Childfree - vase misljenje

7sins

Primećen član
Poruka
553
Zanima me sta mislite o tome. Verovatno ste culi ili procitali da u svetu postoji sve vise udruzenja u kojima se okupljaju osobe, parovi koji ne zele da imaju dece. Ne zato sto ne mogu, vec zato sto ne zele. Ja licno ne osudjujem takve osobe, svako ima pravo na slobodan izbor, ali me je dole kopirani clanak iz novina stvarno potresao:

"Hoteli isključivo za odrasle

Prvo udruženje ove vrste „No kidding" nastalo je pre 20 godina. Njegovo ime je dvosmislena igra reči: reč kid na engleskom znači dete, ali i šala. Udruženje danas ima 70 ogranaka u Americi i u Velikoj Britaniji u Londonu i više od 10 hiljada aktivnih članova koji svake prve nedelje u junu organizuju veliki skup, na kojem slave slobodu izbora da nemaju dece. Sve više hotela je na inicijativu članova pomenutog udruženja uvelo pravilo po kojem nije dozvoljen ulazak deci. Praksa je postala toliko uobičajena da poslednje izdanje vodiča „Zagat" o hotelima, banjama i odmaralištima u Sjedinjenim Državama, ima novu kategoriju: „Deca nisu preporučljiva".

- Ako roditelji dovedu decu, šunjaće se okolo naređujući im da ne diraju ovo ili ono. Tako narušavaju prefinjenu atmosferu i povećavaju troškove čišćenja jer deca stalno nešto prosipaju - kaže Tim Zagat, urednik vodiča."

Mislim da je isuvise ekstremno, zvuci kao "Zivotinje nisu preporucljive"!? A o ovom opravdanju zasto deca nisu preporucljiva ne bih ni da komentarisem.
 
Zanima me sta mislite o tome. Verovatno ste culi ili procitali da u svetu postoji sve vise udruzenja u kojima se okupljaju osobe, parovi koji ne zele da imaju dece. Ne zato sto ne mogu, vec zato sto ne zele. Ja licno ne osudjujem takve osobe, svako ima pravo na slobodan izbor, ali me je dole kopirani clanak iz novina stvarno potresao:

"Hoteli isključivo za odrasle

Prvo udruženje ove vrste „No kidding" nastalo je pre 20 godina. Njegovo ime je dvosmislena igra reči: reč kid na engleskom znači dete, ali i šala. Udruženje danas ima 70 ogranaka u Americi i u Velikoj Britaniji u Londonu i više od 10 hiljada aktivnih članova koji svake prve nedelje u junu organizuju veliki skup, na kojem slave slobodu izbora da nemaju dece. Sve više hotela je na inicijativu članova pomenutog udruženja uvelo pravilo po kojem nije dozvoljen ulazak deci. Praksa je postala toliko uobičajena da poslednje izdanje vodiča „Zagat" o hotelima, banjama i odmaralištima u Sjedinjenim Državama, ima novu kategoriju: „Deca nisu preporučljiva".

- Ako roditelji dovedu decu, šunjaće se okolo naređujući im da ne diraju ovo ili ono. Tako narušavaju prefinjenu atmosferu i povećavaju troškove čišćenja jer deca stalno nešto prosipaju - kaže Tim Zagat, urednik vodiča."

Mislim da je isuvise ekstremno, zvuci kao "Zivotinje nisu preporucljive"!? A o ovom opravdanju zasto deca nisu preporucljiva ne bih ni da komentarisem.

Pa nista cudno jer sve je u skladu sa ljudima koji ne vole, ne zele decu....pa bas zvuci tako...to je kao ne ulaziti sa hranom u butik i nema pusenja...deca im dodju nepogodna i neprihvatljiv objekat...eto
 
А ни црнце није баш пријатно видети на префињеним местима......:roll:

А тек што узнемиравају они Јевреји са оним чудним зулуфима...:roll:
 
Е, а тек кад почну да се окупљају и славе живот они што немају кућне љубимце....па славе слободу избора да немају кућне љубимце...:lol:
 
zelim da imam decu. ne razumem ljude koji to ne zele, ali i ne moram da razumem, sve dok se to odnosi samo na njihov licni zivot.
a sirenje ponasanja u stilu "deca su nepozeljna" na mestima poput hotela - bicu danas fina pa necu da psujem kako bih sad rado na ovo opsovala... :-?
 
da... to je vrlo cesta stvar
Meni se desavalo kada sam trazila stan da iznajmim da nalecem na takve komune u kojima je moje dete nepozeljno. Kada god bih to cula, mislim, jos te preko telefona pitaju da li imas dete... dok mi se jos izvinjavaju da smo nepozeljni ja im zalupim slusalicu pre nego sto dodjem u iskusenje da ih pospem uvredama.

