strani student medicine u beogradu

alexpallaoro

Početnik
Poruka
4
ciao svima....
evo ovim putem zelio bih doc do nekih informacija koje mi mnogo znace...
ja sam inace student medicine u Rimu na Campus biomedico di Roma i zelim rec da nije lose jer je jedan od najpoznatijih fakulteta u it.i privatan je (mislim 7330 evra) i organizacija je na nivou ali je sto se tice ucenja bezobrazno tezak jer se stvarno trazi dosta u smislu strebanja hrpetine stvari koja nema smisla!!!!!!!!!
moje pitanje je posto mi je rekao jedan momak koji je studirao u bg a inace je talijan da je u bg kao strani student vec posle nedelju dana setao bolnicom sa tutorem i gledao sta se desava..a da su ispiti kao i predavanja na engleskom vrlo jednostavni ali zato prakse ima koliko ti srce zeli....sto ovde nema ako ima neko neke informacije u vezi ovoga neka se javi hvala....
ciao e bacio a tutti dalla Roma
 
http://www.med.bg.ac.yu

ovde bi trebalo da nadjesh sve shto ti treba...istina je, koliko sam uputjena, da strani studenti kod nas uche po neshto lakshem programu ali ni to nije lako. na svakom medicinskom faxu morash da uchish -gomilu bespotrebnih stvari- jer se ispostavi da nisu bash toliko bespotrebne :lol: ima i prakse tu i tamo(ja sam tek brucosh,pa mi je i ovo za sada dovoljno) ali verovatno nismo neshto u mnogo boljoj poziciji od vas u it. ali evo ti sajt pa ti pogledaj shta te interesuje,ok?pozz
 
ja sam na trecoj - ispite polazete kao test, koliko sam shvatila, dakle, nema usmenog odgovaranja. valjda. mozda i gresim. a za internu medicinu i ostale klinicke predmete ne znam. ne znam kako se uzima anamneza srbinu na engleskom :) ne znam, dakle, sta se radi po bolnicama u tom slucaju.
 
ma ljudi ja sam srbin koji naravno prica perfektno kao sto se i vidi srpski i nemam problema s jezikom ali imam strano drzavljanstvo odnosno talijansko!!!!sto je dobro jer mi ne treba viza za putovanja hvala bog ali sam hte da znam kako je u bg na faxu mislim ja bih upao u grupu medju strance sto je logicno ali me zanima kako oni polazu ispite tezina i kako je sto se tice bolnice jer ovde je nema do 4 godine a mene zanima praksa a ne da kad zavrsim da nemam pojma sta je skalpel!!!!!kapirate....
ciao baci
 
Totalno je suludo sa nekog inostranog faksa dolaziti za Beograd. Nasi studenti kad zavrse ne znaju ranu da zasiju. Puni su nekih teorema, teorija i definicija ali kad bi ih ubacio u frku paniku. Onda se okace nekome, pa ako ima srece da taj neko ima strpljenja nesto nauci ako ne onda ******* bato. A pacijenti samo mole boga, ako upadne kod nekog ko je imao nekog da ga uci dobro je ako ne najebo je.

Znam neke koji hoce u BG da studiraju stomatologiju iz zemalja gde stomatolog ima platu od 90 000 - 120 000 dolara i to pocetnicku. Da bi ustedeli pare. I onda im ja kazem ovako.
Imaju sa jedne strane nas stomatoloski faks koji ce da ih kosta 5000 godisnje, koji im nece dati nikakvo prakticno znanje i koji ce uz boziju pomoc, mnogo pokidanih zivaca, peripetija i neprijatnosti da zavrse za 5 godina, ali da kazemo za 7. Onda ce da izadju i vrate se u to svoje inostranstvo gde im niko nece priznati tu diplomu, gde ce morati da je nostrifikuju. I sve to ce ih kostati od 25000 - 30000 eura + stanovanje.
Tamo gde oni zive godina kosta 30000 dolara faks traje 4 godine i 99% ljudi ga zavrsi u roku bez peripetija bez neprijatnosti, a o praksi da ne govorimo. To je 120 000 celo skolovanje. A to se vrati tamo za oko 2 godine. Prijatni profesori, prijatna atmosfera, praksa nikad bolja. Kad izadju znaju da rade. Jeste izmadju 30 000 i 120 000 velika razlika u ceni ali je i velika razlika u kvalitetu. Studenti ovde u Bg jedva nalaze neki blji posao kad zavrse jer iskreno blage veze sa zivotom nemaju. Znaju hrpu neke teorije a od prakse nista.

Zato svakome ko se namerava na ovako nesto savetujem da upise tamo gde je.
120 000 dolara ce da se zaradi, stomatolozi odlicno zaradjuju napolju. Ali zivci nemaju cenu, zdravlje nema cenu, sve ono sto treba da prodjete da zavrsite faksu u beogradu bilo medicinski bilo stomatoloski nema cenu cak i da ga zavrsavate u nekom duzemo ruku tj. opustenijoj varijanti a da ne pricam u roku posteno, ne govorim o muvarama govorim o postenom studiranju.
 

Back
Top