VERUJE LI JOS KO ?

UbicaDecijegaLica

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.071
Veruje li još ko?

Ми који у овакву демократију и поредак не верујемо, морамо се запитати где су нестали векови наше борбе, храбрости, достојанства и истине? Спремај се Србијо за велике борбе и нову буну, јер са свим овим флагрантним лажима и медијским аматеризам „демократске штампе“ као и плаћкашко-манипуланском „демократијом“ Србија ће нестати.

Господо, на погрешном сте путу. Нису основни постулати демократије засташивати народ у циљу преваре, и одвући га тамо где вашим личним интересима највише одговара. Демократија је владавина народа коју сте максимално злоупотребили и која ће вам се као бумеранг вратити, јер је народ у ту вашу квази демократију изгубио поверење и поставља себи питање: Veruje li još ko у ту и такву демократију?

· Верује ли још ко у демократију у којој информације изборних резултата два сата пре званичних државних вести као коначне саопштава групација (Центар за слободне изборе и демократију - ЦеСИД) коју финансира "НЕД" (National democratic Instiтute, Мадлен Олбрајт, демократска ЦИА) и "ИРИ" (International Republican Institute, републиканска ЦИА)?

· Верује ли још ко у демократију у којој одмах по затварању биралишта, непроверену вест "победничког резултата" на 70 одсто узорка муњевито преузимају све велике агенције америчког глобализма, спремне на технику "еxit polls", док републичка изборна комисија и њена државна информација (државе које нема) два сата касније даје резултате са упола мањег узорка (50%)?

· Верује ли ко још у демократију у којој се главна лаж састоји у томе да се што пре прогласи, не изабрани, већ у светским "офисинама" наређени "победник", јер таква вест по „Павловљевском условном рефлексу“ ствара први" додир у времену" и најјачи условни рефлекс у свести људи?

· Верује ли ко још у демократију у којој неодлучни и они који немају никакав став на крају увек одлуче судбину већине душа у наредних пет година, а победа се остварује искључиво сабирањем моралних отпадака, паразита, наркомана и разбацаних политичких непријатеља?

· Верује ли ко још у демократију у којој се новац даје мањинама да би гласале против већинског народа, односно како би могле да комадају ливаду и траже територијалне "аутономије"?

· Верује ли још ко у демократију у којој брбљање у парламенту и погрешно схваћен легализам гуше сваки спонтани народни покрет и где више нико не сме да изађе на улице да покаже свој праведни бес?

· Верује ли још ко у демократију у којој се воља већине сужњих увек прегласава корумпираном мањином и њеном тиранијом и у којој се све своди на ситни рачун tj. на вешто употребљену погрешну статистику, или статистичку грешку?

· Верује ли још ко у демократију у којој на леђима неме и пасивне гомиле јадника јаше и дизгинама удара обесна, незасита олигархијско-плутократијска мањина, демонски погубна и историјски безначајна?

· Верује ли ко још у демократију у којој чиновницима сивих кравата народ више није ни потребан, јер све могу да одлуче и спроведу и без народа?

· Верује ли још ко у демократију у којој се морал своди на тренутну корист, а политика на златно теле, неправедну трговину и перманентну пљачку (само од 2000 године било је 18 великих нерешених крађа)? У којој је већи злочин бити мобилисани војник него красти од народа милионе евра? У којој су донације за избегличку сиротињу завршиле у личним џеповима "функционера"?

Ми који у такав поредак не верујемо, ми верујемо нашим пријатељима: Аристотелу, Сократу, Платону, Монтескијеу, Токвилу, Берђајеву и другима који су нас на време упозорили.
Где су нестали векови наше борбе, храбрости, достојанства и истине?
Спремај се Cрбијо за велике борбе !
Спремај се за нове буне!
 
Veruje li još ko?

Ми који у овакву демократију и поредак не верујемо, морамо се запитати где су нестали векови наше борбе, храбрости, достојанства и истине? Спремај се Србијо за велике борбе и нову буну, јер са свим овим флагрантним лажима и медијским аматеризам „демократске штампе“ као и плаћкашко-манипуланском „демократијом“ Србија ће нестати.

Господо, на погрешном сте путу. Нису основни постулати демократије засташивати народ у циљу преваре, и одвући га тамо где вашим личним интересима највише одговара. Демократија је владавина народа коју сте максимално злоупотребили и која ће вам се као бумеранг вратити, јер је народ у ту вашу квази демократију изгубио поверење и поставља себи питање: Veruje li još ko у ту и такву демократију?

