WING CHUN / WING TSUN ISTORIJA BIVSE SFRJ

Izvinite zbog moje neupucenosti, jednostavno sam zeleo da saznam vise o coveku koji predvodi moj savez i saznao sam na drugi nacin.
Pozdravvvv

Ja bih bas voleo da saznam sta si saznao, posto sam se i ja ranije pitao ovo isto....MAda i poslao sam ti neki PP.

A i jeste cudno sto je tja covek, jedini iz branse borilackih vestina a koji je najmanje spominjan ovde, a ucestvovao je u istoriji Wing Chuna puno....

Bas jedna veoma misticna stvar.... Jedni se hvale , drugi pljuju a on npr - niko nista o njemu....hehe kao da je nindza!
 
Pozz, iskreno receno ni ja ne znam nist ao Draganu Markovicu...a kako nije spominjan na ovim stranama verovatno niko od nas koji smo ovde nema podataka o njemu...bilo bi lepo da mu njegovi ucenici prenesu pa nek covek sam objavi kratku biografiju o sebi...par fotografija i sta vec smatra da treba da se objavi. Nije on jedini...ima jos osoba koje su nekada vezbale i ostavile neki trag u istoriji ove vestine ili cak i danas jos rade ali mimo javnosti u uskim krugovima sa malim brojem ljudi...
 
Niko ovde ne pominje rad Kung Fu Kluba Dinamo iz Panceva pod vodjstvom Bacure. Znamo svi da on nije bio Sifu, ali je bio osoba koja se trudila da taj klub opstane, organizovao je odlaske na razne turnire veoma cesto o svom trosku kao i turnire u nasem Pancevu koji su bili veoma poseceni od strane ucesnika i posetilaca. Veoma zapazeni clanovi tog kluba koje niko ne pominje su bili (izvinjavam se unapred ako necije ime ili prezime pogresim jer se to ipak desavalo pre 30-tak godina) Zoran Savic, Sava Malenov, Predrag Panic, Dusan (zaboravio sam mu prezime, znam samo da je bio jako dobar tehnicar i da je tada radio u rafineriji), Verica Radivojevic, Sneza, Nadja, i moja malenkost Zoran Radivojevic. Ako je ideja da se objedine sve ihformacije vezane za nastanak i rad Kung Fu klubova na prostoru bivse YU sa akcentom na Srbiju, iako mnogi u negativnom kontekstu pominju Stevana (Sefkerin) i Bacuru (Pancevo), mora se priznati da su i ta dva kluba i njihovi osnivaci ostavili neki trag u svemu ovome. Kako se Jova-Tuta i njegovi sledbenici pominju sto je ispravno, mora se takodje pomenuti i rivalstvo izmedju dva Pancevacka kluba i cinjenica da ni jedan Tutin ucenik nikada nije ni na jednom turniru pobedio Bacurinog ucenika. A u to vreme se skoro svakog meseca organizovao poneki turnir na kome su ucestvovali klubovi iz Sefkerina, Pozarevca, Farkazdina, Novog Sada, oba Pancevacka itd. Ne secam se tacno ko je sve osvajao odlicja, ali za sebe mogu da tvrdim da sam u veoma jakoj konkurenciji, kao sedamnaestogodisnjak, u kategoriji od 61-63 kg osvojio pregrst drugih i preko deset prvih mesta pobedivsi protivnike koji su bili dosta stariji a veoma cesto i dosta tezi od mene (na turniru u Novom Sadu Marta 1986 sam pobedio protivnika u finalnoj borbi nokautom iako je on imao oko 75 kg). Kung Fu koji se tada trenirao u klubu Dinamo je bio mnogo napredniji od svih drugih iz prostog razloga sto su rucne tehnike preuzete iz boksa (na cemu je Bacura bio zasluzan) a nozne tehnike iz Kung Fu-a i drugih stilova. Na nekoliko organizovanih turnira gde su ucestvovali i karatisti iz raznih ex-YU klubova, borci Dinama su bili vise nego superiorni sa osvojenim prvim ili drugim mestom u svakoj kategoriji u kojoj su imali predstavnika. I Sifu Rudolf zna mnogo o ovoj temi jer je i sam bio akter u ovim dogadjajima pa bi bilo dobro kada bi i on izneo poznate cinjenice i svoje vidjenje na temu i tako i taj deo sacuvao od zaborava.

