Auto - radionica, potraznja delova

zelja555

Obećava
Poruka
54
Imam problem, kada auto dostigne radnu temperaturu gasi se kada pritisnem kvacilo, kada dadnem jaci gas izbacuje crn dim, pali se zuta lampica i cini mi se da dosta poveca potrosnju.
Molim sve ljude dobre volje da mi daju sugestije sta bi mogao biti uzrok posto su me majstori poceli saltati od jednog do drugog u stilu brigo moja predji na drugoga.
Auto je Pasat 1988 g. 1.8 benzin, polu ajnspric.
 
Moze da bude masu stvari, lose paljenje, lose svecice/kablovi, razvodnik,komutator,los injector, a cisto ne verujem da iole normalan mehanicar ne moze da ti nadje uzrok toga, ***** li ga, nije to VW PHAETON nego mazga stara 20god.

nista neuobicajeno za rs...meni niko nije umio da napravi ler gas na pezou 306 1.4(radi normalno pa odjednom se podigne na 3000 obrtaja i stoji)...nakon odlaska u verano motors i druge servise i zamjene mnostva elektronike, raznih drugih mehanickih dijelova i kompjuterske dijagnostike na moj upit sta cemo sad majstor mi je rekao prodaj auto.
 
Imam problem sa opel astrom 1,7td 1994,problem je sa prvim jutarnjim paljenjem nekad hoće da upali nekad ne.Na šlep hoće da upali.Proverio sam grejače uredu su,očistio sam rezervoar i dizne kod majstora pre 10 dana, ali i dalje ujutru imam isti problem.Dešava mi se i da se auto ugasi u toku vožnje.Ugradio sam i nepovratni ventil ali i dalje se isto dešava.Šta bi tu mogao da bude problem?
 
Da li neko moze da napise nesto vise o Puntu IIa, osim osnovnih karakrteristika?
Npr. jel zahvalan auto, kakav je za odrzavanje...i, najbitnije, gde se nalazi najbolji ovlasceni servis za fiat u Novom Sadu?
Hvala:lol:

servis za punta 1.9 jtd mog komsiju je izneo 50 000dinara (mozda 5000vishe), i radio je na 124 000km,kad ga je i uzeo. Auto je 2004.godiste. Pre toga je vozio keca, i mozes misliti koliko ga hvali. Ja sam ga vozio. Startan, zivahan mali gradski auto. Po meni je malo tvrd preko rupa. Ali Boze moj. To je turbo dizel komon reil motor (turbo dizel direktno ubrizgavanje) i kad mu se upali turbina imas i za preticanje, a i donekle brzinu.
oko 85 konja je dovoljno za takav auto...
 
Hhhmmm.... Evo imam ja jedan problem, pa mozda neko moz' mi pomogne, jer polako prelazi u paranoju... Radi se o stop svetlu kod yuga 65. Naime, do pre godinu dana je sve radilo kako treba, a onda odjednom ne radi stop svetlo kad se stisne kocnica! Pomislim ja da je pregorela sijalica. Otvorim stop lampu, skinem sijalicu, pogledam kad ona cela! Nema veze zamenim je ja, stavim novu, stop svetlo radi 5 dana i opet rikne! opet ja zamenim sijalicu jer pomislim da mi je uvalio neku malu privredu. Kupio sam paket nekih kao nemackih sijalica i opet nista! vidim ja da vec ta cela stvar pocela da me yebe... sledece sto sam uradio su bili osiguraci i sve sam ih promenio tj. stavio nove i problem i dalje stoji! Odem do auto otpada i nadjem stop svetlo (koje sam pre toga tamo proverio i zaista sve radi), ono moje sa kola skinem i bacim, i stavim ovo "novo" kad ono radi!!! Mojoj sreci nema kraja. Sednem u auto da vratim neke diskove drugaru, vracam se kuci, parkiram auto ispred dvorista kad mi komsija kaze da mi ne radi levi stop!!?? Kazem njemu sedi u kola i stisni kocnicu, ja pogledam kad stvarno ne radi!!! Od tada nisam vise imao snage da se bakcem sa tim.... Napominjem da su svi kablovi OK (nisu ogoljeni i sl.), da sam sve lepo prikacio(i buksne sam nove stavio i lepo ih prikopcao, masu takodje i sl.), da je auto i elektrika u njemu u super stanju tj. sve besprekorno radi itd. Ako neko ima neki savet bicu mu zahvalan, jer sam polako poceo da gubim nadu...
 
