Za sve 'pro-evropske' građane Srbije!

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
37.990
Prilažem vam laganu temu za razmišljanje:

Kako Hrvatska ni 17 godina nakon međunarodnog priznanja kao demokratska, pravna i socijalna država, kako je to zapisano u njenom Ustavu, nije još zrela za prijam u EU i NATO jer nije postignuta prihvatljiva razina navedenih pojmova, koji su, btw. apstraktni pojmovi za mnoge balkance, izjavljujem:

Hebe se belosvetskim barabama za ljudska prava i životne uslove čak i njihovih miljenika Hrvata, pa ti vidi!:D
 
Mlada hrvatska demokracija ne moze progledati i krenuti naprijed dok se ne obracuna sa vama.

I zato sam skrenuo paznju glavnome doglavnome casniku glavnoga stozera zagrebackog redarstvenog domovinskog stozera da i tebe optuzi za ratne zlocine i prekrsaje obicaja ratovanja, i to sto je prije moguce.

Nema frke, rođen sam u Srbiji, a po Ustavu Srbije predsednik Tadić je dužan da se brine za sve svoje građane makar gde bili!
Valjda će da mi barem plati kauciju!?:D
 
Prilažem vam laganu temu za razmišljanje:

Kako Hrvatska ni 17 godina nakon međunarodnog priznanja kao demokratska, pravna i socijalna država, kako je to zapisano u njenom Ustavu, nije još zrela za prijam u EU i NATO jer nije postignuta prihvatljiva razina navedenih pojmova, koji su, btw. apstraktni pojmovi za mnoge balkance, izjavljujem:

Hebe se belosvetskim barabama za ljudska prava i životne uslove čak i njihovih miljenika Hrvata, pa ti vidi!:D

A sta bi ti ??? Da nam najvece tehnicko dostignuce bude smederevac ??? NE kapiram temu .
 
Pa hrvati nisu prvo i prvo, realizovali povratak izbeglica.

Drugo, hrvati su uveli neku vrstu blagog protekcionizma. Bojkot stranih proizvoda radi uzdizanja svoje proizvodnje sto se najvise odrazava na prehrambenu robu.
Tesko i nemacka roba da stigne do njihovog trzista od raznih kontrola a kamoli nasa.

Pa nije glupa evropa.

A nisu ni hrvati, boli i njih uvce, nego maju narod tipa na korak smo, mi smo europa ali sacekajte malo.

Od velikog poleta postali su marginalni.
Jedan od banalnijih primera je sport gde ih vise niko ne respektuje iako zasluzuju u nekim sportovima kao npr. rukometu.
Sudije ih ganjaju kao nas u vreme Slobe.
Igrali su protiv Danske i Francuske 50% bolje a finalnu su izgubili a od francuza batine dobili.

Dakle, više odgovara Evropi da si dođe do još jednog tržišta i još jednog poltrona nego što hrvatima odgovara ulazak u EU jer će postati samo mala mrvica.

Narodu pričaju: "bolje najgori u Evropi"
a
ustvari njihov moto je "bolje najbolji od najgorih" (Balkan)
 
Pa hrvati nisu prvo i prvo, realizovali povratak izbeglica.

Drugo, hrvati su uveli neku vrstu blagog protekcionizma. Bojkot stranih proizvoda radi uzdizanja svoje proizvodnje sto se najvise odrazava na prehrambenu robu.
Tesko i nemacka roba da stigne do njihovog trzista od raznih kontrola a kamoli nasa.

Pa nije glupa evropa.

A nisu ni hrvati, boli i njih uvce, nego maju narod tipa na korak smo, mi smo europa ali sacekajte malo.

Od velikog poleta postali su marginalni.
Jedan od banalnijih primera je sport gde ih vise niko ne respektuje iako zasluzuju u nekim sportovima kao npr. rukometu.
Sudije ih ganjaju kao nas u vreme Slobe.
Igrali su protiv Danske i Francuske 50% bolje a finalnu su izgubili a od francuza batine dobili.

