једног СРБИНА који Вас више од мене љуби и поштује..."
-Илији Гарашанину Његош пише из Трста 11.новембра. 1850г:
" Будите спокојни поштени и драги Србине,и немојте никада помислити а толи вјеровати да ће владика црногорски бити солчен којекаквих вјетрењачах, а толи солчен партије која против мене и цијелога Српства дејствује.Са стране црногорске будите сасвим мирни.Ми к Вама друго не гајимо до чисте братске љубави и искрености.Највиши је аманет и светиња наша послије имена Душанова је име КАРАЂОРЂЕВО.Ко је овоме имену противник,тај НИЈЕ СРБИН,но губави изрод српски..." (данас су то Мило и његова банда)
КЊАЗ ДАНИЛО
У законику Књаза Данила из 1855г стоји у члану 92. :
"У овој земљи нема никакве друге народности до једине СРБСКЕ и никакве вјере до једине православне источне..."
КРАЉ НИКОЛА
О односима са Србијом,за вријеме књаза Михаила,краљ Никола пише:
"За слогу и добро српско,предложим изасланику Србије да склопимо савез и уговор између двије књажевине у циљу да се пође ка ОСЛОБОЂЕЊУ И УЈЕДИЊЕЊУ ЦИЈЕЛОГА СРПСТВА..."
МАРКО ЂУКАНОВИЋ
(предсједник црногорске народне скупштине) рекао је предлажући проглашење књаза Николе за краља 1910г:
"...Зна се да је прва СРПСКА држава Светога Краља Владимира никла на простору данашње Црне Горе.Зна се да је Зета била колијевка Немањића и остала мила њихова ђедовина,којима се истицала између осталих страна пространога Душанова царства,зна се пошто је српско пропануло царство да се зетски господар Иван Црнојевић није покорио злој судбини осталога српскога народа,него се склонио у ове зетске планине и основао Црну Гору која је вјековима водила јуначку борбу да сачува ову посљедњу стопу СРПСКЕ ЗЕМЉЕ,и зна се да ха њој сачувала до данашњих дана и последњу искру СРПСКЕ слободе и независности..."
ВАЛТАЗАР БОГИШИЋ
пише о житељима Црне Горе:
"Цијело је становништво племена СРПСКОГ и сви су православне источне вјере..."
Историчар МАРКО ДРЉЕВИЋ
"...Црногорски првосвештеници одржали су у народу црногорскоме православну вјеру,СРПСКУ свијест и слободу,те се сваки Црногорац дичио именом СРБИН,вјером православном и својом златном слободом..."

Тако су говорили ПРАВИ Црногорци а не ови данашњи изроди!!!

Овако је некада говорио СЕКУЛА ДРЉЕВИЋ (касније један од највећих србомрзаца и сарадника Анте Павелића)
поводом уласка црногорске војске у Скадар 1913г :
"...Херојима српским нека је слава,а народу нека су срећне тековине његовог хероизма а те тековине нека буду основа једног великог споја,давно жељеног,који ће бити основа велике СРПСКЕ државе..."

"Давати изјаву о солидарности са Србијом,значило би вријеђати јединство српских краљевина,јединство одбране српских интереса.Монархија не напада само Србију,већ преко ње напада уједињење српских земаља у једну СРПСКУ државу.Обје су СРПСКЕ краљевине сада једно, и црногорски народ извршиће своју дужност,жртвујући све за отаџбину и за спас и уједињење СРПСТВА...Жалим само што право још није створило такву одредбу,да објава рата Србији одмах повлачи за собом и објаву рата Црне Горе.Али овдје су српске краљевине сада једно,и црногорски народ извршиће своју дужност,жртвујући све за отаџбину СРПСТВА..."
КРАЉ НИКОЛА
(црногорским војницима 1913г)
"...Ви горди моји војници,испод ведрога неба драге нам Домовине,побиједисте вјековнога непријатеља.Његов је барјак далеко пред вама узмакао,он више не захлађује СРПСКЕ земље.Земља је СРПСКА ослобођена од мора до Дунава.Наде живих и умрлих милиона Срба остварене су..."
 
Ali su djedovi i pradjedovi iz CG znali da su Srbi i kape crne boje sa crvenom podlogom,klasjem zita i crnim resama, napamet su znali da ti pojasne simboliku iste................eh kada se zaboravi djedovo krilo.............

Сада имају нову моду Милове јуначине и ђетићи...нов "идентитет", нову "историју", ново "писмо" - ма скроз су нови:



 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top