Farbanje odece..

Da li neko moze da me posavetuje?

Imam neku belu 'aljinu, koja je iz nekog indian shopa, ono njihovo platno chudno..

Enivej, ocem da je ofarbam u crno, a ne znam kako to funkcionise, cime i kako se to radi?

:confused::confused::confused:

naiskrejnije ti ne preporucujem farbanje..inace se radi tekstilnim bojama koje se rastvaraju u vodi i ti posle potapas tkaninu...prvo moze da se desi da ti ne primi ujednaceno, drugo te boje se ispiraju...jos ako imas razlicite materijale na toj haljini kao npr bordure ili bretele tu ce razlicito primiti...bice skroz grozno..vako uzmi par textilnh boja i cetkicu...nadji neki motiv koji ti se svidja..ubaci ga malo tamo malo vamo i haljinu mozes da nosis...Niiiikaaaako ne farbaaatiiii....
 
Пиле ти је све рекла!
Мама и ја смо свашта испробавале ( у оно "дивно" време инфлације) и то углавном не испада добро. Једино ако је нешто већ црно, па да му освежиш боју, али увек постоји могућност да и ти будеш офарбана ако се нпр. ознојиш:sad:

Једино сам добро прошла са неким светло смеђим фармеркама када сам их ставила у избељивач - испале су драп и боја је била уједначена.....
 
aha ,,evo ,, znam ja iz iskustva za --- kako dobiti žutu boju, tkaninom obrisati rastvoreni hipermangan koji je slučajno pao na pločice i onda staviti tkaninu u mašinu i ona ofarba sve što se pere,, hebiga, ima neko voli žutu
 
Odeš u neku "hobi" radnju, ili tako neku koja prodaje slikarski i drugi umetnički materijal, tamo obično imaju neke jako dobre italijanske boje za tkanine, predviđene da za farbanje u veš mašini. Samo lepo po uputstvu, i bez brige!
Zapamti samo jednu stvar: Koliko će boja biti intenzivna, zavisi od količine boje u odnosu na težinu materijala, a ne od količine vode. Što je više vode, to je ravnomernije obojeno.
Te boje ne škode mašini, i može se odmah posle prati i belo, nema problema. Ja to već godinama radim - kad mi dosade neke stvari, ja ih pokupim, pa u mašinu, i, pošto su različitog sastava, različito prime boju, pa imam lepo stvari u raznim nijansama iste boje, koje se međusobno mogu dobro složiti.
Ako tkanina nije jednobojna, to će se videti i posle farbanja.
 
e devojke...vidim da se koliko toliko relevantne sto se ti ce ove teme, pa evo jedno pitanje...imam jedan dzemper koji jako volim...nazalost sam ga malo izgoreo na tea peci...tj. samo je malo pozuteo na jednom rukavu...inace sive je boje i na njemu pise 100% acrilica...sta sad da mu radim...?
 
u merkatoru ima italijanskih boja, prefarbala sam jednu koncanu crvenu majicu u crno, ispala je indigo plava a djelovi koji su bili svjetlije nijanse - ljubicasti
sada mi je nekako drago sto nije ispala crna :D
 

Back
Top