Život u Salcburgu

novo_ime

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima na forumu!
Da li može neko da mi da informacije o životu u Salcburgu? Trebalo bi uskoro da počnemo da živimo i radimo tamo (momak i ja), tako da me interesuje sve.
Prvo, kako se kreću cene stanova (jednosobnih, dvosobnih), da li se stanovi izdaju sa nameštajem ili bez, da li je pametno seliti stvari iz Srbije (nameštaj, belu tehniku...) ili je bolje tamo kupiti ako nešto nedostaje (firma bi platila preseljenje)?
Koliki su troškovi života, koliko mesečno odlazi za hranu, struju, telefon, internet i sve ostalo što podrazumeva stalni trošak?
Da ne preterujem sa pitanjima, kao što rekoh, inetresuje me sve i bila bih jako zahvalna svakome ko može da mi da neki odgovor.
 
Pozdrav svima na forumu!
Da li može neko da mi da informacije o životu u Salcburgu? Trebalo bi uskoro da počnemo da živimo i radimo tamo (momak i ja), tako da me interesuje sve.
Prvo, kako se kreću cene stanova (jednosobnih, dvosobnih), da li se stanovi izdaju sa nameštajem ili bez, da li je pametno seliti stvari iz Srbije (nameštaj, belu tehniku...) ili je bolje tamo kupiti ako nešto nedostaje (firma bi platila preseljenje)?
Koliki su troškovi života, koliko mesečno odlazi za hranu, struju, telefon, internet i sve ostalo što podrazumeva stalni trošak?
Da ne preterujem sa pitanjima, kao što rekoh, inetresuje me sve i bila bih jako zahvalna svakome ko može da mi da neki odgovor.

evo strane o salcburgu na wikipediji pa za početak pročitaj to
 
Ja sam iz Salzburga i koliko sam informisana stanovi su skupi, ali opet zavisi koliko veliki stan vam je potreban. Cene su od 400€ za jednosobne ili garsonjeru a dvosobne ako imas srece mogu da se nadu od 500€ pa na dalje i to opet zavisi u kom delu grada. Neki izdaju stanove i sa namestajem a neki i bez, ali ipak je bolje da je stan prazan i imas svoje stvari jer ako nekim slucajem ostetis stvari od gazde morala bi da platis tu stetu. Inace stanove izdaju privatnici, sto je najbolja varijanta za vas jer ako bi iznajmilistan preko biroa placa se provizija od nekih 1500€ i to ti se nevraca ako bi se iselila i kaucija mozda isto toliko, ali to se na kraju vrati . Ja bih ti preporucila da neuzimate ni u kakvom slucaju stan u blizini zeleznicke stanice. Sto se tice namestaja i bele tehnike mislim da to nije potrebno da se donosi iz Srbije zato sto uvek moze da se nade nesto povoljno. Ako te interesuje mogu o tome da ti pisem detaljnije. Za hranu ti je najmanje potrebno 400€ i to zavisi u kojoj prodavnici kupujes, za struju bi ti trebalo oko 35€, za telefon oko 50€, za internet oko 30€, bar ja toliko placam i to zavisi koju mrezu izaberes, mada ja mislim da je moja najjeftinija, i za televiziju oko 40€ svaki drugi mesec. U svakom slucaju nije toliko strasno, moras samo da se priviknes a sve ostalo ide samo po sebi. Nadam se da sam ti dala odgovore koje si trazila, ili ako mogu da ti pomognem na drugi nacin javi mi se. Srecno!
 

Back
Top