problem sa kompjuterom

dejan1888

Početnik
Poruka
18
Zdravo svima

Imam jedan problem sa mojim PC. Uvjek kad ga startujem on se nekoliko puta restartuje. Pokusao sam da resim problem time sto sam reinstalirao Windows (imam originalni Windows XP Home SP 2), ali nista. Cesto je potrebno da ga iskljucim iz prekidaca kako bi poceo da radi. Posle nekoliko restartiranja radi normalno. Dali mi neko moze pomoci? Hvala!
 
Slazem se Oggy i to su najcesci hardverski uzoci resetovanja,
ali postoji mogucnost da si u BIOS-u napravio dar-mar i dosao u konflikt sa
performansama navedenih komponenata, pa ako neznas sta si radio idi u
BIOS podsesi mu default podesavanje, pa ako ti se i posle toga resetuje
onda ti je u pitnju ono sto Oggy pise.
Neverujem da je zbog drajvera ako si menjao samo monitor, a pre toga ti se nije resetovao.
 
Prosto ko pasulj.
Crklo ti je napajanje.
Da ne bi pokvario druge komponente pod hitno ga zameni.
Ta ti je dobra, samo me buni kako crknuto napajanje na kraju uspe da podigne sistem:shock:
I ne mora svaki put da ga iskljuci iz struje, nije nemoguce ali tesko da je ocigledno;-)


@dejan1888
Ti lepo iskljuci automatsko restartovanje(my computer\properties\advanced\settings\system failure\automatically restart destikliraj), pa ako dobijes plavi ekran zapisi kod greske...tipa0X00000000c1
 
Ta ti je dobra, samo me buni kako crknuto napajanje na kraju uspe da podigne sistem:shock:
I ne mora svaki put da ga iskljuci iz struje, nije nemoguce ali tesko da je ocigledno;-)
Jedino što je očigledno je da napajanje nije crklo (tačnije, možda jeste u međuvremenu pošto se čovek ne javlja ;) ). Ono što je moglo da se desi (pored pogrešnih setovanja u BIOS-u, što bih ja prvo pogledao, pogotovu ako je rađen overclok) je da ventilator na napajanju ne radi. Vrlo lako može da se desi da u početku ne radi, pa da nakon nekog vremena ipak počne da se okreće (meni se to dešavalo) - to bi objasnilo zbog čega se dešava da ponekad uspe da podigne sistem i da može normalno da radi.

Dakle, dejan1888: da li si osetio neki čudan miris iz kompjutera, nalik na zapaljenu plastiku? Moj ti je savet da svaki put kada uključuješ komp proveriš pozadi da li se vrti ventilator na napajanju. Ako se ne vrti, pokušaj sam da ga zavrtiš nekom olovkom ili tako nečim, ali svejednu u tom slučaju gledaj da što pre otvoriš napajanje i da ga očistiš od prašine i ostalih čuda koje mogu da utiču na rad ventilatora (naravno, možeš da zameniš i sam ventilator ako je do njega). Ako nije do ventilatora, postavi sve na default u BIOS-u, kao što je napisao microchip1955.

BTW. Ovo što je čovek rekao, da mora ponekad da isključuje iz struje da bi radilo, meni se dešavalo prilikom ekstremijeg OC-a, uglavnom zbog podešavanja voltaža. Interesantno - sistem se zapravo dizao bez problema ali nije bilo nikakvog izlaza na monitoru. Dešavalo mi se da moram da isključim napajanje PLUS da moram da isključim i DVI kabl od grafičke do monitora.
 
e samo ni SLUCHAJNO olovkom jer grafit provodi struju :? i nemoj da pipash bilo shta unutra da ne poginesh... a POGOTVO NE one kao kule metalne (:lol:) to sam ja pipno i bilo je malo :shock: :-? :|
Ma može bilo čime, ventilator nema nikakve kontakte na sebi. Poenta je da ga samo malo gurne, dovoljno da se zavrti. Može da se desi da se i na taj način zavrti tek posle nekoliko gurkanja, ili da se ne zavrti uopšte.

Nego, ček, pipao si nešto dok je išla struja kroz napajanje? To je ok ako ti je baš dosadan život. :)
 
Ta ti je dobra, samo me buni kako crknuto napajanje na kraju uspe da podigne sistem:shock:
I ne mora svaki put da ga iskljuci iz struje, nije nemoguce ali tesko da je ocigledno;-)


@dejan1888
Ti lepo iskljuci automatsko restartovanje(my computer\properties\advanced\settings\system failure\automatically restart destikliraj), pa ako dobijes plavi ekran zapisi kod greske...tipa0X00000000c1

Oggy.
To se meni desilo sad skoro.
Ukljucim komp krene sa ucitavanjem boot menija i puf restart i tako 5-10 puta.
Kad ucita vise nema problema, sljaka ko lud.
Kad sam skinuo napajanje i otvorio dva elektrolita su biula naduvana.
Posle zamene napajanja komp radi perfektno.
A posto vidim da doticni clan ima bas iste probleme ka o i ja, to je to.
 
Oggy.
To se meni desilo sad skoro.
Ukljucim komp krene sa ucitavanjem boot menija i puf restart i tako 5-10 puta.
Kad ucita vise nema problema, sljaka ko lud.
Kad sam skinuo napajanje i otvorio dva elektrolita su biula naduvana.
Posle zamene napajanja komp radi perfektno.
A posto vidim da doticni clan ima bas iste probleme ka o i ja, to je to.
Pa aj da kazemo da moze da bude, ali sem restartovanja dejan nije dao dovoljno podataka da bi bili identicno tvom problemu;)
Znaci ne spominje da stigne do boot menija, a i ponekad mora da ga ugasi iz struje...
Znaci dok se ne javi sa updateom...:?:
 

Back
Top