Hvar

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

fanifan

Početnik
Poruka
17
Isla bih sa prijateljima ove godine na letovanje u grad Hvar na Hvaru. Ima li ko neka iskustva sa smestajem tamo? U kom delu grada je najbolje odsesti? Kakav je nocni zivot?Osim kolima, kako jos mozemo do tamo?
 
Hrvatska mesta su lepa.

Lično mnogo više volim daj stil arhitekture primorskih mesta nego grčki.

Dakle, sever italije, hrvatska, itd umesto grčke, juga italije,...

Ali se slažem sa prvim delom da je rizično a i ljudi su extra dosadni i prepotentni...
 
Letovao sam na Hvaru u ono zlatno vreme stare Jugoslavije 87/88, dok si još mogao koliko toliko da se osećaš slobodnim. Bio sam u Vrboskoj, vrlo simpatičnom malom gradiću i proveo 20-tak fenomenalnih dana. Putovali smo vozom preko Beograda, Zagreba, Karlovca, Knina do Splita, a onda trajektom do Hvara. Kroz sam grad Hvar sam samo prošao, tako da nemam nekih posebnih utisaka, ali koliko se sećam grad je veoma lep. Na samom ostrvu ne očekuj da nađeš plaže tipa grčkih, jer je tamo go krš i kamen, ali to ne bi trebalo da ti umanji doživljaj. Sada... je ipak neko drugo vreme. Ne znam da li bih se usudio da opet krenem tamo! I ko što reče GSM doctor... Grčka je majka!
 
Некада давно, као дете сам летовала на Хвару, тачније Старом Граду и Јелси (на Јелси сам научила
да пливам :-) ), а одлазила сам и у сам град Хвар.... Јесте лепо, посебно архитектура, али у садашњој
констелацији ствари не бих више одлазила у Далмацију, пре свега због безбедности.
На годишњем одмору не желим ни нечији попреки поглед, а камоли неке друге непријатности. :wink:
 
hvar je prelep, da ne ponavljam o arhitekturi vec napisano, meni je tamo sve divno, mozda zato sto sam svako leto provodila tamo do pocetka onog glupog rata..... ipak, slazem se s postovima iznad, nije bas pametno to odabrati kao destinaciju za odmor... nije neko uzivanje da moras stalno da pazis kad ces sta da kazes........
 
Ovo je G L U P A tema, i nema nikakve svrhe.

Činjenica 1: Hvar je prelep
Činjenica 2: Za Srbe N I J E bezbedno da idu u Hrvatsku

Da li vi uopšte čitate novine i gledate TV ?

Možemo ovako raspravljati deset godina, ali ove činjenice su N E O B O R I V E
 
I ja razmisljam o Hvaru za ovo leto. Prijatelji su bili tamo na odmoru. Kazu, bez ikakvih problema, uzivali su. I dalje sa nevericom slusam o tome da nisu imali ni prekih pogleda a kamoli ruznih reci od mestana. Nadam se takvom letovanju.
 
Hvala svima na odgovorima. Tema uopste nije imala za cilj da istice prednosti destinacija jedne zemlje u odnosu na drugu ili da istice bezbednost vec sam samo zelela informacije! Dakle, ima li ko konkretne odgovore na pitanja o smestaju u gradu Hvaru na Hvaru, iskustva sa smestajem, gde, kako naci, koliko to kosta, neki koristan sajt (osim onih opstih o Hvaru i smestaju)? Gde izaci, sta sve videti? Kako uopste stici do tamo ako ne idemo svojim kolima?

Za sve ljubitelje Grcke (i sama spadam u tu grupu :)), u pitanju su prijatelji iz Grcke koji zele da vide hrvatsko primorje i insistiraju na tome jer su culi sve najlepse, a njihova grcka ostrva su vecinom videli, pa bi da promene...Eto, zato je u pitanju Hrvatska, a ne Grcka (iako sam ja, priznajem, vise bila za tu varijantu :)).

Dakle, ako iko moze da nam pomogne-svaka informacija je dobrodosla!
 
Pa Č E M U onda ta misterioznost ? Što lepo odmah ne kažeš ?
Kao da se stidiš što ideš tamo ( I treba ....)

EVO REŠENJA: Odeš lepo na Hrvatske forume, tamo sve pitaš, i ne daviš više nas ovde......
 
