7600gs

sashac

Zainteresovan član
Poruka
417
prilikom igre,samo zablokira,na ekranu ostanu neki hijeroglifi,i nece ni da restartuje,ni da ga ugasi.tek kad drzim 20-tak sekundi dugme,ugasi ga.ciftekovo napajanje od 450w,ne bi trebalo da puca,zbog grafike 7600 gs.sa 6600gt,radio savrseno.molim savet.hvala.
 
pa to je klasichni znak pregrejavanja :?
da nije pasivna i dali se to deshavalo pre?! Ako je pasivna (mislim na pasivno hladjenje, da nema ventilator vec neku metalnu "plochu") stavi jednu osmicu (ventilator od 8 cm) da duva u nju!!! Ja imam tu grafiku i tako sam reshio taj problem :D
 
ako imash napred na kucishtu otvor za vent, ili sa strane tu stavi jedan da uduvava, a jedan kako je rekao WDF xD to ako ne uspesh da namontirash na kartu...

PS. najjednostavnije ti je da ushrafish vent u rebra hladnjaka ;) , ako ne uspesh nishta javi se da ti pokazhem kako sam ja :D
 
Na staroj konfigurciji imao sam 7600gs i dostizala je temperaturu 70C, posle 12cm izduvavanja 47C, posle 9cm vezane bukvalno zicama na nju 37C tako da je taj problem resiv. Sad imam 8600gts gigabyte, kuciste podrzava samo 8cm pozadi tako da cu u skorije vreme morati da brusilicom isecem taj deo lima da bi napravio mesta za 9cm naravno bez ikakvih resetki na tom delu, mnogo je bolji protok vazduha kad se iseku resetke.Btw sad je 40C sa novom tako da sto se tice hladjenja pasivne grafike to je najmanji problem.
 
Na staroj konfigurciji imao sam 7600gs i dostizala je temperaturu 70C, posle 12cm izduvavanja 47C, posle 9cm vezane bukvalno zicama na nju 37C tako da je taj problem resiv. Sad imam 8600gts gigabyte, kuciste podrzava samo 8cm pozadi tako da cu u skorije vreme morati da brusilicom isecem taj deo lima da bi napravio mesta za 9cm naravno bez ikakvih resetki na tom delu, mnogo je bolji protok vazduha kad se iseku resetke.Btw sad je 40C sa novom tako da sto se tice hladjenja pasivne grafike to je najmanji problem.

Uppss, izgleda da necu morati da primenjujem fizicke radove na kucistu, evo uzeh novo napajanje CM 500W i ova 12-ca na njemu ohladi mi grafu na 35C, misim sha reci.
 

Back
Top