EU ili Kosovo?

EU ili Kosovo

  • EU

    glasova: 24 42,1%
  • Kosovo

    glasova: 33 57,9%

  • Ukupno glasova
    57
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bas nisam primetila da nas neko pita da li dajemo Kosovo ili ne. I ne znam kako to ovi koji vicu na sav glas- ne damo Kosovo, misle da ga zadrze. Na koji nacin?
Kosovo ode, dali ga vi ili ne. I zasto ne bi hteli EU? Kome to teramo inat? Kao i do sada ovaj glup narod sam je sebi najveci neprijatelj.
 
Bas nisam primetila da nas neko pita da li dajemo Kosovo ili ne. I ne znam kako to ovi koji vicu na sav glas- ne damo Kosovo, misle da ga zadrze. Na koji nacin?
Kosovo ode, dali ga vi ili ne. I zasto ne bi hteli EU? Kome to teramo inat? Kao i do sada ovaj glup narod sam je sebi najveci neprijatelj.

kosovo je oteto. poenta je da sad ovi koji su ga oteli, traze od nas da priznamo rezultat te otimacine da bi nas primili u njihovo drustvo tj europsku uniju.

to je za mene nepristojna ponuda i ja u tom slucaju odbijam da budem deo takvog drustva.

znaci biram kosovo.

a ti odluci po sopstvenoj volji i savesti.
 
kosovo je oteto. poenta je da sad ovi koji su ga oteli, traze od nas da priznamo rezultat te otimacine da bi nas primili u njihovo drustvo tj europsku uniju.

to je za mene nepristojna ponuda i ja u tom slucaju odbijam da budem deo takvog drustva.

znaci biram kosovo.

a ti odluci po sopstvenoj volji i savesti.

Bas nisam primetila da nas neko pita da li dajemo Kosovo ili ne. I ne znam kako to ovi koji vicu na sav glas- ne damo Kosovo, misle da ga zadrze. Na koji nacin?
Kosovo ode, dali ga vi ili ne. I zasto ne bi hteli EU? Kome to teramo inat? Kao i do sada ovaj glup narod sam je sebi najveci neprijatelj.
 
Bas nisam primetila da nas neko pita da li dajemo Kosovo ili ne. I ne znam kako to ovi koji vicu na sav glas- ne damo Kosovo, misle da ga zadrze. Na koji nacin?
Kosovo ode, dali ga vi ili ne. I zasto ne bi hteli EU? Kome to teramo inat? Kao i do sada ovaj glup narod sam je sebi najveci neprijatelj.


ja necu da se odreknem kosova. jednostavno necu zato sto bi bio izdajnik u sopstvenim ocima.

sto se tice ulaska u EU , u to ne verujem . Verujem u sopstveni rad, trud i znanje. Ako dobro radim i dosta znam zivecu lepo. Ako ne , zivecu lose - bio u EU ili ne.

nije meni neprijatelj sopstveni narod. ja necu u eu ako je uslov da se odreknem kosova.

hocu u eu jedino ako ta eu postuje ustavni integritet moje zemlje.
 
ja necu da se odreknem kosova. jednostavno necu zato sto bi bio izdajnik u sopstvenim ocima.

sto se tice ulaska u EU , u to ne verujem . Verujem u sopstveni rad, trud i znanje. Ako dobro radim i dosta znam zivecu lepo. Ako ne , zivecu lose - bio u EU ili ne.

nije meni neprijatelj sopstveni narod. ja necu u eu ako je uslov da se odreknem kosova.

hocu u eu jedino ako ta eu postuje ustavni integritet moje zemlje.

Ok. Hajde da postavimo stvari ovako. Srbija bi se odrekla Kosova onog dana kada bi priznala njegovu nezavisnost. A to niko nece uraditi. Nece cak ni sve zemlje EU priznati nezavisnost. Ali ako mi ne zelimo da udjemo u tu EU, a Kosovo jednog dana postane clanica EU, sta cemo onda? Mislim da je ovde u pitanju cis inat i neki, nazovi ponos, a to nikome dobro nije donelo.
I na kraju, ja nisam od onih koji misle da ce nam u toj EU neko nesto poklanjati i da ce nam pare padati sa neba. Ne mislim da tamo tece med i mleko, ali jednostavno postoje bolji uslovi da ostvaris te svoje ciljeve. I nije EU plod ljubavi nego interesa.
 