· Верује ли још ко у демократију у којој информације изборних резултата два сата пре званичних државних вести као коначне саопштава групација (Центар за слободне изборе и демократију - ЦеСИД) коју финансира "НЕД" (National democratic Instiтute, Мадлен Олбрајт, демократска ЦИА) и "ИРИ" (International Republican Institute, републиканска ЦИА)?

· Верује ли још ко у демократију у којој одмах по затварању биралишта, непроверену вест "победничког резултата" на 70 одсто узорка муњевито преузимају све велике агенције америчког глобализма, спремне на технику "еxit polls", док републичка изборна комисија и њена државна информација (државе које нема) два сата касније даје резултате са упола мањег узорка (50%)?

· Верује ли ко још у демократију у којој се главна лаж састоји у томе да се што пре прогласи, не изабрани, већ у светским "офисинама" наређени "победник", јер таква вест по „Павловљевском условном рефлексу“ ствара први" додир у времену" и најјачи условни рефлекс у свести људи?

· Верује ли ко још у демократију у којој неодлучни и они који немају никакав став на крају увек одлуче судбину већине душа у наредних пет година, а победа се остварује искључиво сабирањем моралних отпадака, паразита, наркомана и разбацаних политичких непријатеља?

· Верује ли ко још у демократију у којој се новац даје мањинама да би гласале против већинског народа, односно како би могле да комадају ливаду и траже територијалне "аутономије"?

· Верује ли још ко у демократију у којој брбљање у парламенту и погрешно схваћен легализам гуше сваки спонтани народни покрет и где више нико не сме да изађе на улице да покаже свој праведни бес?

· Верује ли још ко у демократију у којој се воља већине сужњих увек прегласава корумпираном мањином и њеном тиранијом и у којој се све своди на ситни рачун tj. на вешто употребљену погрешну статистику, или статистичку грешку?

· Верује ли још ко у демократију у којој на леђима неме и пасивне гомиле јадника јаше и дизгинама удара обесна, незасита олигархијско-плутократијска мањина, демонски погубна и историјски безначајна?

· Верује ли ко још у демократију у којој чиновницима сивих кравата народ више није ни потребан, јер све могу да одлуче и спроведу и без народа?

· Верује ли још ко у демократију у којој се морал своди на тренутну корист, а политика на златно теле, неправедну трговину и перманентну пљачку (само од 2000 године било је 18 великих нерешених крађа)? У којој је већи злочин бити мобилисани војник него красти од народа милионе евра? У којој су донације за избегличку сиротињу завршиле у личним џеповима "функционера"?

Ми који у такав поредак не верујемо, ми верујемо нашим пријатељима: Аристотелу, Сократу, Платону, Монтескијеу, Токвилу, Берђајеву и другима који су нас на време упозорили.
Где су нестали векови наше борбе, храбрости, достојанства и истине?
Спремај се Cрбијо за велике борбе !
Спремај се за нове буне!

www.google.com je cudo(otkrovenje)

tebe ima na skoro svim bundzijskim forumima, a kao javljas se iz Chikaga.Pa zar u Chikagu ljudi ne rade u ovo doba.U USA mora da se sljaka nije ladovina kao ovde.

A da li neko veruje u to pa sta da ti kazem?

Da je pobedio Tadija verujem ali odakle jos milja glasova u drugom krugu ne znam.
Imam tema ja je postavio "Jel zna neko"
I pobeda je proglasena posle glasanja.I Toma je priznao.I stvar gotova.Cekamo sledece izbore.

Da su svi lopovi iz mojih postova si to mogo da zakljucis.L(*povsko) D(rustv*)P(e**ra)
a sto se tice te tvoje bune i ratova ako mislis one besciljne ratove koje je vodila JNA i posle VJ pa Vojska SRJ ja se time ne bih ponosio.
A ako mislis ovde da dizes bunu,i nije neko raspolozenje u narodu.Neko ode u rat pa posle Kandicka i ekipa ga uhapsi,pa ti onda vidi moral.Prebroj srbe u Hagu u odnosu na ostale.
Rat se vodi da bi ga dobio a ne nesto bezciljno kao je to radio Slobinetu.

Ti mora da si nesto ruzno sanjao pa si ovo napisao,ajde ja sam skoro do 8 u smeni pa cemo da se ispricamo.
 
Ako mislis na ove nase i vase tajkune i ratne profitere pa ima neka izreka
nekome rat nekome brat A koju smo to mi Srbi imali korist kao narod ne znam.

Srbi imaju sada svoju državu, zar to nije bolje nego da se stalno svađaju sa ostalima ko je koga više pokrao?
Sada treba u Srbiji demokratizovati ostatke nedemokratskih pojedinaca i struktura i krenuti u bolji život! Kao i u Hrvatskoj!:D:D
 
Srbi imaju sada svoju državu, zar to nije bolje nego da se stalno svađaju sa ostalima ko je koga više pokrao?
Sada treba u Srbiji demokratizovati ostatke nedemokratskih pojedinaca i struktura i krenuti u bolji život! Kao i u Hrvatskoj!:D:D

Pa sad i ne znam da li imamo drzavu.I kolika je to.Ova demokratija je samo pomeni leteci cirkus montija pajtona.Ili bolje Nadreality show.Zato mi je i sve cudno.
 
kakva demokratija u drzavi u kojoj bi pola naroda prodalo glas za hiljadu evra a mnogi bi prodali i dupe za mnogo manje od toga...
dajte im zardjali spric i koji gram lose siptarske gudre i prodace i grobove svojih mrtvih predaka.
 
vidim nesto niste pesnicki raspolozeni.
evo da vam pomognem

Српкињица једна мала

Српкињица једна мала по Косову цвеће брала
у три боје венац свила па се њиме закитила
Црвена је крвца била по Косову што се лила
зато црвену боју носим и са њом се ја поносим
Плаво небо ко слобода идеал је Српског рода
зато плаву боју носим и са њом се ја поносим
Бело млеко, мајка мила и мене је задојила
зато белу боју носим и са њом се ја поносим
Један венац три су боје тробојница Српска то је
Црвено, Плаво и Бело с њом се дичи Српство цело
 
Србија

Ја знам сва твоја лица, свако шта хоће, шта носи,
гледао сам твоје очи, разумем шта кажу, шта крију.
Ја мислим твоју мисао за челом ти у коси,
ја знам твоја уста шта љубе, шта пију.
Еј, пију од туге, од зноја, од муке,
од ноћи, од сијерка који се тешко меље,
Ја сам у млину, сред буке
жрвња, чуо све твоје жеље.
И бриге твоје, ој, Србијо међу песмама међу шљивама
ој Србијо међу људима
на њивама,
ој, Србијо међу песмама, међу стадима,
ој Србијо, песмо међу народима.
Песмо тужна, мека си милошта
што плаче као крв грожђа, као суза моста,
као онај пољубац, онај мирис перја што утка
у гугутање своје гугутка.
Ој, милошто мека, клик си дивље пловке
над јармом из које стаса
Црвени угаљ сунца
у зрну сваког класа.
Али боса песмо глуве жалопојке,
кад престају песме, кад почињу псовке?
Гладна руке, слепе јадиковке,
кад ће хајдук буне из тебе да груне?
Псовке и псовке, еј, у чије здравље
залуд је орање, залуд је летина?
Клетве и клетве, за чије трупло кравље
набрекла Мачва од жита, отекло Поморавље,
Буре у буне, за чије се зубе лавље
дими од млека овца и дими планина,
кад Мачва није сита, кад Мачва није сита?
Кроз мукле ланце дана кожа сувоњави.
Сву су је продерали дубоки ровови бора.
Од рововског рата од земље поплави
и скори се лице преко глади - кора;
То лице што није лице, ти дани што нису дани,
ти дани рањених лица, та лица као табани;
трње им не може ништа и ништа - удари...
А свако од туге за дан
као век читав остари
И збрчка се, ој, Србијо међу бунама, међу шљивама,
ој Србијо међу људима
на њивама,
ој Србијо међу песмама, мећу брдима,
ој Србијо,
песмо међу народима.
Тужна песмо, мајко стара,
брат нам је у таљигама довукао из града
камену плочу, каменог динара,
за мед нашег зноја, вино нашег рада.
А ђикају деца у лазигаћама, под косом,
у блату, међу свињама, међу паткама,
храниш их Србијо, друже, више просом, више постом,
више бајкама, успаванкама, више гаткама,
И покриваш их мраком што тако тешко пада
да гнев по целе ноћи до облака пали
буном из колиба, поља, винограда,
певајући срцем што себе не жали
низ седму рупу на крајњој свирали,
Ој, Србијо међу бунама, међу шљивама,
ој, Србијо међу људима
на њивама,
ој, Србијо међу песмама у грудима,
ој, Србијо,
буно међу народима.
 
Veruje li još ko?

Ми који у овакву демократију и поредак не верујемо, морамо се запитати где су нестали векови наше борбе, храбрости, достојанства и истине? Спремај се Србијо за велике борбе и нову буну, јер са свим овим флагрантним лажима и медијским аматеризам „демократске штампе“ као и плаћкашко-манипуланском „демократијом“ Србија ће нестати.

Господо, на погрешном сте путу. Нису основни постулати демократије засташивати народ у циљу преваре, и одвући га тамо где вашим личним интересима највише одговара. Демократија је владавина народа коју сте максимално злоупотребили и која ће вам се као бумеранг вратити, јер је народ у ту вашу квази демократију изгубио поверење и поставља себи питање: Veruje li još ko у ту и такву демократију?

· Верује ли још ко у демократију у којој информације изборних резултата два сата пре званичних државних вести као коначне саопштава групација (Центар за слободне изборе и демократију - ЦеСИД) коју финансира "НЕД" (National democratic Instiтute, Мадлен Олбрајт, демократска ЦИА) и "ИРИ" (International Republican Institute, републиканска ЦИА)?

· Верује ли још ко у демократију у којој одмах по затварању биралишта, непроверену вест "победничког резултата" на 70 одсто узорка муњевито преузимају све велике агенције америчког глобализма, спремне на технику "еxit polls", док републичка изборна комисија и њена државна информација (државе које нема) два сата касније даје резултате са упола мањег узорка (50%)?

· Верује ли ко још у демократију у којој се главна лаж састоји у томе да се што пре прогласи, не изабрани, већ у светским "офисинама" наређени "победник", јер таква вест по „Павловљевском условном рефлексу“ ствара први" додир у времену" и најјачи условни рефлекс у свести људи?

· Верује ли ко још у демократију у којој неодлучни и они који немају никакав став на крају увек одлуче судбину већине душа у наредних пет година, а победа се остварује искључиво сабирањем моралних отпадака, паразита, наркомана и разбацаних политичких непријатеља?

· Верује ли ко још у демократију у којој се новац даје мањинама да би гласале против већинског народа, односно како би могле да комадају ливаду и траже територијалне "аутономије"?

· Верује ли још ко у демократију у којој брбљање у парламенту и погрешно схваћен легализам гуше сваки спонтани народни покрет и где више нико не сме да изађе на улице да покаже свој праведни бес?

· Верује ли још ко у демократију у којој се воља већине сужњих увек прегласава корумпираном мањином и њеном тиранијом и у којој се све своди на ситни рачун tj. на вешто употребљену погрешну статистику, или статистичку грешку?

· Верује ли још ко у демократију у којој на леђима неме и пасивне гомиле јадника јаше и дизгинама удара обесна, незасита олигархијско-плутократијска мањина, демонски погубна и историјски безначајна?

· Верује ли ко још у демократију у којој чиновницима сивих кравата народ више није ни потребан, јер све могу да одлуче и спроведу и без народа?

· Верује ли још ко у демократију у којој се морал своди на тренутну корист, а политика на златно теле, неправедну трговину и перманентну пљачку (само од 2000 године било је 18 великих нерешених крађа)? У којој је већи злочин бити мобилисани војник него красти од народа милионе евра? У којој су донације за избегличку сиротињу завршиле у личним џеповима "функционера"?

Ми који у такав поредак не верујемо, ми верујемо нашим пријатељима: Аристотелу, Сократу, Платону, Монтескијеу, Токвилу, Берђајеву и другима који су нас на време упозорили.
Где су нестали векови наше борбе, храбрости, достојанства и истине?
Спремај се Cрбијо за велике борбе !
Спремај се за нове буне!

Ko god da je sastavio ovaj tekst svaka mu čast

"gde su nestali vekovi, borbe, dostojanstva, istine", mislim da je Milovan Danojlić odgovorio na to pitanje .

To čemu je srpski narod bio izložen od 1914 nije nijedan drugi, niti će. Nisu nam dali da 1918 napravimo Srbiju preko pola balkana , a to smo zasluživali sa obzirom na žrtve, protiv toga su bili najviše englezi. Ušli smo u zajednicu sa ustašama i muslimanima koji su nam uvek želeli zlo. Onda je došla bratoubilačka tragedija drugog svetskog rata, i podrška istih engleza komunistima, jer su znali da će ta ideologija biti razorna za srpsku nacionalnu svest.

