Da li je Voja Kostunica,najveci gubitnik izbora?

Premijer je svojom ne podrskom Tadicu,i razlicitim ucenama prema DS i razmisljanju da li ce uopste izaci na izbore,pokusao da smanji vaznost ovih izbora i indirekno dao podrsku Nikolicu,koji i pored toga nije uspeo da pobedi,moje misljenje da je on najveci politicki gubitnik i da ce to pokazati sledeci izbori!:razz::razz::razz::razz:

naravno
nikolićeva pobeda mu je bila, poslednja šansa, a tek velji...ZADNJI VOZ:x
 
Da li je Voja Kostunica,najveci gubitnik izbora?

Није.Он је добитник,јер победом Тадића одржава владајућу коалицију.

Друго,ја мислим да су чланови ДСС-НС већином гласали за Тадића.Оно "неутралност" је прича за јавност,да би се одржавала (иначе слабо видљива)граница између политике ДСС и ДС која је веома компактна.То су чињенице.Влада ради без већих проблема и подела.
 
naravno da jeste.
ostati, pri ovako vaznom izboru, pri ovolikoj izlaznosti, na nekoj marginalnoj, shatro neutralnoj strani, van procesa, je gubitnicka pozicija.
bez dileme
bice ono sto i toma najavljuje- smenjivace se, u narednim godinama, samo dve bitne partije- ds i srs. i to srs, samo ako pokrene sanaderizaciju, na dredjen nacin,
toliko
ciao:lol:
 
Друго,ја мислим да су чланови ДСС-НС већином гласали за Тадића.Оно "неутралност" је прича за јавност,да би се одржавала (иначе слабо видљива)граница између политике ДСС и ДС која је веома компактна.То су чињенице.Влада ради без већих проблема и подела.

Slazem se. Skoro je pomenuti analiticar u drugoj temi izneo podatke neke ankete gde stoji da 90% simpatizera DSS-a nikada ne bi glasali za Tomu. Verovatno nesto manji procenat ja bih rekao, nekih 70% lupam.
 
Лично, прво морам да честитам Демократама на победи. То је људски од мене.

Друго ово је посмртни марш за ДСС. Они сада имају два и само два пута:

1. Послушници Бориса Тадића
2. Млађи партнери Радикала.

Оно што су ови избори донели а то је само једно.
У Републици Србији постоје две и само две валидне политичке партије. СРС и ДС. Нико више.

1. Прва опција је јасна, имајући у виду победничке изјаве демократа јасно је да ће они сада командовати Коштуници и да ће он морати да их слуша. Једноставно морамо да будемо реални, неко са само 10% гласова једноставно можда не остане ни премијер.

2. Друга опција је да ДСС приђе СРС у неку врсту коалиције, али коалиције у којој ће опет бити мањински партнер али неће бити оволико понижавани од стране Радикала као што ће бити у влади са ДС.

ДСС и Војислав Коштуница су послужили као батерија- да дају снагу пораженој ДС после пада Живковићеве владе. За све време мандата Коштуница је мислио да је у некој врсти симбиозе са ДС, али је јасно да је притом сву енергију дао демократама и оснажио их, а себе ослабио.

Лично, мислим да је Тадић превеслао Коштуницу и тако че остати. Коштуница је изгубио сваку опцију осим приклањања ДС или СРС, не постоји више могућност комбинација.
 
Jeste gubitnik, ali s obzirom na njegovu sposobnost prerušavanja i politiku ucena, koju vodi već duže vreme, bojim se da će Srbija još neko vreme biti u prilici da ga trpi.

On nema dovoljno morala i časti, kao uostalom, ni većina srpskih političara, da već koliko sutra ujutru, podnese ostavku i raspusti vladu. To bi bila jedina ispravna odluka koju Koštunica u ovom trenutku može da donese. Ali, kažem, s obzirom na to da je za njega moral nevažna kategorija, teško da će se ova španska serija sa Koštunicom završiti u skorije vreme.
 
Jeste gubitnik, ali s obzirom na njegovu sposobnost prerušavanja i politiku ucena, koju vodi već duže vreme, bojim se da će Srbija još neko vreme biti u prilici da ga trpi.

On nema dovoljno morala i časti, kao uostalom, ni većina srpskih političara, da već koliko sutra ujutru, podnese ostavku i raspusti vladu. To bi bila jedina ispravna odluka koju Koštunica u ovom trenutku može da donese. Ali, kažem, s obzirom na to da je za njega moral nevažna kategorija, teško da će se ova španska serija sa Koštunicom završiti u skorije vreme.

Ruska serija sa njim u glavnoj ulozi!
 
ДСС и Војислав Коштуница су послужили као батерија- да дају снагу пораженој ДС после пада Живковићеве владе. За све време мандата Коштуница је мислио да је у некој врсти симбиозе са ДС, али је јасно да је притом сву енергију дао демократама и оснажио их, а себе ослабио.

Лично, мислим да је Тадић превеслао Коштуницу и тако че остати. Коштуница је изгубио сваку опцију осим приклањања ДС или СРС, не постоји више могућност комбинација.

Mislim da za Kostunicn slom koji ce se desiti je najmanje kriva DS i kao neka njena "mudrost" nego vise on sam jer svojim ponasanjem koje je konstantno pokazivao tip a "mogu i sa ovim a mogu i sa onim,mogu i ovo a mogu i ono i za evropu sam i nisam" se nikako ne moze isplatiti na duzi rok.
Slazem se da politicka scena mora da se polarizuje u potpunosti i da DSS treba da bude parnet SRS i SPS.
 
Лично, прво морам да честитам Демократама на победи. То је људски од мене.


Лично, мислим да је Тадић превеслао Коштуницу и тако че остати. Коштуница је изгубио сваку опцију осим приклањања ДС или СРС, не постоји више могућност комбинација.

Hvala Sale, lepo od tebe.

Što se tiče Koštunice, mislim da je on sam sebe "preveslao", što je najbolja moguća stvar koja je Srbiji mogla da se desi. Njegova političke odluke nisu mnogo pametnije od onih koje je donosio SM u pojedinim situacijama, tako da bi njegov nestanak s političke scene doneo samo korist ovoj državi.( Samo se iskreno nadam da se neću pokajati zbog odluke da danas Tadiću dam svoj glas).

To Koštuničino besmisleno povezivanje potpisivanja SSP i odluke o slanju misije EU na Kosovo, nas je do sada koštalo vremena, koje Srbija više nema. Tim retrogradnim političarima poput Koštunice, Samardžića i ostalih ministara u DSS, mesto je u istoriji.
 
novost_550.jpg
 
Slazem se. Skoro je pomenuti analiticar u drugoj temi izneo podatke neke ankete gde stoji da 90% simpatizera DSS-a nikada ne bi glasali za Tomu. Verovatno nesto manji procenat ja bih rekao, nekih 70% lupam.

Ma DSS-ovci koji su mislili da glasaju za Tomu to su uradili odmah u prvom krugu a oni sto to u prvom krugu nisu uradili nisu ni u drugom tj dali su glas djavolu kako Velja nazva Tadica :lol::lol::lol:
 

Back
Top