tesline ideje

  • Začetnik teme sida 2620
  • Datum pokretanja
S

sida 2620

Gost
Tesla je genije ima oko 120 patenata. Takodje zacetnik je telegeodinamike. Sta mislite da li u buducnosti postoji mesto za telegeodinamiku i dobre ideje, koje nisu realizovane u proslosti!!!!
 
ovo je naucni forum prirodnih nauka? Da li sam mozda pogresila??
telegeodinamika je rec koju je izmislio Tesla, odnosi se na tehnologiju izazivanja ritmickih vibracija u zemlji i njihovo prenosenje do odrdjenih mesta gde se registruju......... Jednom je prodrmao Marka Tvena, tako da je trceci zavrsio u WC......
 
:arrow: Tesla je izumeo nešto što je nudio Americi pred drugi svetski rat. On im je nudio da oko Amerike pomoću elektromagnetnih talasa, najverovatnije, stvori nevidljivi kineski zid. Nisu mu verovali jer mnogi naučnici su u to vreme davali fiksi ideje koje nisu bile ostvarljive, pa tako nisu poverovali ni Tesli. Ali kasnije su zloupotrebili njegovo otkriće i na istaom principu napravili satelit koji emituje elektromagnetne talase, i izaziva zemlotrese. To su upotrebili za vreme bombardovanja '99. To potvrđuje najbolji računar na svetu "simulator Zamlje", racunar su proizveli Japanci da predviđa i ispituje zemljotrese. 8)
 
sida 2620:
Tesla je genije ima oko 120 patenata. Takodje zacetnik je telegeodinamike. Sta mislite da li u buducnosti postoji mesto za telegeodinamiku i dobre ideje, koje nisu realizovane u proslosti!!!!
:shock: :shock: Dal' je moguce? :shock: :shock:
Mislio sam da sam da imam vecinu Tesline dokumentacije dostupne javnosti...sada vidim da gresim.
Reci mi imas li kakvih tekstova, slicica ili neceg slicnog o Tesli, jer me interesuje sve sto je vezano za njega.

Bas steta sto su ga nasi tako zapostavili
 
kjsdfh:
:arrow: Tesla je izumeo nešto što je nudio Americi pred drugi svetski rat. On im je nudio da oko Amerike pomoću elektromagnetnih talasa, najverovatnije, stvori nevidljivi kineski zid.

Teslin zastitni zid je navodno primenjen za vreme bombardovanja SRJ (kako to lepo zvuci) na Americke avione koji su se misteriozno gasili u nekim slucajevima...koliko je istina ne znam.
Taj zid je pretstavljao savrsen nacin odbrane od neprijatelja, jer nista ne bi moglo da prodje kroz njega, ali taj zid nije unistavao uljeze, vec ih samo odbijao od zasticene teritorije.
Spas za covecanstvo u buducim ratovima, samo da se primeni.
Oko tog Teslinog oruzja postoji mnogo prica
neke os njih su da se krilo u nekom nasem manastiru, pa da su ga uzeli Rusi...Amerikanci. Uglavnom zvanicno mu se jos nije uslo u trag, pa se postavlja ono vecito pitanje - da li postoji ili ne -

Ali kasnije su zloupotrebili njegovo otkriće i na istaom principu napravili satelit koji emituje elektromagnetne talase, i izaziva zemlotrese. To su upotrebili za vreme bombardovanja '99.

Da li su oni to zloupotrebili ili je Tesla i to pokazao nacrtao pa je samo trebalo sprovesti u delo, pa mu Ameri ukrali ideju to je opet pitanje rasprave.
Mnogo cudan je bio onaj zemljotres na Maljenu kod Valjeva jer su svedoci pricali kako su prisustvovali nekim cudnim desavanjima za vreme istog (ovo nije iz Treceg oka niti Zone sumraka.
 
Ej, kuliraza, Tesla je genije to svi znaju ali malo ljudi kapira koliki. Idiot Edison je imao oko 1000 patenata, ali to je sve on je bio kako ja to zovem prakticni naucnik odnosno izumitelj novih stvari. Tesla je vec bio genije, on je bio prvi naucnik, bavio se malo komercijalom da bi preziveo ali najveci deo svog naucnog rada posvetio je pravim stvarima prenosenje struje kroz jonosferu, bez gubitaka, telegeodinamika/mehanika.... ne mogu vise da kucam koliko me covek odusevljava... bio je tako duhovit ali najtragicnije prosle godine je bila 60-ogodisnjica njegove smrti... niko se nije setio. ok ja sam taj dan posvetila Tesli ali mislim da sam bila usamljena
 
sida26220:
Ej, kuliraza, Tesla je genije to svi znaju ali malo ljudi kapira koliki. Idiot Edison je imao oko 1000 patenata, ali to je sve on je bio kako ja to zovem prakticni naucnik odnosno izumitelj novih stvari. Tesla je vec bio genije, on je bio prvi naucnik, bavio se malo komercijalom da bi preziveo ali najveci deo svog naucnog rada posvetio je pravim stvarima prenosenje struje kroz jonosferu, bez gubitaka, telegeodinamika/mehanika.... ne mogu vise da kucam koliko me covek odusevljava... bio je tako duhovit ali najtragicnije prosle godine je bila 60-ogodisnjica njegove smrti... niko se nije setio. ok ja sam taj dan posvetila Tesli ali mislim da sam bila usamljena

BRAVO..... :D 8)
 
sida26220:
Ej, kuliraza, Tesla je genije to svi znaju ali malo ljudi kapira koliki. Idiot Edison je imao oko 1000 patenata, ali to je sve on je bio kako ja to zovem prakticni naucnik odnosno izumitelj novih stvari. Tesla je vec bio genije, on je bio prvi naucnik, bavio se malo komercijalom da bi preziveo ali najveci deo svog naucnog rada posvetio je pravim stvarima prenosenje struje kroz jonosferu, bez gubitaka, telegeodinamika/mehanika.... ne mogu vise da kucam koliko me covek odusevljava... bio je tako duhovit ali najtragicnije prosle godine je bila 60-ogodisnjica njegove smrti... niko se nije setio. ok ja sam taj dan posvetila Tesli ali mislim da sam bila usamljena

Edison me mnogo nervira, jer sam ubedjen da je marno sijalicu, al' neka mu neka se proslavi i njom i Nobelovom nagradom koju mu je Tesla poklonio.
Tesla jeste bio genije i po mom misljenju najbolji je bio na polju fizike (ne zato sto je bio Srbin/Hrvat nego zato sto je svojim delima to i dokazao).

Mnogi ljudi koji nemaju ni 2% mozga koliko je Tesla imao su zgrnuli brdo para, a on je samo trazio da mu se da laboratorija i odgovarajuca oprema za svoje experimente. Eto koliki su kreteni ispali nasi kad su ga proglasili ludakom, a danas se svi dice i ponose zato sto je Tesla poreklom iz Srbije. A sta mu je Srbija pruzila? Nista, kao ni jednom pametnom coveku.
Amerikanci su mu nesto i davali, mada i to je bilo sve sumnjivo.

Kada je experimentisao sa bezicnom strujom i kulama, sve se odjednom ucutkalo. Zamislite koliki bi to gubici bili kad bi danas svi koristili struju za DZ i koliko god hocemo. to je bio veliki gubitak za Amere, pa su mu unistili laboratoriju. Sramota

Nazalost ovo nije jedini primer sabotaze njegovih experimenata.

Pa i njegova smrt nije bila bas tako jasna i prirodna. Umro je kad se povukao iz Filadelfijskog experimenta (sad se ne secam da li je experiment bio jos u toku), a vecina njegove dokumentacije je misteriozno nestala.

Navodno sve je bilo prebaceno u Beograd, ali se otkrilo da FBI drzi dosta njegove dokumentacije (pod pritiskom mnogih morali su i oni da popuste pa da nesto objave), zatim onaj njegov sef koji je bio prazan kad se otvorio.....mnogo cudnih stvari, al' da ne smaram.