Pozdrav od Malog Zmaja!!!
 
Niko ovde ne pominje rad Kung Fu Kluba Dinamo iz Panceva pod vodjstvom Bacure. Znamo svi da on nije bio Sifu, ali je bio osoba koja se trudila da taj klub opstane, organizovao je odlaske na razne turnire veoma cesto o svom trosku kao i turnire u nasem Pancevu koji su bili veoma poseceni od strane ucesnika i posetilaca. Veoma zapazeni clanovi tog kluba koje niko ne pominje su bili (izvinjavam se unapred ako necije ime ili prezime pogresim jer se to ipak desavalo pre 30-tak godina) Zoran Savic, Sava Malenov, Predrag Panic, Dusan (zaboravio sam mu prezime, znam samo da je bio jako dobar tehnicar i da je tada radio u rafineriji), Verica Radivojevic, Sneza, Nadja, i moja malenkost Zoran Radivojevic. Ako je ideja da se objedine sve ihformacije vezane za nastanak i rad Kung Fu klubova na prostoru bivse YU sa akcentom na Srbiju, iako mnogi u negativnom kontekstu pominju Stevana (Sefkerin) i Bacuru (Pancevo), mora se priznati da su i ta dva kluba i njihovi osnivaci ostavili neki trag u svemu ovome. Kako se Jova-Tuta i njegovi sledbenici pominju sto je ispravno, mora se takodje pomenuti i rivalstvo izmedju dva Pancevacka kluba i cinjenica da ni jedan Tutin ucenik nikada nije ni na jednom turniru pobedio Bacurinog ucenika. A u to vreme se skoro svakog meseca organizovao poneki turnir na kome su ucestvovali klubovi iz Sefkerina, Pozarevca, Farkazdina, Novog Sada, oba Pancevacka itd. Ne secam se tacno ko je sve osvajao odlicja, ali za sebe mogu da tvrdim da sam u veoma jakoj konkurenciji, kao sedamnaestogodisnjak, u kategoriji od 61-63 kg osvojio pregrst drugih i preko deset prvih mesta pobedivsi protivnike koji su bili dosta stariji a veoma cesto i dosta tezi od mene (na turniru u Novom Sadu Marta 1986 sam pobedio protivnika u finalnoj borbi nokautom iako je on imao oko 75 kg). Kung Fu koji se tada trenirao u klubu Dinamo je bio mnogo napredniji od svih drugih iz prostog razloga sto su rucne tehnike preuzete iz boksa (na cemu je Bacura bio zasluzan) a nozne tehnike iz Kung Fu-a i drugih stilova. Na nekoliko organizovanih turnira gde su ucestvovali i karatisti iz raznih ex-YU klubova, borci Dinama su bili vise nego superiorni sa osvojenim prvim ili drugim mestom u svakoj kategoriji u kojoj su imali predstavnika. I Sifu Rudolf zna mnogo o ovoj temi jer je i sam bio akter u ovim dogadjajima pa bi bilo dobro kada bi i on izneo poznate cinjenice i svoje vidjenje na temu i tako i taj deo sacuvao od zaborava.

Pozdrav od Malog Zmaja!!!


Cudo ga nije pominjao forumas "zuti car", bivsi moderator ovde, on je bio ziva enciklopedija, negde sam procitao da on cak i pise srpsku wikipediju o Wing Chunu i Kung Fuu uopste na Balkanu, cudo nije vas i vasu skolu pomenuo kao i vase uspehe,....
 
