Hlamidija-trudnoca

W

Wicca

Gost
Imala sam spontani u Novembru.Uradjena revizija.Histopatoloski nalaz nije potvrdio trudnocu (kazu zato sto je bila mala). Beta hcg 186. Znaci postojala je trudnoca.
Suprugu pronadjena hlamidija trich.... (nemogi da se setima nastavka)i slaba pokretljivost spermatozoida. Pije Visiren i pronizon. To treba da pije oko 1.5 mes. a meni visiren samo 5 dana. Nisam radila bakterioloski test ali nameravam ukoliko sutra.
Svoju prepisanu dozu nisam pila jer sumnjam na trudnocu, ciklus kasni 5 dana (sto se meni ne dogadja uvek je redovno na 30 dana).
Pitanja:
Da li mogu da iznesem trudnocu ako imam hlamidiju?
Da li smeta sto je on pio lekove (tek poceo da pije) tada kad mislim da sam ostala u drugom stanju?
Kako se hlamidija leci u trudnoci i da li to ostavlja posledice na plod?
Popih Brufen posto me bolela glava, da li to smeta ako sam trudna i kakve posledice moze da ima?
Posto je razmek izmedju revizije i ove trudnoce mali i ako budem morala na kiretazu ili budem opet imala spontani kolike su sanse za novu trudnocu posto nisam radjala a vremenski period je jako mali izmedju ove dve trudnoce. Imam 25 god.
Trudnoca je stara oko 3 nedelje ako je ima.
Unapred hvala,
Plavka
 
Joj koliko pitanja,polako molim vas!
Prvo sto se tice terapije vaseg supruga,ja se ne slazem sa njom,zasto bi neko uzimao pronizon za hlamidiju...gospodjo to je kortikosteroid a ne antibiotik...Molim vas proverite to!!!
Druga stvar hlamidija se mora leciti ne vezano za trudnocu jer je opasna,ne smete ni u ludilu na porodjaj sa hlamidijom,bris je vrlo jednostavno uraditi.
Medjutim hlamidija se leci malo duze,minimum 14 dana i u terapiji se daju antibiotici koji se ne smeju koristiti u trudnoci.Uvek postoje i oni koji se smeju davati u trudnoci ali terapija mora biti kombinacija vise lekova,jedna kutija visirena nece nista uraditi.
Treca stvar,prvo dokazite trudnocu jer nije dobro za bebu da u prvom trimestru trudnoce uzimate lekove.
Znaci prvo kod ginekologa,da uradite test za trudnocu,sve potrebne analize,ultrazvuk,u medjuvremene briseve i da se dogovorite sa ginekologom oko terapije.Dok traje terapija seksualne odnose mozete imati samo i iskljucivo sa kondomom,ako vam to smeta apstinirajte.Sto se tice kratkog perioda iznedju pobacaja i nove trudnoce,ako ste vi zadrvai to ne bi trebalo da bude problem ali me je strah da infekcija nije napravila prethodni pobacaj,zato sve u svemu,kod ginekologa,po svoju terapiju i konsultaciju.
Pozdrav!
 
Zaboravih,brufen nece naneti nikakvu stetu plodu.
Za slucaj da niste trudni,koristite kontracepciju dok se lecenje antibioticima ne zavrsi,bilo bi najbolje da se izlecite pa da onda ostanete trudni,no ako jeste trudni hlamidija mora pod hitno da se leci.
Ako budete morala ili budete imali jos jenan prekid trudnoce morate napraviti razmak bar 6 meseci do sledece trudnoce,svaka kiretaza nosi opasnost od steriliteta,infekcija...ali nadam se da ce sve biti u redu.
 
Upravo uradih testic i negativan :). Pa pojurih da javim. Juce sam bila kod ginekologa ali nije mogla nista sa sigurnoscu da potvrdi posto ciklus kasni tek 5 dana. Ja sad kontam da nije mozda na nervnoj bazi jer se tresem vec 15 dana sta ce biti.
Odnos i jeste bio sa kondomom ali je spao.
Suprug pije pronizon zbog pokretljivosti spermatozoida. Bavi se restauracijom namestaja i dugo je radio sa nitro razredjivacima i farbama. Zato mu je prepisan pronizon.Prepisao je dr. Sava Micic-UroMedica.
Nisam htela da uzimam lekove dok nevidim da li je trudnoca u pitanju ili ne. I pored ovog baby testa uradicu hcg za nedelju dana ako ciklusa ne bude bilo a juce sam od ginekologa uzela uput za test na klamidiju... da ne davim vise.
Hvala puno u svakom slucaju i svako dobro.
Pozdrav,
Plavka
 
Ja sam se toliko fokusirala na hlamidiju da sam potpuno zaboravila na to da ste spomenuli pokretljivost sprematozoida,moja greska.
Kad napisete post sa toliko pitanja,neki deo mi se slucajno izvuce.
U svakom slucaju,zelim vam sve najbolje i resite pitanje te hlamidije sto pre.
Pozdrav!
 

Back
Top