Некада давно, као дете сам летовала на Хвару, тачније Старом Граду и Јелси (на Јелси сам научила
да пливам :-) ), а одлазила сам и у сам град Хвар.... Јесте лепо, посебно архитектура, али у садашњој
констелацији ствари не бих више одлазила у Далмацију, пре свега због безбедности.
На годишњем одмору не желим ни нечији попреки поглед, а камоли неке друге непријатности. :wink:


E ovo je ključna rečenica...a ono što je nekada bilo lepo...pa to je daleka prošlost i najbolje da tako i ostane.:mad:

Evo vam...mislim, koga interesuje, slučaj od prošle godine...istinit, a radi se o devojkama iz mog bliskog komšiluka :

Dakle :

Dve naše devojke, a čuvši od "nekoga" da je u Hrvatskoj "bezbedno" letovati iako dolaziš sa ovih prostora, zaputile su se upravo na ostrvo Hvar.
Kako ipak nisu mogle tek tako mutavo i ne progovarajući ništa na srpskom da provedu celo letovanje, ubrzo se među meštanima proneo glas da su one Beograđanke. Nije mnogo trewbalo da budu grubo napadnute...verbalno izmaltretirane uz par šamara i zamalo silovane.:confused:

Posle SAMO 4 dana su pokupile svoje stvari, napustile Hrvatsku uz rečenicu " Nikada više"!:mad:


p.s. Da li posebno da naglašavam da policija nije ni pokušala da istraži slučaj ili bar opomene izgrednike, mada su isti i meštani i zna se ko su ?:mad:

Da je to kojim slučajem bilo kod nas, već bi se podigla i kuka i motika.:evil:

Zato, savet svima koji planiraju ili tek razmišljaju o letovanju tamo...pa razmislite šta ste spremni istrpeti...podneti...kako god...a i zbog čega?
 
Da, vidi se da si pametniji od svih! Ali, zaboravljas, ovo je forum, ja nikog ne davim vec pitam. Ko ne zeli ne mora da odgovori - jednostavno preskoci temu :)!

Hvala na pametnom odgovoru, hrvatske forume sam vec ''precesljala'', interesuju me iskustva nasih ljudi! Valjda zato forumi sluze :).
 
Hvala Sandrina, uh, to je bas lose...


Više nego loše...molim i drugi put...kad god mogu da pomognem:smile:

Evo i još jedan primer iz mog najbližeg, porodičnog slučaja :

Moj ujak, koji je i studirao i rođen i živi u Zagrebu sve vreme, pa i delimično u ratnom periodu ( devedesetih), ima vikendicu na ostrvu Lastovo, više od 25 godina.

Znaju ga svi meštani. On je fin, kulturan i miran čovek, intelektualac, ujna mi je lekar i nikada se nisu posebno isticali...naročito od kada je reč Srbin postala ružna i provokativna reč.

Do pre dve godine, slušajući savete dobronamernih, nisu ni pokušavali da odu na Lastovo u svoju vikendicu, ali misleći da je vreme da se obiđe bar ono što je od iste ostalo, usudiše se da odu pretprošle godine.:confused:

Da ne naglašavam da ih je dočekala prazna kuća tek sami zidovi bez ičega, a bila je komplet nameštena jednospratnica...to i nije tema svega ovoga.

Dakle, prvo jutro po dolasku, oko 6h ujutro, taj moj ujak je sišao na rivu da kupi ribu od lokalnih ribara...kao što je to činio u godinama ranije...pre svega ovoga.

Dva meštana, mlada čoveka su nasrnuli na njega, prebili ga od batina i tako okrvavljenog i sa nekoliko slomljenih rebara ostavili da leži na zemlji, a da mu niko od prisutnih nije prišao da pomogne...bar da vide da li je još živ, budući da je već stariji čovek.:?

Ujna je došla za njim posle nekog vremena...uradila je koliko je mogla...stavila ga u kola i odvezla za Zagreb.

Policija hrvatska iako je uredno predata prijava i znalo se ko su počinioci nije ni istragu otvorila...šta još dodati ???:arrow::|

p.s. Mom ujaku ne piše na čelu ko je iako se to tamo zna...a on sam se nikada nije qrčio time da je Srbin...pametni će i sami izvući zaključak o "bezbednosti" naših ljudi tamo.

p.p.s. Ja ne vidim ni poentu od otvaranja tema kako je tamo "lepo"?????:shock::?
 
To i ja tvrdim !
Ima hrvatskih foruma kolko' hoćeš, više i nego naših.
Ko je LUD i bezumno hrabar da ide tamo, neka se raspita na njihovim forumima.

Nas ta tema ovde NE INTERESUJE !
 
To i ja tvrdim !
Ima hrvatskih foruma kolko' hoćeš, više i nego naših.
Ko je LUD i bezumno hrabar da ide tamo, neka se raspita na njihovim forumima.

Nas ta tema ovde NE INTERESUJE !



I sve takve...potpisujem.

Iako mi je i struka u neku ruku praćenje turizma i svega oko turizma, na ovaj podforum sam i prestala da navraćam baš iz razloga otvaranja bezbroj tema o Hrvatskoj, "prirodnim joj lepotama", "bezbednosti" u istoj i sličnim glupostima.:mad:

A imala bih mnogo toga da kažem o drugim destinacijama i to iz ličnog i profesionalnog iskustva...ovakve teme me naprosto odbijaju.:!:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top