OTVARAM NOVU TEMU SA ZELJOM DA SE OTRGNU OD ZABORAVA I ZABELEZE SVI ZNACAJNI DOGADJAJI VEZANI ZA DOLAZAK OVE DIVNE VESTINE KAKO NEKADA NA TERITORIJE SFRJ TAKO I DANAS NA TERITORIJU SRBIJE. MOLIM SVE LJUBITELJE OVE VESTINE KOJI SU NEKADA VEZBALI I IMAJU SVOJE FOTOGRAFIJE IZ OVOG PERIODA DA IH OBJAVE UZ PODATKE IZ KOG PERIODA JE FOTOGRAFIJA, IZ KOG KLUBA KAO I PODATKE VEZANE ZA LICNOSTI KOJE SU NA FOTOGRAFIJAMA.
POZIV JE UPUCEN SVIMA BEZ OBZIRA IZ KOJE LINIJE OVE VESTINE POTICU I KOG MAJSTORA PRATE. MNOGE SU LICNOSTI OBELEZILE DOGADJAJE KOJI PRIPADAJU PROSLOSTI OVE VESTINE, NEKI NA POZITIVAN A NEKI NA NEGATIVAN NACIN. SVI SU ONI KAO TAKVI DEO NASE ISTORIJE I KAO TAKVI TREBAJU OSTATI ZABELEZENI ZA KASNIJA POKOLENJA JER SU OTVORILI PUT SVIMA KOJI DANAS UCE OVU VESTINU.
IAKO SAM U NAZIVU NAVEO NEKADASNJU SFRJ, PREDNOST STAVLJAM RAZVOJU OVE VESTINE VEZANU ZA TERITORIJU SRBIJE.
IDEJA ZA OTVARANJE OVAKVE TEME JE NASTALA U MOJOJ LICNOJ ZELJI DA ZATRAZIM POMOC OVIM PUTEM DA LAKSE PRIKUPIM OVE PODATKE U ZELJI DA NAPRAVIM BIOGRAFIJU OVE VESTINE NA NASIM PROSTORIMA I JEDNOG DANA OBJAVIM ISTU KAO KNJIGU. ISTOVREMENO OVO JE VELIKA PRILIKA DA SE JAVNIM PUTEM INFORMISU SVI KOJI SU NA NEKI NACIN VEZANI ZA OVU VESTINU I SAZNAJU SVOJE KORENE, NESTO VISE O SVOJIM KLUBOVIMA I KLUBOVIMA IZ KOJIH SU ISTI POTEKLI, O SVOJIM SIFU-IMA I OSTALIM LICNOSTIMA KOJE ZNAJU SAMO IZ PRICA STARIJIH CLANOVA.
MOLIM DA SE UZ PRILOZENE FOTOGRAFIJE OBJAVE PERIODI I TACNE LOKACIJE GDE SU POTEKLI, DA PODACI KOJI SE POSALJU BUDU TACNI I PO MOGUCNOSTI DOKUMENTOVANI OBJAVLJIVANJEM PISAMA I DOKUMENATA KOJI POTVRDJUJU NJIHOVU ISTINITOST. SVE EVENTUALNE FOTOGRAFIJE ILI DOKUMENTE KOJE NEKO POSEDUJE A NE ZELI IH LICNO JAVNO OBJAVITI A ZELI IH USTUPITI ZA BUDUCU KNJIGU MOLIM DA MI POSALJE NA PRIVATE UZ SVOJE TACNE PODATKE KAO I IZJAVU DA OVIM PUTEM DOZVOLJAVA NJIHOVO JAVNO KORISCENJE. NEPOTPUNE DOKUMENTE I PODATKE KAO I SUMNJIVE IZJAVE KOJE NE MOGU BITI DOKAZAZNE NECU KORISTITI I NECU JAVNO OBJAVLJIVATI KAO NI ANONIMNA PISMA.
MOLIM DA SE OVA STRANICA NE KORISTI ZA LICNE RASPRAVE TIPA KO JE BIO BOLJI, I KO JE STA RADIO - DA NE SLUZI ZA OMALOVAZAVANJE DRUGIH VEC DA SE SVI PONOSIMO ONIM STO SE POJAVI NA NJIMA I ZABORAVIMO NA LICNE SUKOBE .. JER UOSTALOM TO JE NASA ZAJEDNICKA ISTORIJA ,, KAO I UVEK U NEKIM TRENUCIMA ONA JE BELA A NEKI PUT SIVA....