Сигурно негде губи контакт, или није добро везан за масу. Мени је тако на Шкоди зезао жмигавац, мало ради мало не ради, а кад сам га скроз раставио, очистио и поново склопио, радио је без грешке!
 
savet:

Osiguraci se ne stavljaju "jaci" iz razloga jer su oni pravljeni da sprece preopterecenje instalacije, i da na deklarisanoj jacini struji izgore i prekinu st.kolo.
STAVLJAJTE OSIGURACE SAMO PREPORUCENE JACINE!


Da se vratimo na problem...posto si sve zamenio, sta ostaje-leva ne radi, desna radi znaci nije prekidac na kocnici(sem ako na njega nisu vezane dve buksne-proveri). Jugo ima konektore sa buksnama u plasticnim kutijicama.Skini ih sa stopaljke i izvadi buksnu za kocnicu, ocisti je i malo stegni.Proveri masu-odvrni, ocisti i stegni.
Pa javi.

btw. Rekao si da si zamenio sve osigurace, a da li je crkavao osigurac za stopaljku ili si to iz predostroznosti?
 
savet:

Osiguraci se ne stavljaju "jaci" iz razloga jer su oni pravljeni da sprece preopterecenje instalacije, i da na deklarisanoj jacini struji izgore i prekinu st.kolo.
STAVLJAJTE OSIGURACE SAMO PREPORUCENE JACINE!


Da se vratimo na problem...posto si sve zamenio, sta ostaje-leva ne radi, desna radi znaci nije prekidac na kocnici(sem ako na njega nisu vezane dve buksne-proveri). Jugo ima konektore sa buksnama u plasticnim kutijicama.Skini ih sa stopaljke i izvadi buksnu za kocnicu, ocisti je i malo stegni.Proveri masu-odvrni, ocisti i stegni.
Pa javi.

btw. Rekao si da si zamenio sve osigurace, a da li je crkavao osigurac za stopaljku ili si to iz predostroznosti?

zamenio sam osigurace jer sam mislio da tu moze biti problem, medjutim nije stvar u osiguracima. stavio sam one odgovarajuce za yuga, posto je bilo dosta polemike i oko toga. proverio sam i buksne kod pedala i one su u redu-sve su bile lepo prikacene. Ostaje mi da ocistim masu(mada sam i to pre uradio al' aj da probam) i to je to! Samo da pojasnim, ne radi samo levi stop! Znaci levi zmigavac radi i radi levo poziciono svetlo kada se upale farovi. Stvarno me taj slucaj toliko iritira da ne mogu da vam opisem. Kad ne mogu da namestim na yebenom yugu, sta bi radio na nekom boljem autu... pozzz
 
Kad ne mogu da namestim na yebenom yugu, sta bi radio na nekom boljem autu... pozzz

Pa na boljem autu ne bi imao taj problem!!!!;)

Moj cale ima na Yugu slican problem, ali sa razvodnom kapom!!!!
Crkava na svakih 2 meseca zadnje tri godine!!!
Vozio ga ja licno kod svih zivih majstora i menjali kablove, instalaciju, osigurace, merili napon........
Ma sve zivo sam probao i nista!!!!:evil:

Na kraju se pomirio sa sudbinom i sad ima uvek po tri rezervne kape u autu, pa kad crkne on je sam zameni!!!!!
Isto savetujem i tebi!!!!!

Rekoh caletu, kupi nesto malko bolje (bilo sta strano), medjutim on kaze da mu Yugo odgovara i da je jeftino odrzavanje:confused::confused::confused:, a radio je 3 (slovima: TRI) generalne motora:shock::shock::shock: na 80000 km:lol::lol::lol:

off: Zasto svi vozaci Yuga idu direktno u Raj?????? Zato sto su pakao vec prosli!!!!!!:-D

Jes da je na pocetku ocrnio i volvo 340, ali pogledajte do kraja!!!!

p.s. @Sith_Lord, nemoj da se ljutis sto sam ocrnio Yuga!!!!
 