Dakle, više odgovara Evropi da si dođe do još jednog tržišta i još jednog poltrona nego što hrvatima odgovara ulazak u EU jer će postati samo mala mrvica.

Narodu pričaju: "bolje najgori u Evropi"
a
ustvari njihov moto je "bolje najbolji od najgorih" (Balkan)

Hrvatska jednostavno jos nije u EU jer nije obavila "domacu zadacu"
iako je tajkunizacija i krada dobrim dijelom vec prosla (stalo joj se na kraj) korupcije u zdravstvu i pravosudu ima jos podosta, reforma pravosuda je slijedeci veliki zalogaj koji bi trebalo rijesiti (navodno do juna)
nakon Rumunjske i Bugarske, koje su primljene (cista politicka odluka) vidjeli su u EU koliko muke imaju sa "nesredenim" drzavama, pa ne zele da si jos jednu natovare na vrat..
ipak RH ide velikim koracima naprijed, standard je dijelomicno isti onome u Sloveniji, a bolji od mnogih "istocnih" clanica EU..
ipak, ove godine RH ulazi u NATO, a pretpostavljam 2010 i u EU....iako, ako nama uspije demokratizirati i srediti drzavu, EU nam nece ni biti potrebna..
p.s. a sto se tice povratka izbjeglica tu EU nema zamjerki...momentalno nam Slovenija i Italija podmecu klipove, jer nemogu da se sire po lijepoj nasoj kako ih volja...a dali cemo u EU koju godinu ranije ili kasnije (naravno pod uvjetom da sredujemo drzavu) je u biti svejedno...
 
Prilažem vam laganu temu za razmišljanje:

Kako Hrvatska ni 17 godina nakon međunarodnog priznanja kao demokratska, pravna i socijalna država, kako je to zapisano u njenom Ustavu, nije još zrela za prijam u EU i NATO jer nije postignuta prihvatljiva razina navedenih pojmova, koji su, btw. apstraktni pojmovi za mnoge balkance, izjavljujem:

Hebe se belosvetskim barabama za ljudska prava i životne uslove čak i njihovih miljenika Hrvata, pa ti vidi!:D

Tema je besmislena. Hrvatska je dobar deo svojih problema sa ratnim zločincima rešila, a mi još uvek nismo ni na putu da ih rešimo. Hrvatska grabi krupnim koracima napred u ekonomskom smislu, što se za nas neće reći još dugo. Onoliko dugo koliko budu na premijerskom mestu likovi poput Koštunice. Hrvatska ne živi u prošlosti, okrenuta je budućnosti i boljitku sopstvenog naroda, a mi se još delimo na izdajnike i patriote.

Predlažem svima onima koji su toliko ponosni na naše rupe po putevima i ostale pokazatelje našeg privrednog razvoja, da predju granicu, ne dalje od Osijeka i na licu mesta uoče razliku u ekonomskom razvoju Srbije i Hrvatske.

Neko je napred pomenuo da je Hrvatska kandidat za članstvo u EU i pitanje je vremena kad će postati i članica, a onda ćete imati prilike da im još glasnije zavidite. I da uživate u našem siromaštvu i mentalnoj i moralnoj bedi koja se svakim danom sve više ispoljava.
 
Hrvatska grabi krupnim koracima napred u ekonomskom smislu, što se za nas neće reći još dugo.
I beg to differ. Privredni rast Srbije je prosle godine bio 7%, Hrvatske 6%. Tu smo negde.

Hrvatska ne živi u prošlosti, okrenuta je budućnosti i boljitku sopstvenog naroda, a mi se još delimo na izdajnike i patriote.
Again, I beg to differ. Proslave razno-raznih godisnjica oslobadjanja razno-raznih gradova od njihovog stanovnistva, frke oko sudjenja Norcu, Ademiju, Glavasu i naravno Gotovini, da ne pominjemo tuzbu za genocid protiv Srbije, koja ce kad propadne izazvati isto onoliko revolta u HR koliko i u BiH. I tu su neki balkanski prosek.
 