UNAPRED ZAHVALJUJEM SVIM LJUDIMA DOBRE VOLJE KOJI CE PODRZATI OVAJ MOJ PROJEKAT....

RUDOLF KEREKES.....
sigurno se nosi plavi kimono drecavi da protivniku zamoris oci? :) salim se. A radis li ti za "drzavnu bezbjednos" pa skupljas podatke da ih pobijes? salim se...
 
sigurno se nosi plavi kimono drecavi da protivniku zamoris oci? :) salim se. A radis li ti za "drzavnu bezbjednos" pa skupljas podatke da ih pobijes? salim se...

Au, ala se ti volis saliti, eto i ja se salim :D

Daklem ovo je neko iz istorije Srbije u Kung Fu-u

kf_str21.jpg
 
Niko ovde ne pominje rad Kung Fu Kluba Dinamo iz Panceva pod vodjstvom Bacure. Znamo svi da on nije bio Sifu, ali je bio osoba koja se trudila da taj klub opstane, organizovao je odlaske na razne turnire veoma cesto o svom trosku kao i turnire u nasem Pancevu koji su bili veoma poseceni od strane ucesnika i posetilaca. Veoma zapazeni clanovi tog kluba koje niko ne pominje su bili (izvinjavam se unapred ako necije ime ili prezime pogresim jer se to ipak desavalo pre 30-tak godina) Zoran Savic, Sava Malenov, Predrag Panic, Dusan (zaboravio sam mu prezime, znam samo da je bio jako dobar tehnicar i da je tada radio u rafineriji), Verica Radivojevic, Sneza, Nadja, i moja malenkost Zoran Radivojevic. Ako je ideja da se objedine sve ihformacije vezane za nastanak i rad Kung Fu klubova na prostoru bivse YU sa akcentom na Srbiju, iako mnogi u negativnom kontekstu pominju Stevana (Sefkerin) i Bacuru (Pancevo), mora se priznati da su i ta dva kluba i njihovi osnivaci ostavili neki trag u svemu ovome. Kako se Jova-Tuta i njegovi sledbenici pominju sto je ispravno, mora se takodje pomenuti i rivalstvo izmedju dva Pancevacka kluba i cinjenica da ni jedan Tutin ucenik nikada nije ni na jednom turniru pobedio Bacurinog ucenika. A u to vreme se skoro svakog meseca organizovao poneki turnir na kome su ucestvovali klubovi iz Sefkerina, Pozarevca, Farkazdina, Novog Sada, oba Pancevacka itd. Ne secam se tacno ko je sve osvajao odlicja, ali za sebe mogu da tvrdim da sam u veoma jakoj konkurenciji, kao sedamnaestogodisnjak, u kategoriji od 61-63 kg osvojio pregrst drugih i preko deset prvih mesta pobedivsi protivnike koji su bili dosta stariji a veoma cesto i dosta tezi od mene (na turniru u Novom Sadu Marta 1986 sam pobedio protivnika u finalnoj borbi nokautom iako je on imao oko 75 kg). Kung Fu koji se tada trenirao u klubu Dinamo je bio mnogo napredniji od svih drugih iz prostog razloga sto su rucne tehnike preuzete iz boksa (na cemu je Bacura bio zasluzan) a nozne tehnike iz Kung Fu-a i drugih stilova. Na nekoliko organizovanih turnira gde su ucestvovali i karatisti iz raznih ex-YU klubova, borci Dinama su bili vise nego superiorni sa osvojenim prvim ili drugim mestom u svakoj kategoriji u kojoj su imali predstavnika. I Sifu Rudolf zna mnogo o ovoj temi jer je i sam bio akter u ovim dogadjajima pa bi bilo dobro kada bi i on izneo poznate cinjenice i svoje vidjenje na temu i tako i taj deo sacuvao od zaborava.

Pozdrav od Malog Zmaja!!!