zamenio sam osigurace jer sam mislio da tu moze biti problem, medjutim nije stvar u osiguracima. stavio sam one odgovarajuce za yuga, posto je bilo dosta polemike i oko toga. proverio sam i buksne kod pedala i one su u redu-sve su bile lepo prikacene. Ostaje mi da ocistim masu(mada sam i to pre uradio al' aj da probam) i to je to! Samo da pojasnim, ne radi samo levi stop! Znaci levi zmigavac radi i radi levo poziciono svetlo kada se upale farovi. Stvarno me taj slucaj toliko iritira da ne mogu da vam opisem. Kad ne mogu da namestim na yebenom yugu, sta bi radio na nekom boljem autu... pozzz
Ako se ne varam, stopaljka je stalno na +12, a krug zatvara preko tastera na kocnici.Posto SAMO leva ne radi, a probana i druga, skoro sigurno je problem u konektoru na stopaljci(opisan ranije) ili samom kablu do leve Stop sijalice(taj kabl se sa jedne strane spaja sa kablom od desne sijalice i vodi na masu preko pedale\tastera.) Pogledati i taj spoj da nije tu los kontakt, a prvo ocisti buksne i malo ih stegni( i za + i- na stopaljci za STOP).
 
Pa na boljem autu ne bi imao taj problem!!!!;)

Moj cale ima na Yugu slican problem, ali sa razvodnom kapom!!!!
Crkava na svakih 2 meseca zadnje tri godine!!!
Vozio ga ja licno kod svih zivih majstora i menjali kablove, instalaciju, osigurace, merili napon........
Ma sve zivo sam probao i nista!!!!:evil:

Na kraju se pomirio sa sudbinom i sad ima uvek po tri rezervne kape u autu, pa kad crkne on je sam zameni!!!!!
Isto savetujem i tebi!!!!!

Rekoh caletu, kupi nesto malko bolje (bilo sta strano), medjutim on kaze da mu Yugo odgovara i da je jeftino odrzavanje:confused::confused::confused:, a radio je 3 (slovima: TRI) generalne motora:shock::shock::shock: na 80000 km:lol::lol::lol:

off: Zasto svi vozaci Yuga idu direktno u Raj?????? Zato sto su pakao vec prosli!!!!!!:-D

Jes da je na pocetku ocrnio i volvo 340, ali pogledajte do kraja!!!!

p.s. @Sith_Lord, nemoj da se ljutis sto sam ocrnio Yuga!!!!

hehehe znas kako ti je sa nama kragujevcanima... mi smo ti lokal patriote i zato volimo yugice!!
 
Ako se ne varam, stopaljka je stalno na +12, a krug zatvara preko tastera na kocnici.Posto SAMO leva ne radi, a probana i druga, skoro sigurno je problem u konektoru na stopaljci(opisan ranije) ili samom kablu do leve Stop sijalice(taj kabl se sa jedne strane spaja sa kablom od desne sijalice i vodi na masu preko pedale\tastera.) Pogledati i taj spoj da nije tu los kontakt, a prvo ocisti buksne i malo ih stegni( i za + i- na stopaljci za STOP).

probacu i to sutra pa sta bude... ako ne bude radilo dizem ruke! hvala na pomoci pa cu da javim sta sam uradio
 
Moj cale ima na Yugu slican problem, ali sa razvodnom kapom!!!!
Crkava na svakih 2 meseca zadnje tri godine!!!

Mozes li malo da pojasnis kako "crkava" razvodna kapa? Na razvodnoj kapi mogu samo da se pojedu kontakti koje "dodiruje" razvodna ruka, i na njoj nema sta da crkne.
Koji je Yugo u pitanju, koje godiste?
Mogu da propadnu platinska dugmad, ali nisam nikad vieo da "crkne" razvodna kapa.
 
Imam problem sa opel astrom 1,7td 1994,problem je sa prvim jutarnjim paljenjem nekad hoće da upali nekad ne.Na šlep hoće da upali.Proverio sam grejače uredu su,očistio sam rezervoar i dizne kod majstora pre 10 dana, ali i dalje ujutru imam isti problem.Dešava mi se i da se auto ugasi u toku vožnje.Ugradio sam i nepovratni ventil ali i dalje se isto dešava.Šta bi tu mogao da bude problem?

Je li to ISUZU motor u Astri? Jesi li merio kompresiju? Gusi li se u voznji? Dimi li na izduvu i ako dimi koje je boje dim?
Daj jos malo podataka.
 

Back
Top