I oni su bili nekad deca. Sram ih bilo. To su bolesni ljudi i naravno da ne zelim da moje dete raste u njihovoj blizini. Neka ih tamo izopsteni u svojim childfree komunama.
 
I ja sam imala slicno iskustvo sa trazenjem stana, jedno od obaveznih pitanja je bilo da li imam dece i kog su uzrasta. Kao sto sam vec i rekla ja zaista ne osudjujem ljude koji ne zele da imaju dece to je njihov izbor, mada isto tako mislim da mnogo propustaju time sto ne zele decu. Ali ovo mi je tako ljigavo i grozno, kao da su deca neki grozni insekti ili prljava mala stvorenja koja prave lom i prljaju okolo, a ne ljudska bica. I nisam za to da se od toga prave udruzenja i komune, brate mili budi sta hoces ali nemoj to javno propagirati. Pogotovo kad su deca u pitanju. Sto rece neko sram ih bilo i oni su nekad bili deca.
 
Добро, ја могу да разумем да је пословна политика неких хотела да клијентима пруже мир...
Као што постоје одмаралишта за пензосе, одмаралишта за децу...што не би постојали и неки хотели само за орасле...То некако и могу да прихватим...

Али, милсим шта има да се окупљаш и СЛАВИШ што си изабрао да немаш деце? Мислим, ок је твој избор, али шта је ту што би треблао славити?
Ко кад бисмо славили и свима јавно демонстрирали да смо срећни што смо изабрали да не живимо у кући него у стану, или што смо изабрали да немамо кућног љубимца, или што смо изабрали да не завршимо факултет... Мислим, кога заболе?!
 
Добро, ја могу да разумем да је пословна политика неких хотела да клијентима пруже мир...
Као што постоје одмаралишта за пензосе, одмаралишта за децу...што не би постојали и неки хотели само за орасле...То некако и могу да прихватим...

Али, милсим шта има да се окупљаш и СЛАВИШ што си изабрао да немаш деце? Мислим, ок је твој избор, али шта је ту што би треблао славити?
Ко кад бисмо славили и свима јавно демонстрирали да смо срећни што смо изабрали да не живимо у кући него у стану, или што смо изабрали да немамо кућног љубимца, или што смо изабрали да не завршимо факултет... Мислим, кога заболе?!

pa to je demokratija...mislim isto kao i gej parade...postujemo svi (uglavnom) svaciji izbor, ali sta tu ima da se slavi...
 
Znaci mi koji imamo djecu da nadjemo dan da slavimo...hmmm ne znam koji je naj datum...a ko ima para za hotel,mislim da sagradi...ovaj bi biznis ipak bio unosniji...:lol:
Udruzimo se i mi...:wink:
Izvinjavam se na sali,ali kad ovako nesto procitam,bolje da se salim nego da psujem...cuvam zivce :wink:
 
E ,i ja sam se slogirala kad sam to videla,pre 2 godine muy i ja birali hotel za odmor i dok smo prelistavali katalog naidjem na to .Uglavnom su u pitanju ultra fensi shmensi hoteli sa nekim nenormalnim cenama i ne dozvoljavaju deci ispod 15 negde i 17 godina.
nije mi jasna ta njihova logika da deca povecavaju troskove ciscenja ,a sta ako se niki matori gost napije pa napravi rusvaj ,to ce ih kao jeftinije izaci :)
stvarno ima zastranjivanja sve vise
 
Mogu da razumem ako neko ne zeli da mu (nevaspitana :) ) deca smetaju u restoranu, hotelu... I, ako moze da plati za mir, u redu. Ali, da se udruzuje sa ostalima " DINK"sima (dabl inkam no kids - fonetski ... ) ... S druge strane, bar su sigurni da im deca prijatelja nece smetati :(...) Nadam se da sledeci korak nije...eliminacija malih napasti...
 
Prvi put čujem za ovaj "pokret" ali pokušavam da razumem...

Mislim da poenta nije u tome da se slavi odluka o nemanju dece već želja da se takvi ljudi ne okaraterišu kao nenormalni, sebični, egosti ... Imam koleginicu sa posla koja već dugo godina živi u srećnom braku i nema dece. Nikad se nikom nije ni "ispovedala" na tu temu. Ali ceo kolektiv već vodi brigu oko toga mogu li oni ili ne mogu, žele li ili ne žele, ... ljudi još sazidali kuću... tek je to izazvalo polemiku: šta će im tolika kuća kad nemaju dece.:roll:
 
Пази, па у људској природи је да кометарише друге (то највећим делом и ми радимо на форуму) и да просуђује о туђим изборима у животу...
Ако неко у канцеларији зида кућу - причаће се одакле му новац....
Ако неко вуче факултет 10 година сви ће га стално питати колико до краја студија...
Ако је неко одлучио да се разведе...опет приче и питања...
Ако је неко одлучио да роди пето дете....опет!