Pozdrav Zorane,
....posto vidim da je ova tema opet ozivela ..napisacu odgovor. Posle 5 godine pauze sa moje strane na ovom forumu zbog mnogih napada usmereniih prema meni od strane pojedinih konkurentnih wing chun linija koje su me pod laznim imenima i avatarima ovde prozivali prvenstveno kao osobu napadajuci me i po nacionalnoj osnovi, blokiranjem neumesnim postovima i blokiranjem mojih tema, prozivanjima kako mog rada tako i rada kluba sa ciljem da mi se narusi ugled odlucio sam odustati od bilo kakvih oglasavanja i pisanja po forumima., Od tada je proslo mnogo vremena...zaista se nadam da su se duhovi pojedinaca smirili, da vise necu imati upade u moje profile i u moj mail, kradju svojih pisama i textova koja sam razmenjivao sa ostalim kolegama i majstorima iz bor.sveta i objavljivanja ovako krivotvorenih textova sa ciljem kako da se meni narusi ugled tako i da se zavade mnoge linije ove vestine u nasoj zemlji. Zalosno je ali postoje i ovakvi ljudi koji smatraju da ce gazenjem drugih uzdici sebe i svoj rad.

.... Sto se tice tvog pitanja, Kung Fu klub DInamo Panevo je prvi otvoreni kung fu Klub u Pancevu, drugi otvoreni Ving Tsun kung fu klub u Vojvodini i 3-ci otvoreni klub u Srbiji. Nakon 2-3 godine rada doslo je do odvajanja ljudi iz ovog kluba koji su otvorili klub Partizan Vojlovica. Vecina gore navedenih koje pominjes u pribliznom periodu je i prestala sa radom u klubu DInamo Pancevo...konkretno Verica Radivojevic,Sneza, Nadja...koje su bile i moje prijateljice i sa kojima sam i sam vezbao. Dule kojeg spominjes,Tuta,Vasa Caklovan, Mihajlovski Sava-Picula, Petrovic Goran, itd..nas 10tak smo se odvojili i otvorili klub Partizan u gradskom naselju Vojlovica gde sam 3 godine unazad nanovo uspeo da otvorim novu sekciju pored postojeceg kluba koji radi u centru grada. Jaksic Branko (Jaksa) se odvojio i otvorio klub u naselju Streliste ali ovaj klub nije dugo postojao, kako sam Jaksa kaze 2-3 godine otprilike. Savic Zoran je ostao u klubu Dinamo i vodio dugo treninge kao instruktor. Ja nisam doskora pratio i imao podataka o njihovom daljem radu. Iz onog sto danas znam kroz kontakt sa Bacurom je da su oni ubrzo posle razdvajanja nastavili rad kao kung fu klub a ne kao ving tsun klub ..odnosno okrenuli su se takmicarskom radu - sandi a par godina kasnije su presli u Kik boks - postali su clanovi kikboks saveza jos od prvih dana osnivanja kikboks saveza isto kao sto je Steva Stankov u Sefkerinu presao na strogo takmicarski rad u sandi i kikboksu. Hocu reci da su prekinuli da se bave Wing Tsunom. S obzirom da je ova tema Wing Tsun/Wing Chun istorija SFRJ to je i jedan od razloga zasto nisam obracao paznju na njihov dalji rad. Trebalo bi otvoriti temu KUNG FU ISTORIJA Yu pa okupiti sve podatke iz tog perioda jer tu je bilo i taichija ubrzo nakon pojave Winga, danas imamo i druge stilove kung fua u Srbiji..Hung Gar, Chan Chuan bar od onih za koje ja znam a verujem da ih ima jos nepomenutih.
..... Znam da je klub DInamo ucestovao u mnogo raznih Kung Fu takmicenja koje su organizovane od strane tadasnjeg wushu saveza i kuoshu saveza Srbije, i znam da su se takmicili u mnogim kikboks turnirima... ali nemam detalje ko je vezbao i sta su sve postigli na ovim takmicenjima. Mogu pitati Bacuru pa objaviti ovo mada to nije wing tzun tema ali nebitno....svakako zasluzuje da se dokumentuje i ostavi novim generacijama. Steva Stankov, Bacura, Jaksa,Tuta, Dule su pocasni clanovi Budo sportske organizacije koju vodim, prijatelji smo, redovno su prisutni na nasim akcijama kluba..a skoro smo bili i zajedno na jednom turniru koji je organizovao Steva Stankov... ako ne budem imao problema od strane pojedinaca koji vole da pljuju po drugima na ovom forumu nastavicu da objavljujem sveze informaciju o tome ko sve danas radi od gore pomenutih i njihove trenutne aktivnosti, naravno ako mi isti dozvole da ih javno pominjem. Iskreno se nadam da je svest pojedinaca malo sazrela i zelja da se informisu o ovim temama a ne samo da lece svoj ego pljuvanjem onih koji zele nesto da podele sa ostalim clanovima foruma
 