45 godina se živelo na Titovim lažima , dok su se šiptari kotili na kosovu, a srbi bežali. Kad je počeo rat u Jugoslaviji, odmah su uveli sankcije, bombardovali, preko "nevladinih organizacija" širili su i šire propagandu isti potomci tita i skoja,da je srpski narod fašistički

Kad se ima to sve na umu nije ni čudo, gde su nestali vekovi borbe, dostojanstva, istine. Kad su protiv tebe , fašizam, komunizam, i "otvoreno društvo" toliko dugo, toliko razorno, onda se odričeš i dostojanstva i tradicije , jer se to kažnjava
 
Србија

Ја знам сва твоја лица, свако шта хоће, шта носи,
гледао сам твоје очи, разумем шта кажу, шта крију.
Ја мислим твоју мисао за челом ти у коси,
ја знам твоја уста шта љубе, шта пију.
Еј, пију од туге, од зноја, од муке,
од ноћи, од сијерка који се тешко меље,
Ја сам у млину, сред буке
жрвња, чуо све твоје жеље.
И бриге твоје, ој, Србијо међу песмама међу шљивама
ој Србијо међу људима
на њивама,
ој, Србијо међу песмама, међу стадима,
ој Србијо, песмо међу народима.
Песмо тужна, мека си милошта
што плаче као крв грожђа, као суза моста,
као онај пољубац, онај мирис перја што утка
у гугутање своје гугутка.
Ој, милошто мека, клик си дивље пловке
над јармом из које стаса
Црвени угаљ сунца
у зрну сваког класа.
Али боса песмо глуве жалопојке,
кад престају песме, кад почињу псовке?
Гладна руке, слепе јадиковке,
кад ће хајдук буне из тебе да груне?
Псовке и псовке, еј, у чије здравље
залуд је орање, залуд је летина?
Клетве и клетве, за чије трупло кравље
набрекла Мачва од жита, отекло Поморавље,
Буре у буне, за чије се зубе лавље
дими од млека овца и дими планина,
кад Мачва није сита, кад Мачва није сита?
Кроз мукле ланце дана кожа сувоњави.
Сву су је продерали дубоки ровови бора.
Од рововског рата од земље поплави
и скори се лице преко глади - кора;
То лице што није лице, ти дани што нису дани,
ти дани рањених лица, та лица као табани;
трње им не може ништа и ништа - удари...
А свако од туге за дан
као век читав остари
И збрчка се, ој, Србијо међу бунама, међу шљивама,
ој Србијо међу људима
на њивама,
ој Србијо међу песмама, мећу брдима,
ој Србијо,
песмо међу народима.
Тужна песмо, мајко стара,
брат нам је у таљигама довукао из града
камену плочу, каменог динара,
за мед нашег зноја, вино нашег рада.
А ђикају деца у лазигаћама, под косом,
у блату, међу свињама, међу паткама,
храниш их Србијо, друже, више просом, више постом,
више бајкама, успаванкама, више гаткама,
И покриваш их мраком што тако тешко пада
да гнев по целе ноћи до облака пали
буном из колиба, поља, винограда,
певајући срцем што себе не жали
низ седму рупу на крајњој свирали,
Ој, Србијо међу бунама, међу шљивама,
ој, Србијо међу људима
на њивама,
ој, Србијо међу песмама у грудима,
ој, Србијо,
буно међу народима.

Koja si ti od sestara Karic ?
 
E Srbine,sta doceka
malo ti zla od tudjina,
pa sad primas od svojega
skotilo se dosta marve
koja pljuje samo svoje
a zlo tudjina ne gleda
prodase ti "demokracy"
a kupili "Knjaz Milosa"
dok jos kolju "malji deca"
ti se kunes u Sorosa
kad je zemlja ratovala
ko je smeo- pokazao zube
al u ova "realna" vremena,
dok ti zemlju svako muze
nase vodje,predsednici,
mesto zuba-nude guze!
otislo je sve do vraga,
kad ti pljujes roda svoga
pre nego li stoku onu
koja ubi brata tvoga

mislim da bi dobar naslov za ovu pesmu bio "proevropska"....a vi?
 
E Srbine,sta doceka
malo ti zla od tudjina,
pa sad primas od svojega
skotilo se dosta marve
koja pljuje samo svoje
a zlo tudjina ne gleda
prodase ti "demokracy"
a kupili "Knjaz Milosa"
dok jos kolju "malji deca"
ti se kunes u Sorosa
kad je zemlja ratovala
ko je smeo- pokazao zube
al u ova "realna" vremena,
dok ti zemlju svako muze
nase vodje,predsednici,
mesto zuba-nude guze!
otislo je sve do vraga,
kad ti pljujes roda svoga
pre nego li stoku onu
koja ubi brata tvoga

mislim da bi dobar naslov za ovu pesmu bio "proevropska"....a vi?

Uh...odlična...kad bi ovdašnji sektaši nešto i ukapirali...al' slaba vajda od narkomana...:roll:
 

Back
Top