P.S.Nisi bila usamljena na 60-godisnjicu Tesline smrti
 
Kada se kod nas spomene ime ime Nikole Tesle,nezaobilazno je da se se sve to izpolitizuje i zamrsi,otvara se pitanje nacionalnosti Nikole Tesle,a jasno se zna da je on bio glavom i bradom Srbin.Pa dragi moji sunarodnici,nemozete reci da je Nikola Tesla rodjen u Hrvatskoj,jer to ni onda nije bila Hrvatska a ni mnogo godina posle.Mislim da smo svi svesni da su Lika, Banija, Kordun, Slavonija, Baranja,Zapadni srem,mesta gde su ziveli Srbi i da je to Srpska zemlja,a sto je ona sada okupirana i sto su Srbi proterani otud nikako neznaci da to nije Srpsko,a jos manje da se postavlja pitanje nacionalnosti Nikole Tesle.Drugo veoma se mnogo spekulise o takozvanom Teslinom tajnom oruzju.Braco i sestre,Tesla je davno umro i da ga je imao znao ga je samo on upotrebiti,a tesko i da bi dopalno nasih saka.Dakle hajde da se skoncentrisemo na Teslin naucni rad,da ga analiziramo i naravno da podrzimo njegove ideje,jer kako vreme odmice sve vise se pokazuje kako su te njegove ideje bile ispravne.Zato apelujem da diskusija ima vise naucni sadrzaj od politickog.Pokusajmo da nastavimo tamo gde je veliki Srbin stao!!!
 
Joooj Tesla je bre samo nas medijski najeksploatisaniji naucnik mada je on bio samo (ako moze da se kaze samo) pronalazac. Inace najpoznatiji je zato sto je ovde uobicajeno da se (pogresno) kaze kako je izmislio struju, ili naizmenicnu struju ili cuvena glupost kako je izmislio sijalicu ali mu je taj p[ronalazak ukrao zli americki pronalazac Edison (valjda je nebitna cinjenica da je Edison sijalicu patentirao 5 godina pre nego sto je tesla stigao u Ameriku) itd. itd.
Ono sto je interesantno je to da su Teslini stvarni pronalasci mnogo interesantniji od Filadelfija Eksperimenta i ostalih baljezgarija i teorija zavere, da ne nabrajam potrazite malo sami...

E sad sto se tice toga da je on nas najveci naucnik... pa u najmanju ruku konkurencija za taj naziv je opasno jaka, tu su pored Tesle npr. Pupin, Milankovic, Savic, Petrovic (Alas), Cvijic, Pancic a ako usvojimo maksimu "odande si odakle ti je zena" tu je onda i Maricev ludi zet :wink: (ne necu da ukljucim Milevu posto je ona po mom misljenju svoj ogroman talenat procerdala) da se ogranicim samo na prirodne nauke.

Moram priznati da me poprilicno nervira vezivanje raznih tajni i teorija zavere za Teslino ime, mislim da to predstavlja neku vrstu uvrede za ono sto je on darivao covecanstvu, nazalost ljudima je uvek interesantnije da slusanje i pricanje fantasticnih pricica od stvarnosti ma kako ova potonja bila zanimljiva.
 
Ovaj topic je postavljen da se diskutuje o Teslinom naucnom radu, njegovim dostignucima, idejama. Mogucnost da se raspravlja o njegovom poreklu, nacionalnosti, na ovom topicu je zatvorena. Nasa zemlja je imala puno dobrih naucnika, koji ce biti kome najveci, je individualna stvar. Za mene je to Tesla. Iz mnogih razloga, jedan je njegova svestranost. Jednom prilikom je izjavio da je njegova majka Djuka bila toliko sposobna da je mogla da zaveze tri cvora na trepavici, to je i inspirisalo Rsuma da novi bukvari nose ovaj naziv...........
 
Tesla je genije ima oko 120 patenata. Takodje zacetnik je telegeodinamike. Sta mislite da li u buducnosti postoji mesto za telegeodinamiku i dobre ideje, koje nisu realizovane u proslosti!!!!
Телегеодинамика је, највероватније, технологија за изазивање земљотреса и она се , опет највероватније, примењује , можда чак и код нас !
Више се и не зна који је земљотрес настао природно а који је изазван вештачки...
 

Back
Top