Значи, људима је увек интересантно оно што одступа од неке ''норме''....
 
Da, postoji ceo pokret, jedan od članova je engleska glumica Helen Miren i Kim Katral (Samanta iz serije Seks i grad). Neki ljudi prosto nemaju želju za roditeljstvom i to treba prihvatiti. Onaj ko decu doživljava više-manje na način koji je opisan u "politici" childfree hotela, dakle kao smetnju njegovom načinu života, i ne treba da se muči i postane roditelj zbog "okoline" i zato što svi drugi imaju decu, jer bi verovatno na kraju patilo i to dete i on.
 
da ne komentarisem za hotele, sto neko rece kad imaju decja odmaralista, sto ne bi bila i iskljucivo za odrasle.
malo ekstremno, ali ajd' sta sve danas nema...

a sto se potrebe za slavljem, paradiranjem, udruzivanjem i ostalim tice: ti ljudi verovatno osecaju pritisak okoline da nije normalno imati uslove a ne zeleti decu, stavise, osecati da su smetnja i ne zeleti ih u restoranu, hotelu, bazenu, blizu sebe... pa onda imaju potrebu da se udruze, pokazu da je njihov stav ok, da imaju prava na o misljenje i tako bilo kakav pritisak stvara agresivniju odbranu...

e sad drugo je pitanje gde se tu zavrsavaju licna prava, a gde tu pocinje diskriminacija? ali uvek ce moci da se lupi etiketa 18+ na lokale, hotele i sl. zbog kao deci neprimerenog sadrzaja i tako eskivira objasnjavanje...
 
pa sto, meni se i sopstvena deca popnu na glavu ponekad i prija mi kada odu kod bake i deke itd. pa kad vec ja ponekad pobegnem od njih sto bi mi se tudja deca motala oko nogu? :smile:
mislim, glupa su mi malo ta slavlja, ali iskreno, njihov zivot - njihova stvar.
hocu da kazem da ja JESAM i majka, ali i zena...
 
Ok, slazem se da se i meni moja deca cesto popnu na glavu i cesto znam da kazem da cu platiti nekom samo da ih uzme bar za vikend. Ali nije to poenta, shvatam ja da sam i majka ali i zena i da mi je potrebno samo moje vreme sa samom sobom ili sa muzem, ali mi nije shvatljivo da taj hotel tako diskriminise, u redu je jer ce u njemu boraviti parovi bez dece koji ce "uzivati" ali opravdavanje da deca prljaju, prave lom i povecavaju troskove ciscenja?!!! To ne shvatam, kao ni njihovo javno eksponiranje.
 
Пази, па у људској природи је да кометарише друге (то највећим делом и ми радимо на форуму) и да просуђује о туђим изборима у животу...
Ако неко у канцеларији зида кућу - причаће се одакле му новац....
Ако неко вуче факултет 10 година сви ће га стално питати колико до краја студија...
Ако је неко одлучио да се разведе...опет приче и питања...
Ако је неко одлучио да роди пето дете....опет!

Значи, људима је увек интересантно оно што одступа од неке ''норме''....
znaci najbolje:dvoje dece,skromna kuca,poslovi u drzavnoj sluzbi,oblacenje i ponasanje u skladu s godinama,broj nikova na krsti-0,za sta bi nas tad ogovarali pitam se:lol:
inace ideja o okupljanju mi je bzvz,pa o cemu ti ljudi pricaju kad se sretnu?kapiram da ekolozi na mitinzima pricaju o otpadu i zagadjenju,radnici na strajku o uslovima i pljuju sefove,forumasi pricaju o tome ko je klon a oni nije valjda da pljuju decu? (ili o spiralama,kondomima i abortusima?)
 
čitao sam o tom udrooženju......imaju odličan sajt....tamo je ona iz sex&city..ona nimfomanka...najglasnija aktivistkinja........po mom mišljenju sasvim je opravdano postojanje udrooženja koji uopšte ne žele ni svoju...a još manje toođu decu koja bi ih uzmemiravala...u svim javnim prostorima....zašto bi neko zbog toođe dece gledao film u buioskopu iu plač beba...leteo avionom a sedište pored poono usrenih pelena bebe pootnika......dozvoljao da majke sa decom imaju pravo da ne čekaju u redu......neka za to postoje posebno regoolisani prostori...šalter za troodnice, šalter za majke sa malom decom...rezervisana sedišta u aootoboosima.........

juće u kralja milana neka žena skinoola detetu gaće i ....namestila ga da piški pored olooka.....centar grada...prolaze ljoodi...milion lokala...2 mekdonaldsa...20 restorana... čak i javni wc.....i to dete zapišava olook na sred ulice...drži ga onako da piša iz visa........sramota......niko nije doožan da gazi po mokraći na ulici....
 

Back
Top