U brak zbog novca...a šta je to ljubav?

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Реалисти су дочекали својих пет минута. Сви они за које сте до сада веровали да су циници јер тврде да је новцем могуће купити и љубав, изгледа да су у праву. Реалност, нажалост, и овога пута демантује сањаре, идеалисте и све који слепо верују да је љубав најважнији покретач мушко-женских односа. Тужна прича садржана је у резултатима истраживања једне америчке компаније, а резултати анкете међу више од 1.200 жена и мушкараца показали су да брак због новца, посебно ако је реч о великом новцу, није само уобичајени заплет у популарним телевизијским сапуницама. Иако на богатство нико није имун, новац је најважнији баш женама у тридесетим годинама. И то прилично прецизно наведена сума за коју све остало престаје да буде важно, а новац добија приоритет. Прстен на руци има цену од милион и по долара. Али, мушкарци, немојте одмах осуђивати жене. За толико новца, веру у љубав занемариће и жене и мушкарци. Истина, у много већем проценту жене.

Истраживање које је спровела америчка компанијаPrince & Associates,требало је одговорити на питање: да ли сте спремни да у брак уђете с особом просечног изгледа само ако он или она има новца, показало је да јеновац пресудан код две трећине испитаних жена и код половине анкетираних мушкараца. Они би без икаквог размишљања примили прстен без љубави, ако би иза њега стајала особа с позамашним банковним рачуном.При томе су се као најспремније за одлазак пред олтар због подебелог банковног рачуна показале жене у тридесетим.
Памела Смок, социолог на универзитету Мичиген, признаје да је помало шокирана тим резултатима. Према њеним речима, брак из користи у потпуној је супротности с идејом љубави и сродних душа. Наравно, уколико више та теорија уопште има и било какво упориште у реалном животу. Шта ви мислите о томе?
''Politika''.
...E,da malo poduprem onu priču o rasikidima ovom o samom početku...Ko pravi trule početke i zašto...da vidimo:lol:.Priča je priča,i zanimljiva samo kao priča,novac je pokretač svega...Nigde u priči nema šovinizma,sve go realizam.Kupujete,bivate kupljeni,tako to ide...
 
Em statistika em americka.:roll:.ko to moze da podnese.:p Znam da cu te razocarati ..he he..ali iako sam ebeni romantik misljenja sam da je sve na prodaju i da ima svoju cenu.O dusi necu ni da pricam.Oduvaek je Djavolu na izvolte.Prokleto verujem u ljubav i cekam je :wink: ali..da te ne razocaram previsen odgovoricu ti onako kako bi zeleo da cujes: eto...uzela bih taj prsten od milion ipo dolara uz fino sastavljen ugovorcic..:)))))..milion ipo je..milion ipo..pa ti vidi sada..:p
 
Vreća i zakrpa,Seviiljice...tako ide izreka.;)A ako detaljnije pročitaš videćeš da se priča odnosi na one sa 30+ godina...nisi još stigla do kvalifikacija.:)
Pa kakve veze ima koliko godina imaju? Misliš li da se s godinama postaje proračunatiji ? Iz kog aspekta treba ovaj tekst da se sagleda? Isključivo ljudskog? Globalno-političkog? Ili...? Šta znam, nije mi čudno, toga je bilo i beće uvek...uostalom, oduvek je bilo manje ljudi koji cene duhovne vrednosti više od materijalnih. Malo je onih koji mogu da se uzdignu na taj nivo, jer ipak, neophodno je izdići se iznad materijalnog koje nas na svakom koraku okružuje.
 
U Americi i uopste na zapadu je zivot malo drugacije organizovan nego kod nas. Tamo zene kao i muskarci najpre zavrsavaju skole, pa onda nalaze poslove i rade i putuju i uzivaju u samostalnom zivotu. Pa se onda malo posvete karijeri i onda se sete braka i porodice tek sa 30+ sto je po meni sasvim OK.

ALi tada kao izgradjene licnosti sa karijerom i primanjima imaju i vise uslova za svoje izabranike. I podrazumeva se da ce onda naravno preferirati one sa bar istim ili visim statusom od sopstvenog. Pa se onda to kaze brak zbog para, a ko kaze da oni ne vole pare svog partnera dovoljno pa da im ta ljubav popunjava onu drugu, prema samom partneru ako je po malo i u manjku. :)

Osim toga vrlo puno njih se odlucuje i na stvaranje potomstva sa ljudima koji imaju slicne stavove, zivotnu filozofiju, sistem vrednosti i naravno status i tu su navedeni uslovi bitniji od ljubavi. Jer ljubav je OK ali se od nje ne moze ziveti niti se mogu podizati i vaspitavati deca.

Balkan, narocito Srbija je nesto drugo. Sumnjam da posebno u Srbiji ne bi jos veca vecina dama pristala na brak iz koristoljublja, naravno u koliko bi odgovarale iskreno na anketu. U ostalom to srecemo na svakom koraku ali je kod nas vec cesce da zele da pobegnu od nemastine trazeci bogatog badzu. Kad same sebi ne mogu priustiti sta zele, roditelji im takodje ne mogu pomoci onda je jedini nacin bekstva od nemanja ili imanja malo, muz.

Licno sam ne popravljivi romantik. I idem za srcem ma gde me ono odvelo. Ali sam vrlo svesna, i sve vise sa godinama da su oni koji su slusali mozak mnogo bolje prolazili. I zao m i je ponekad ssto nisam takva. Prosto nisam tako vaspitana a i ne ide mi to uz temperament. A sto se para tice, obecavam vam da se ni jedne ne trose lepse nego sopstvene. Ili se tako samo tesim...Boga pitaj.
 

Back
Top