Tema je besmislena. Hrvatska je dobar deo svojih problema sa ratnim zločincima rešila, a mi još uvek nismo ni na putu da ih rešimo. Hrvatska grabi krupnim koracima napred u ekonomskom smislu, što se za nas neće reći još dugo. Onoliko dugo koliko budu na premijerskom mestu likovi poput Koštunice. Hrvatska ne živi u prošlosti, okrenuta je budućnosti i boljitku sopstvenog naroda, a mi se još delimo na izdajnike i patriote.

Predlažem svima onima koji su toliko ponosni na naše rupe po putevima i ostale pokazatelje našeg privrednog razvoja, da predju granicu, ne dalje od Osijeka i na licu mesta uoče razliku u ekonomskom razvoju Srbije i Hrvatske.

Neko je napred pomenuo da je Hrvatska kandidat za članstvo u EU i pitanje je vremena kad će postati i članica, a onda ćete imati prilike da im još glasnije zavidite. I da uživate u našem siromaštvu i mentalnoj i moralnoj bedi koja se svakim danom sve više ispoljava.

u pravu si registra@
mislim da je to zbog toga sato je u RH postignut drustveni i drzavni konsenzus, kojim pravcem treba da ide drzava...i prema kojim vrijednostima i nacelima...bez obzira na stranku na vlasti, cilj je svima isti..i mene osobno raduje cinjenica sto je taj konsenzus postignut i sa Srbima iz Hrvatske, koji su se isto ukljucili u taj isti cilj...cime je i njihov polozaj bolji i cvrsci..
samo jedan mali pokazatelj napredka RH
tunel kpoz Ucku proglasen je za najboljim, najsigurnijim i najmodernijim tunelom Europe...izvodilacka firma se poslije toga nemoze "spasiti" od ponuda...zakljuceni poslovi sa jednom od najvecih graditeljskih firma Rusije o zajednickim projektima vrijednim 2,5 mil. dolara...ili gradnja skladista gasa u Omislju vrijednog mil. dolara (sto ce, cijeli taj kraj, povuci naprijed itd.itd.
 
I beg to differ. Privredni rast Srbije je prosle godine bio 7%, Hrvatske 6%. Tu smo negde.


Again, I beg to differ. Proslave razno-raznih godisnjica oslobadjanja razno-raznih gradova od njihovog stanovnistva, frke oko sudjenja Norcu, Ademiju, Glavasu i naravno Gotovini, da ne pominjemo tuzbu za genocid protiv Srbije, koja ce kad propadne izazvati isto onoliko revolta u HR koliko i u BiH. I tu su neki balkanski prosek.

Ti očigledno nisi razume o čemu ja govorim, ili se praviš da nisi razumeo. U Hrvatskoj postoji nacionalno jedinstvo i mi možemo samo da ih mrzimo zbog toga. Nazovi ih kako god želiš (a ima tih naziva u repertoaru koliko hoćeš), ali oni idu napred. Za razliku od nas. Na ovom pdf veoma je važno da pokažemo kako smo veliki Srbi i patriote, a kad ugasiš računar i kad odeš u prodavnicu ili ti stignu računi za struju, grejanje, telefon, onda je potpuno svejedno ko je patriota, ko je izdajnik, svi moramo da platimo novcem robu ili uslugu.

E sad, prosečan Hrvat daleko lakše izdvoji od plate za ono što mu je potrebeno, za razliku od prosečnog Srbina koji i pored svog tog patriotizma i dalje ima prazan novčanik. Patriotizam se ne plaća.

E onda se pojave ministri poput Ilića i ostalih demagoga, koji vam napune uši kojekakvim izjavama o patriotizmu, odnosno nepatriotizmu protivničke strane, a vi onda navijate, ali vam je i dalje prazan novčanik, a Iliću i Koštunici nije. U normalnim državama, neko poput Ilića ne bi ni mogao da bude ministar, ali s obzirom na to da je ovo Srbija, sve je moguće.

Kad bi svi siromašni ljudi bili toliko ponosni, koliko vi to pokušavate da nam predstavite, onda bi ovi nesrećnici koji iz kontejnera skupljaju hranu, imali ponosa za izvoz. Isto važi i za države.
 

Back
Top