Читаонице града Београда

StoRmyGirl

Domaćin
Poruka
4.176
Која је најбоља?
У којој налазите све што вам је потребно?
connie_swatfly.gif


Постоји ли уопште таква у Београду?
 
Mene ona gradska izludjuje.. :roll:
Ne mogu da verujem da godinama ne
popravljaju onaj wc.. nema sapuna, loshe
odrzhavanje. Malo mesta za uchenje.
Loshi uslovi..
Ne znam kako je u drugim bibliotekama, ali
ishla sam logikom da se najvishe ulazhe u ono
shto je u centru i shto je zasuto medijskom
pazhnjom..
Ako je ona biblioteka najbolja, onda smo
zaista.. :?
 
univerzitetska.....ništa nisi propoostila......bio sam i tamo par poota.....ima šmeka...ne znam kako sada izgleda...ali škripa parketa....i kloope su ono po dvoje.......ko u školi.........i zelene lampe...i ja mislim da je gradska najgora......,,,,,,.u biblioteke sam išao da iščitam užbenik prvi poot...kod kooće ime toliko izazova....frižider, komp...........najbolja je ipak...narodna........
 
Slažem se za čitaonicu gradske biblioteke. Mislim da je sramno odvratna. Obe, zapravo. Zagušljivo. Slabo osvetljeno. Nagurano. Uz to me politika čitaonice nervira. Sećam se, pre nekoliko godina bilo, odem ja i imala sreće, pošto sam došla usred dana i bilo mesta. Pored mene "sedela" neka devojka. Najpre je bila sa drugaricom na pauzi, a onda se vratila i legla na sto. Spava. Pogledam šta uči, a ono skripta. Neću reći o čemu je pošto nije bitno, ali je poenta da je to donela od kuće. Ono što me je iznerviralo jeste što ljudi čekaju po cele dane za mesto da bi čitali knjige koje ne mogu da se iznose iz biblioteke, a ona sa svojom skriptom zauzima nekome mesto i još spava. Ako u čitaonici mogu da se čitaju knjige koje se donose od kuće, onda treba da se obezbedi mesto za ljude koji treba da čitaju ono što ne može da se iznosi, a treba im. Te knjige su uglavnom i retke, teško se nalaze u prodaji. Politika čitaonice je katastrofalna. Nije fer, nije ok.
 
najbolje i najlakse ucim kuci.... nervira me okretanje listova, saputanje sa prijateljima koji su dijagonalno, stalno suskanje i ustajanje.....bla bla :)
ali citaonica je ok kada se napravi pauza, pa treba startovati. te prve dane tamo pregurati, i vratiti se kuci :)
meni je najbolja narodna, ali sta nam se desava sada sa narodnom bibliotekom... kada planiraju da zavrse?! ..ili jesu, a ja nisam u toku :D
jedino sto u narodnu mogu samo kopije da se unesu.

cula sam da je na pravnom super cit, ali su pre par godina zabranili ulazak studentima koji nisu sa prava. bila provera indeksa. kao, nisu mogli pravnici da uce jer su drugi zauzimali mesta. dosta ih je bilo sa etf-a. sada kazu da moze ponovo da se udje, niko ne proverava. ja nisam nikad bila.
 
Ovo govorim iz prve ruke:)
Generalno renoviranje i rekonstrukcija Narodne Biblioteke i njene citaonice uveliko traje.
Radovi su dosta poodmakli ali jos se nezna tacno kada ce se i okoncati.
Inace, imacemo jednu od najboljih citaonica u ovom delu Evrope.
Povecace se kapacitet mesta za jedno 40% i svaki sto ce imati komp i naravno konekciju na net a bice i wireles.
Uskoro ce se na onom delu do Hrama otvoriti i veliki internet-kafe itd.
Uostalom pogledajte slide-show buduceg izgleda NBS i njene citaonice posle rekonstrukcije. :D

:arrow: http://www.nbs.bg.ac.yu/pages/article.php?id=11579
 
narodna... nekako ima dosta prostora i unutra i okolo...
a inace, ja uvek prvo pomislim na klonju, kad se spomene citaonica/biblioteka :lol:
ja sam od onih sto kada putuju obavezno overavaju biblioteke, to mi je retko draga ustanova... a jos kad su bogate pa imaju i super klonju koja ostaje cista i nakon poseta klosara i slucajnih prolaznika - milina :)
 
nikad nisam bila u čitaonici univerzitetske biblioteke. baš me zanima kako je tamo?


Apsolutno najbolja citaonica za one koji hoce da uce :heart: Ja sam tamo spremila mnoooogo ispita, i nigde se ne uci tako lepo kao ovde :) Skoro su je i renovirali, pa ima i donju citaonicu, internet centar, aparat za kafu sto je najvaznije :D , vredne ETF-ovce po klupama koji uce i ne dizu glavu, pa i meni bude blam da blejim okolo, ma ima sve :super: Pored toga, kome trebaju magistarski i doktorski radovi koji jos nisu objavljeni moci ce da ih ovde cita, a postoji i zasebna citaonica za casopise i retke knjige :) Sve u svemu, najbolja biblioteka u gradu :cmok:
 

Back
Top