Poslednja izmena:
Au, ala se ti volis saliti, eto i ja se salim :D

Daklem ovo je neko iz istorije Srbije u Kung Fu-u

kf_str21.jpg


U pravu si ovo jeste deo istorije Kung Fua Srbije.... Levo na slici Vasiljevic..od mnogih napadan i cesto osporavan... jednom prilikom sam ga upoznao preko zajednickog prijatelja.... utisak koji sam stekao je da je u pitanju bila veoma intiligentna osoba koja je znala zacrtati i ostvariti svoj cilj... bio je napadan od mnogih u periodu kad je osnivao wushu savez Srbije, Balkana itd. Znao je da sebe plasira i nametne ...svakako izvrstan menadjer iako se mnogi ne bi slozili sa metodama koje je korisito. Interesantno je da mnogi koji su ga osporavali i vodili medijski rat sa njim oko wing chun scene danas rade iste pa cak i gore stvari od onih za koje su ga napadali i prozivali. Ostaje cinjenica da je on u jednom trenutku odradio mnogo na popularisanju kung fua u Srbiji, imao je izvrsne politicke veze, odlicnu saradnju sa Kinezima..prvi je koji je bio u Kini na racun Kineza kako bi pomogao sirenje wushua po Srbiji, od samih pocetaka je bio na EVropskoj wushu sceni. Tacan je podatak da je bio jedan od prvih clanova Evropske Wushu Kuoshu federacije i da je u jednom periodu bio i u upravi ove federacije. U ime Evropske Kuoshu federacije osnovao je wushu kuoshu federaciju Srbije i duzi period ova federacija je uspesno opstajala redovno odrzavala takmicenja i prvenstva i okupljala mnoge klubove kako iz Srbije tako i iz reona (Makedonije, Bosne, rep Srpske,Crne Gore). Predstavnici ovog saveza su ucestvovali i na mnogim internacionalnim turnirima sirom sveta. Za sve ostalo sto je napadan nemogu ulaziti u ispravnost price jer ja licno ga nisam dobro poznavao niti sam bio deo te price. Svakako imao je uticaj na kung fu scenu Srbije - ovako ili onako, obelezio je jedan period kung fua u Srbji....neki se kunu u njega...neki ga osporavaju i imaju negativna iskustva sa njim...ali zivot je takav....CInjenica je da do danas niko nije uspeo da napravi slican savez u domenu Kung Fua Srbije i bude i priblizno uspesan, uvazavan na inostranoj borilackoj sceni, politickoj sceni, kao sto je bio on..... slagali se ili ne privatno sa njim .....

S desne strane Stojan Ivanovic... dugo godina najzasluzniji za opstanak Wushu saveza Vojvodine...osnivac Taichi kluba u Beocinu, svakako klub sa dugim radom i pediogreom podjednako aktivan kako u Taichi tako i u Sandi. Imao sam priliku upoznati ga 94te na turniru u Kikindi i jedno vreme sam i bio u kontaktu sa njim ...aktivan je i danas, kako u klubu tako i u Savezu ... Moja iskustva su da se radi o veoma korektnoj osobi koja zaista srcem radi i zivi za svoju vestinu i sirenje i unapredjivanje Kung Fu scene. Poslednji put sam ga video pre 2-3 meseca na Turniru koji jje organizovao Steva Stankov ..u pitanju je Sanda prvenstvo klubova Srbije i Bosne....
Ostale na slici ne znam ...
 
