PRST NA ...

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
I

Namerno sam ostavio tri tačke čitaocima na volju. Elem, koliko vidim, radikalski svet se srušio. Smak sveta. Totalno beznadje i čemer. Miljenik nije osvojio doživotnih 1500€. Nisam pratio sasvim zbivanja oko drugog kruga, valjda se nije izblamirao da poziva na prestanak bavljenja politikom onog ko izgubi? Dobro, tu je Upravni Odbor i ojadjeno članstvo što će tu ostavku da iscepa u paramparčad i da potpisnika ostavke izgrdi do mile majke što ih ostavlja na cedilu jer statistika kazuje da je nečijih 100.000 prevagnulo.

II

Treba potražiti po Srbiji koga to ima 100.000? Koja se to grupa gradjana drznula da jezičak Bogom dane pobede pomeri na neku drugu stranu? Počelo se sa prelistavanjem nacionalnog sastava države. Osumnjičene su sve kategorije koje broje oko te cifre. Niko nije poštedjen i svi su sumnjivi. To ne mogu biti gradjani ove zemlje, sram ih bilo, razmišlja u sebi prosečni ogorčeni predstavnik drugoplasiranog. Treba ih propisno kazniti i isključiti iz ovog društva. Treba im ukinuti državljanstvo i onaj porez što plaćaju Srbiji. Ne trebaju nam ni njihove pare. Hitler da pozavidi na inspiraciji. Hej, neko je izgubio teatralnu funkciju i doživotnih 1500€! A izgubićemo i Kosovo jer da nije pobedio ko je pobedio Kosovo bi očas bilo naše. Posle dva dana vlasti u skupštini, golemo državničko iskustvo koje je tom prilikom stekao gubitnik izbora, doveo bi u pitanje one silne donacije koje su upućivane debelim kongresmenima. Rusi bi dobili itekako potrebnu podršku i odmah bi odratovali za nas. Mi samo treba da sedimo kod kuće. Nepresušivi istorijski dokazi govore ovome u prilog.

III

Pobednička strana je slavila što se ništa nije promenilo. I to je interesantan momenat. Slaviti za promenu je logična pojava. Medjutim, slaviti zato što se ništa nije promenilo je jako diskutabilno. Prosečan gradjanin se prosto pita da li će se slaviti svaki dan kad se ništa ne menja? Odakle pare za sve to a ako je i na volonterskoj bazi - otkud tolika volja? Da li je to posledica što će Evropa morati da održi obećanje da dobije jakog suparnika u indistrijsko-privredno-ekonomskoj trci? Ona nejasna svetla budućnost postaje sve svetlija. Njena svetlost prosto zaslepljuje i postaje stvarnost. Zaslepljeni mi smo opasan konkurent Evropi.

IV

Sada bih reč dve o onoj nesrećnoj neodlučnoj strani koja nije prelomila kad je trebalo jer uljuljkana u lažne hvalospeve svojih saradnika nije želela ikog da podrži. Isto kao jedna stranka svojevremeno koja je započela demokratski proces a kad je trebala da zaokruži konstrukciju i da kaže sudbonosno "Da" pala u nesvest od uzbudjenja. I ostala u tom stanju do dan danas. svatovi su se naravno razišli pa ko kusao ko prošetao.
E ta najnovija neodlučna strana je iznela jako konfuzan stav:
Rusi su šokirani i nemaju volje da se cimaju za naše teritorije. Pitanje je da li će po Srbiji da puštaju gas?

V

Najbolje su prošli oni anonimusi što su kasirali izvesnu sumu zbog prikupljenih glasova za kandidaturu. Neki su imali sreće da ni sa kim ne dele dobijena sredstva. Dovoljno da se obidje svet i zaradi sa prodatim autorskim reportažama sa putešestvija.

VI

Na kraju se čovek umije hladnom vodom, pogleda u ogledalo i zapita: da li nas svi oni to zezaju na najzdravije mesto još od prvog vagona?

4.jpg
 
Voleo bih da si u pravu za to ''ohlađivanje'', ali otvoreno ili prikriveno prizivanje građanskog rata mi ne uliva optimizam. Da se to dešava samo na ovom forumu ne bi bio problem, ali isto sam primetio i ''napolju''.
 
Модератор пише модератору, просто невеероватно:

"РУКА РУКУ МИЈЕ - ОБРАЗ ОБА ДВИЈЕ!"

Gospodine kad je nešto realno nebitno da li je moderator ili ne..
I da ste VI ovako napisali i vama bih rekao isto..
Čovek je svaka mu čast ovo dobro izanalizirao..
 
Voleo bih da si u pravu za to ''ohlađivanje'', ali otvoreno ili prikriveno prizivanje građanskog rata mi ne uliva optimizam. Da se to dešava samo na ovom forumu ne bi bio problem, ali isto sam primetio i ''napolju''.

Naviknut na komentare koji se iznose na ovom forumu, moji sagovornici uživo potežu iste argumente ali ne odgovaraju na konkretna pitanja. Odgovor je obično nešto nesuvislo i neutemeljeno.
 
Razlike u mišljenju ne treba ocenjivati kao subverzivnu delatnost, sto se ovde redovno :roll:cini.

I, nema samokriticnosti, a bez samkriticnosti i tolerancije prema razlicititosti misljenja, nemoguce je putovanje od sebe do drugoga, to bi se moralo znati.

I nemoguce je dijalog tamo gde se na sabesednika nasrce kao na figuru neprjatelja, i kad se pretvori u neprijateljski objekt, svaki dijalog je ponisten. I, narocito onaj- kad neko ima "moc" da njegova bude poslednja, a mislim da to i nije moc, nego cist kukaviluk.

:razz: Ne znam jesam li promasla temu, ali znam da je tema promasila mene
 
I, nema samokriticnosti, a bez samkriticnosti i tolerancije prema razlicititosti misljenja, nemoguce je putovanje od sebe do drugoga, to bi se moralo znati.

I nemoguce je dijalog tamo gde se na sabesednika nasrce kao na figuru neprjatelja, i kad se pretvori u neprijateljski objekt, svaki dijalog je ponisten.

Nema dijaloga kada se nasrće na sagovornika, tipa "bivši predsedniče".
Odlična fora, samo slaba sa logičke strane.
Trenutni kandidat ne može da bude ni bivši ni budući.
Ali tako je to kada nedostaje zdrava logika.
O predizbornom broju stranačkog glasila je suludo komentarisati. Bruka...
 
Nema dijaloga kada se nasrće na sagovornika, tipa "bivši predsedniče".
Odlična fora, samo slaba sa logičke strane.
Trenutni kandidat ne može da bude ni bivši ni budući.
Ali tako je to kada nedostaje zdrava logika.
O predizbornom broju stranačkog glasila je suludo komentarisati. Bruka...

To pali narodne mase..
Mada pokazuje na sagovornikovu nemoć..
 
Nema dijaloga kada se nasrće na sagovornika, tipa "bivši predsedniče".
Odlična fora, samo slaba sa logičke strane.
Trenutni kandidat ne može da bude ni bivši ni budući.
Ali tako je to kada nedostaje zdrava logika.
O predizbornom broju stranačkog glasila je suludo komentarisati. Bruka...

:roll:
Jos je "odlicnija" fora kad neko kaze da cemo se "vatitit u devedesete", kao da je to vremenski moguce, mada bismo svi, rado....
Desetak godina mladji, poneko i mrsaviji, a svi svakako lepsi:razz:
 

Back
Top