Auto - radionica, potraznja delova

Ovo mi se još nije desilo.
Sat vremena da skidam točak.
Lepo odšrafio sve šrafove i felna i dalje stoji, neće da spadne pa nema Boga.
Tek posle zalivanja WD-om i uljem izmedju felne i glavčine, e tek tada je popustilo malo. Mada sam ipak morao da bijem malo pajserom i čekićem da bih odvojio felnu. Magarac vuzlkanizer je toliko stegao proletos da je neverovatno speklo.
Da mi je pukla negde ta guma na putu - mogao bih samo da se slikam.
 
Ја сам се нагледао тога код тетка у радњи... просто грување по точку је једино решење... то са ВДом је ништа... само ставиш неког да заврти точак, а ти га изнутра груваш да спадне...
 
Ја сам се нагледао тога код тетка у радњи... просто грување по точку је једино решење... то са ВДом је ништа... само ставиш неког да заврти точак, а ти га изнутра груваш да спадне...
nekad jeste rešenje ali nije jedino
postoji plan B za teže slučajeve
popustiti zavrtnje i okrenuti jedan krug...
 
Desava se ...,
Nezgodna stvar , neocekivano komplikuje situaciju narocito u "tezim slucajevima" ... zbog neverice i optimizma ljudi izgube sate i sate bezuspesno pokusavajuci da na licu mesta skinu zapeklu felnu ... U tezim slucajevima treba iskalkulisati izgubljeno vreme , nerve , maltretiranje ... itd. itd. sa cenom slepovanja do prvog majstora sa dizalicom .

Pored "kruga" sa olabavljenim srafovima , a ako se radi o pogonskom tocku postoji jos jedna varijanta , ali moze da bude opasna ako je izvodi nestrucno lice , a ne garantuje uspeh ...

naravno udarati u gumu , ili uz pomoc daske , paziti da se ne osteti felna itd ...
 
Сигурно негде губи контакт, или није добро везан за масу. Мени је тако на Шкоди зезао жмигавац, мало ради мало не ради, а кад сам га скроз раставио, очистио и поново склопио, радио је без грешке!

pa to je potpuno normalno za zmigavac. on ne bi ni trebalo neprestano da radi, vec da se naizmenicno ukljucuje i iskljucuje...:hahaha:
 

Back
Top