CyberLink Power DVD 7

ad26ki

Primećen član
Poruka
662
Pozdravljam vas i molim za pomoc!Na jednom od rachunara kada se pokrene film sa DVD-a na gore navedenom programu,nema zvuka.Pregledaosam sva podeshavanja u tom programu,na podeshavanjima za zvuk tj.zvuchna kartica i svugde je sve u redu.Imam instalirani ACE mega codecs pack.Na primer na istom rachunaru preko KM plejera ili Gom plejera ima zvuka samo preko Power DVD-a nema.Matichna je ECS6100 AM2,procesor AMD semprom (tm) LE-1100,memorija DDR2 1GB.Dali je neko imao slichan ili isti sluchaj ili neko mozhda zna da mi pomogne da shta mozhe da bude problem.Inache probao sam da deinstaliram pa ponovo instaliram power DVD ali nije pomoglo.Probao sam i sa drajverima za zvuk ali nishta.Eto ja mislim da sam sve probao shto mi je palo na pamet e sad jedino ako vi mozhda znate neshto o nekom file-u da mozda fali ili neshto slichno.Unapred zahvaljujem za pomoc i pozdravljam vas.
 
Ne bi rekao da je do toga jer na ovom rachunaru na kojem normalno radi ni toliko kodeka nema instalirano, vec samo Power DVD, Gom plajer i KM plajer i sve radi kako treba.Da je do kodeka onda ne bi radilo ni u KM i Gom plajeru!
 
To što kažeš nije tačno! Nisu svi programi isto zahtevni. Power DVD je veliki i zahtevniji program za razliku od GOM playera ili KM playera. To što ti je sa filmovima sve u redu na ovim playerima ne znači da je i sa kodecima sve u redu! Ja sam na primer imao problema sa puštanjem filmova na BS playeru, dok su mi na drugim playerima filmovi normalno išli! Kada sam instalirao najnoviji paket kodeka i najnoviju verziju BS playera, sve je opet bilo u najboljem redu! A sad, ako je tebi toliko teško da obnoviš i kodeke, to je druga stvar!
 
Zar Power DVD nije namenjen za gledanje DVD filmova, zar on u sebi nema potrebne kodeke za DVD a onda kako radi na drugom rachunaru bez problema.Inache nije mi teshko instalirati te kodeke ali znam da ni ovima ne fali nishta jer ih bez problema koristim vec dve godine.Predpostavljam da je neshto drugo ali evo chim nadjem malo vremena probacu i sa K-Lite kodecima. Pozzz!!!
 
Jednostavno program lose radi. I meni se desavalo da je zvuk veoma tih i da moram da pojacam zvucnike na max da bi nesto cuo, a onda u nekoj sceni iz cista mira grune ko ludo. Ne samo shto me zamalo strefila srcka nego je pola zgrade ustalo iz mrtvih.

Ja imam neke verzije koje sam dobio uz dvd ili tv kartu ili tako nesto. Pretpostavka broj 1. Plati 100 dolara i to ce da radi ili pretpostavka broj 2. verovatno je neka glupost vezana za 5.1 zvuk - mozda kad bi prebacio na stereo to bi jos i zvucalo normalno.

U svakom slucaju pobacao sam to djubre i koristim druge programe, a u zadnje vreme najvise AVS DVD player. Program je potpuno besplatan, radi besprekorno, jedino shto instalacija ima nekih 24 MB.

http://www.avsmedia.com/DVDPlayer/index.aspx
 

Back
Top