Ok. Hajde da postavimo stvari ovako. Srbija bi se odrekla Kosova onog dana kada bi priznala njegovu nezavisnost. A to niko nece uraditi. Nece cak ni sve zemlje EU priznati nezavisnost. Ali ako mi ne zelimo da udjemo u tu EU, a Kosovo jednog dana postane clanica EU, sta cemo onda? Mislim da je ovde u pitanju cis inat i neki, nazovi ponos, a to nikome dobro nije donelo.
I na kraju, ja nisam od onih koji misle da ce nam u toj EU neko nesto poklanjati i da ce nam pare padati sa neba. Ne mislim da tamo tece med i mleko, ali jednostavno postoje bolji uslovi da ostvaris te svoje ciljeve. I nije EU plod ljubavi nego interesa.

Ja to vidim drugacije, Srbiji nije neki veliki interes EU vec je veci interes VIZE...
To su dve velike razlike i zato ne mesajte EU i shengen sporazum.;-)

Narodu mislim je veci interes shengen viza. Nego EU.
 
Ja to vidim drugacije, Srbiji nije neki veliki interes EU vec je veci interes VIZE...
To su dve velike razlike i zato ne mesajte EU i shengen sporazum.;-)

Narodu mislim je veci interes shengen viza. Nego EU.

Pa sad, ne bih se bas slozila u potpunosti sa tobom.
Vize jesu nas veliki interes, tj. ukidanje tih viza, ali apak mislim da clanstvo u EU sa sobom donosi jos mnogo beneficija osim viza.
Uostalom kako to da je clanstvo interes svih 27 zemalja, ali ne i Srbije?
Nemojmo se zavaravati Srbija ipak nije ni Svajcarska ni Norveska.
 
Ovo je najgluplja i najnerealnija dilema koju sam odavno čuo, čak i za srpske, inače veoma niske, standarde. Voleo bih da vidim tog kvalifikovanog diplomatu koji povezuje ove dve stvari. Koštunica se ne pika, on je ili lud ili tera neviđen inat.
Kao po običaju mi sve moguće državne i diplomatske odnose trpamo u jedan lonac, pa čak i one nepovezive.

Jadna vlada kojoj je ovo dilema!
 
Pa sad, ne bih se bas slozila u potpunosti sa tobom.
Vize jesu nas veliki interes, tj. ukidanje tih viza, ali apak mislim da clanstvo u EU sa sobom donosi jos mnogo beneficija osim viza.
Uostalom kako to da je clanstvo interes svih 27 zemalja, ali ne i Srbije?
Nemojmo se zavaravati Srbija ipak nije ni Svajcarska ni Norveska.

DA ali narodu je interes da napuste zemlju radi boljeg zivota, to je sasvim sigurno 100%.
A ostalima je naravno interes EU na ekonomskim nacin.

Narod je samo radi toga izabrao DS Tadica radi obecane olaksavanje shengen VIZE.
:twisted:
 
Bas nisam primetila da nas neko pita da li dajemo Kosovo ili ne. I ne znam kako to ovi koji vicu na sav glas- ne damo Kosovo, misle da ga zadrze. Na koji nacin?
Kosovo ode, dali ga vi ili ne. I zasto ne bi hteli EU? Kome to teramo inat? Kao i do sada ovaj glup narod sam je sebi najveci neprijatelj.

Potpuno se slazem... Ova sjebana Srbija se ne pomera iz svoje nulte tacke...
 
Tadić je makar obećao nešto konkretno.

Je li to, po tebi, treba ostaviti vizni režim da ljudi ne bi išli van zemlje?

Ne radi se u tome moj stav ili interes, radi se u tome o narodu.
Ako je narodu zelja da putuje i da napusta zemlju onda treba Tadic to da ostvari narodu.;-)
Ipak je to obecao pre 3.godine.
A za ostalo ima vremena za EU ulazak.:wink:

A druga stvar je sto je konkretno obecao i nije ispunio :) to i sad nece ispuniti. ;)
 
Ne radi se u tome moj stav ili interes, radi se u tome o narodu.
Ako je narodu zelja da putuje i da napusta zemlju onda treba Tadic to da ostvari narodu.;-)
Ipak je to obecao pre 3.godine.
A za ostalo ima vremena za EU ulazak.:wink:
Pa bas i nema vremena.
Kako ko, doduse.
Ja imam 24 godine i nemam jos 10 za bacanje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top