Какву владу би желели?

Каква влада и коалиција

  • ДС

    glasova: 8 16,0%
  • СРС

    glasova: 7 14,0%
  • ДСС+НС

    glasova: 2 4,0%
  • ДСС+НС+ДС

    glasova: 0 0,0%
  • ДС+ЛДП

    glasova: 14 28,0%
  • СРС+ДС

    glasova: 4 8,0%
  • ДСС+СРС+НС

    glasova: 7 14,0%
  • ДСС+ЛДП

    glasova: 6 12,0%
  • Не занима ме

    glasova: 2 4,0%

  • Ukupno glasova
    50
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikakve.Najbolje je kad jedna stranka sama formira vladu,jer onda sama snosi sve posledice loše vladavine ili beneficije dobre,nema prebacivanja odgovornosti na koalicione partnere za sve što zaseru,nema međusobnog ucenjivanja.....
Pošto mi je DS najbliži po stavovima,onda sam glasao za tu varijantu,bez obzira što je malo verovatna u doglednoj budućnosti,ali i u slučaju neke druge stranke opet bolje samo jedna,barem znam sa sigurnošću na koga da usmerim nezadovoljstvo.
 
Nikakve.Najbolje je kad jedna stranka sama formira vladu,jer onda sama snosi sve posledice loše vladavine ili beneficije dobre,nema prebacivanja odgovornosti na koalicione partnere za sve što zaseru,nema međusobnog ucenjivanja.....
Pošto mi je DS najbliži po stavovima,onda sam glasao za tu varijantu,bez obzira što je malo verovatna u doglednoj budućnosti,ali i u slučaju neke druge stranke opet bolje samo jedna,barem znam sa sigurnošću na koga da usmerim nezadovoljstvo.

Stranke treba ukinuti. Nek' vlada intelektualna elita!
 
Stranke su najveće zlo, dobro kažeš, ali na koji način da se bira intelektualna elita? Između sebe, ili nešto popud sudskog sistema?

Зар је по теби, нпр, Ж. Кораћ припадник елите, а К. Чавошки није? Или, Мићуновић јесте а В. Шешељ није? Одмах видим основно несагласје око критеријума ЕЛИТЕ!
 
Što duže pratim politiku, sve veće gađenje osećam prema ovom opšteprihvaćenom ustrojstvu „pravnih država”, jer je u njemu sve diktiramo ljudskom pohlepom. Utopija Tomasa Mora to najbolje opisuje. Džabe nam i najidealniji sistem dok se ne otarasimo sebičnosti i dela kao što su krađa ili izdaja ne počnemo da kažnjavamo opštim prezirom i gubitkom časti. Na žalost, naše društvo je toliko posrnulo, da se često lopovima skida kapa, jer su „sposobni” i „imaju muda” da rizikuju....
 
Зар је по теби, нпр, Ж. Кораћ припадник елите, а К. Чавошки није? Или, Мићуновић јесте а В. Шешељ није? Одмах видим основно несагласје око критеријума ЕЛИТЕ!

Upravo obrnuto, zato i postavljam pitanje. Ali u normalnom društvu bi njuška kao što je Korać bio u startu diskvalifikovan zbog kvislinškog karaktera.
 
Super je što nigde nisi stavio SPS, oni su za đubrište istorije a ne za Parlament. Nadam se da neće preći cenzus i da će otići gde im je mesto.

Сада су дефинитивно пукли! Упропасти их Ивица својом врлудавом политиком! Сиротан, све се нешто надао мрвицама уз ЕУРОПЕЈСКОГ КОРИФЕЈА! Кад оно, међутим! И на том столу нема ништа. И "освајач Европе" остаће гладан!
 
Мало пре погледах гласање о питању и констатовала сам да би ДС+ЛДПовце могли да формирају Владу? Па како да сакупе већину, када ће после овог ЕУРОПЕЈСКОГ шамара и ДС да дође на 10% а њихов парнер испод цензуса?
 
Super je što nigde nisi stavio SPS, oni su za đubrište istorije a ne za Parlament. Nadam se da neće preći cenzus i da će otići gde im je mesto.
Да ли је супер или не не знам,али није реално.Како у целу причу уводити ЛДП,а исто не учинити са СПС-ом који вероватно има већу подршку у бирачком телу?
Као што си ти рекао мени на оној твојој провокаторској теми,води се аргументима,а не емоцијама.:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top