Poslednja izmena:
Особа у другом реду на слици је Драженко Нинић, мислим да је у Новом Саду тренирао санду, касније се преселио у Бањалуку (гдје и данас живи, води клуб и упоредо је члан локалних скупштинских тијела) и пребацио на кик бокс јер санда није била комерцијална и исплатива, и ту је направио солидне успјехе, освајао европске и свјетске титуле, мада нисам тачно сигуран у којим верзијама, кад их има мали милион.
 
Si Fu rudolfe, izvinjavam se na jednom oftopik pitanju, da li sam lepo razumeo iz procitanog da su ti hakovali E-mail nalog, ili ste nekom prijatelju dali sifru a on to zloupotrebio ili kako se vec docepali tvojih licnih stvari?

Jer prosto nemoguce je probiti enkripcije tako velikih kompanija kakve su Google, Facebook, Youtube (sad vec Google) i sl.... Jedino ako si stavio neku prostu sifru za provaljivanje, ono sifurudolf12345....

Prosto da covek ne poveruje sta je sve konkurencija u stanju da radi i cime da se bavi, cccccc. Citao sam blogove i bivseg moda ovde zutog cara, pise tamo i da su njemu pravili takve spletke, pricali da je duzan nekim zlenasima pa da je pobegao u Kinu sada, ili Tajvan, nemam pojma gde vec, poducava tamo Azijate itd....

Stvarno, da li smo mi Balkanci najgori narod na svetu kada se ovako ponasamo...
 
Daklem Bruz, balkanac poducava azijate u kolevci Kung Fua, interesantno, zar ne, :roll:

Pa da, i upravo to on i istice kao njegov najveci uspeh...

Gledao sam ga na azijatskom TVu i novinama, tj ima na YT - poducava ih Wingu, nikakvog jeziku il nesto slicno....

Stvarno je covek izgleda uspeo, valjda je i jedini Srbin koji je postao majstor u Kini, polagao ispred KIneza u Kini, valjda niko nas nije to doziveo do sada i sl.

Ne znam zasto ga odavde iz Srbije mnogi mrze i pricaju cak da je i duzan ostao velike pare, da ga jure ljudi pa pobegao tamo negde u Aziju (ne znam tacno gde).
 
Pa da, i upravo to on i istice kao njegov najveci uspeh...

Gledao sam ga na azijatskom TVu i novinama, tj ima na YT - poducava ih Wingu, nikakvog jeziku il nesto slicno....

Stvarno je covek izgleda uspeo, valjda je i jedini Srbin koji je postao majstor u Kini, polagao ispred KIneza u Kini, valjda niko nas nije to doziveo do sada i sl.

Ne znam zasto ga odavde iz Srbije mnogi mrze i pricaju cak da je i duzan ostao velike pare, da ga jure ljudi pa pobegao tamo negde u Aziju (ne znam tacno gde).


Занимљиво је то што појединци узимају здраво за готово информације са јутјуба... Ипак је прича о "жутом цару" илити Влади, лику који је 2007. радио као почетник а да би после пар година и дружења са ликовима из врха "традиционалног Винг Чуна" почео да се представља као носиоц неких високих звања а да му је рад и даље био на нивоу почетника.... Једино што јесте сигурно код њега јесте ниво теоретских знања и историје кинеских борилачких ештина...

Мада ко зна обзиром да је добио тако нека висока звања не би ме чудило да је стварно то покушао да искористи...
 
Није рекао да их подучава борењу, има доста људи који оду тамо па подучавају Кинезе страним језицима, кажу да су страшно неталентовани за језике.


Uff,Kinezi i Madjari ...Imao sam priliku sa njima ''Poslovati''.Posao pukao pre nego su progovorili.
 
[/SIZE]
Uff,Kinezi i Madjari ...Imao sam priliku sa njima ''Poslovati''.Posao pukao pre nego su progovorili.

Teško i da mogu naučiti bilo koji jezik, jer u kineskom jeziku ne postoji klasični glas R.:lol:
Umesto R izgovaraju nešto kao englesko æ.Pa ako celog života govoriš tako, svaki jezik sa glasom R otpada. :hahaha:
Dosta stranaca u Kini zaista živi od podučavanja jezika i Kinezi ih odlično plaćaju.
 

Back
Top