Neispravne AD kapi za bebe proizvodjaca Iva farm
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Neispravne AD kapi za bebe proizvodjaca Iva farm

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Question Neispravne AD kapi za bebe proizvodjaca Iva farm

Bebac: Neispravne AD kapi
    4. februar 2008. | 15:12 -> 18:24 | Izvor: B92, Beta
    Novi Sad, Beograd -- Roditeljski portal Bebac.com izrazio je zabrinutost zbog informacije da se na tržištu u Srbiji nalaze štetne AD kapi za bebe.

Kako se navodi u saopštenju za javnost, Bebac.com je došao do dokumenata koji predstavljaju analizu laboratorijskih ispitivanja A+D3 kapi proizvođača "Iva Farm" iz Valjeva, koja je načinjena u Sektoru za preventivnu medicinu Vojno-medicinske akademije u Beogradu.

Prema tim analizama, jasno se vidi da te kapi ne ispunjavaju uslove u pogledu zdravstvene ispravnosti, piše u saopštenju.

"Zahtevamo od Ministarstva zdravlja i nadležnih institucija hitno ispitivanje slučaja, kao i da obaveste javnost da li je u pitanju jedna štetna serija proizvoda ili celokupna proizvodnja pomenutog proizvođača", navodi se u saopštenju.

Precizira se da je analizom na VMA utvrđeno da proizvod ne poseduje ispravnu deklaraciju, kao i da nije odgovarajućeg sastava.

"Proizvod nije vodeni rastvor A i D3 kako se navodi, već je rastvor navedenih vitamina u smeši glicerola i vode što je nedopustivo, jer se bebama preporučuju isključivo vodeni rastvori", objašnjava se u saopštenju.

U kompaniji „Iva Farm“ za B92 je rečeno da imaju sve potrebne ateste sa VMA za svoje proizvode, kao i da ne žele da polemišu u javnosti jer će problem rešiti pred sudom.

PREUZETO SA SAJTA B92

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Neispravne AD kapi za bebe proizvodjaca Iva farm

Drage mame interesuje me vase misljenje.
    Ja sam svojoj cerki davala upravo te AD kapi jer je u Nisu bila nestasica onih starih AD kapi.
    Kasnije ,kad je napunila godinu dana presli smo na Vigantol kapi pod utiskom zene farmaceuta koja je jos pre 5 meseci tvrdila da je uradila analizi tih ad kapi i utvrdila da nisu adekvatne.
    Njena preporuka je bila da predjemo na Vigantol.
    Sta reci..
    Interesuje me vase misljenje.

Primećen član srecna mama (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Oko tih AD kapi se stalno vodi neka polemika ,koje valjaju,u kom obliku ih treba davati....Ja vise nista ne znam.Nama su rekli da joj od 15-og dana dajemo vigantol i mi tako i radimo,svaki dan po jedna kap

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Obećava mibokica (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2008.
    Reputaciona moć
    33

Malo pre sam cula da je ministarstvo ispitalo kapi i da zadovoljavaju odredjeni kvalitet,ali ko ce im verovati.

Ističe se pile_babino (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    58

ccccc....strasno ali strasno...i opet je proizvod "slucajno" izasao u prodaju...

Legenda **TASKA** (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    138

Ovo jeste uuuzas...na ovo treba javnost odreagovati...za bilo koje proizvode,a pogotovo za djecu...sramota...Ma nemaaa toliko smo svi sludjeni politikom da ne vidimo osnovne stvari...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Cujem da sada preporucuju deci tj bebama VIGANTOL kapi .

Primećen član srecna mama (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Zabranjene AD kapi!
    11. februar 2008. / izvor: RTS
    Agencija za lekove i medicinska sredstva Srbije posle detaljnog ispitivanja utvrdila je da kapi Plantex A+D3 moraju biti registrovane kao lek, saopštilo je večeras Ministarstvo zdravlja.

Ministarstvo je u saopštenju podsetilo da je izdalo rešenje o zabrani proizvodnje i prometa proizvodjaču ’Iva farm’ dok se proizvod ne registruje kao lek, kao i nalog za povlačenje iz prometa svih Plantex A+D3 kapi koje se nalaze na tržištu.

U analizi uradjenoj u Agenciji za lekove i medicinska sredstva konstatovano je postojanje gljivice ’kandida’ u količini većoj od dozvoljene, navodi ministarstvo i dodaje da takav nalaz ne ugrožava zdravlje dece.

Ministarstvo zdravlja preporučuje roditeljima konsultovanje pedijatara u domovima zdravlja koji vode brigu o zdravlju njihove dece u vezi sa prevencijom rahitisa.

Slične teme

1. KAPI ZA NOS
    Autor darth_squirrel u forumu Humor
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 27.01.2008., 19:53
  2. trazim proizvodjaca pvc folije
    Autor miamilanche u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.08.2004., 23:29

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor