Koliko se kg dobija u trudnoci?

  • Začetnik teme Debela mama
  • Datum pokretanja
D

Debela mama

Gost
Zanima me koliko kg treba da se dobije u trudnoci i koliko ode na bebu normalne tezine i "propratni materijal"? Imam 14 nedelja do kraja trudnoce i dobila sam 11 kg. Licim na cudo jer sam niska. Kako da dobijem po 1 kg za ostala 3 meseca i da li je to dovoljno? Koliko kalorija treba da unosim da bih dobila jos 3-4 kg do kraja a da to ne utice na bebu? Da li tezina zavisi iskljucivo od mene, od onoga sto pojedem ili ne? Molim vas, odgovorite mi!
 
Debela mama:
Zanima me koliko kg treba da se dobije u trudnoci i koliko ode na bebu normalne tezine i "propratni materijal"? Imam 14 nedelja do kraja trudnoce i dobila sam 11 kg. Licim na cudo jer sam niska. Kako da dobijem po 1 kg za ostala 3 meseca i da li je to dovoljno? Koliko kalorija treba da unosim da bih dobila jos 3-4 kg do kraja a da to ne utice na bebu? Da li tezina zavisi iskljucivo od mene, od onoga sto pojedem ili ne? Molim vas, odgovorite mi!
U trudnoci ne treba dobiti vise od 12 kilograma(prosek).Na samom porodjaju ako uzmemo bebu prosecene tezine,izgubi se oko 8,9 kilograma.Da ,na povecanje tezine ako se ne bavimo nekom patologijom utice vasa ishrana.
Probajte da se hranite zdravo,sto vise voca i povrca,molim vas izbegavajte slatkise,ne unosite previse hleba,probajte da jedete vise ribe...svaki ginekolog ima u svojoj ordinaciji predlog sta trudnica treba da jede a sta ne,tako da se konsultujte sa svojim ginekologom.Za sada nema razloga da brinete o povecanoj tezini,ali vodite racuna da vam tezina bude pod kontrolom.
 
Debela mama:
Zanima me koliko kg treba da se dobije u trudnoci i koliko ode na bebu normalne tezine i "propratni materijal"? Imam 14 nedelja do kraja trudnoce i dobila sam 11 kg. Licim na cudo jer sam niska. Kako da dobijem po 1 kg za ostala 3 meseca i da li je to dovoljno? Koliko kalorija treba da unosim da bih dobila jos 3-4 kg do kraja a da to ne utice na bebu? Da li tezina zavisi iskljucivo od mene, od onoga sto pojedem ili ne? Molim vas, odgovorite mi!
Nemoj puno da se brineš zbog težine,zdravlje bebe i tvoje je na prvom mestu.Tačno je da bi trbalo dodati otprilike oko 12kg,ali nismo svi baš isti,zar ne?Ja iza sebe imam dva porođaja,i dva prelepa sina,u obe trudnoće sam dodala po 25kg viška,a visoka sam 1.55cm,ali sam ih brzo i skinula,mlađi sin mi ima 28 meseci,a ja svoju težinu iz "devojačkih"dana 46kg.U trudnoći sam jela ama baš normalno kao i pre toga i nisam imala nikakvih posebnih želja za hranom,u smislu ,e sad mi se baš jede to ito i ništa drugo. Normalno je da i posle porođaja moraš malo i da se baviš fizičkim vežbama,ali veruj mi najbolja "sprava"za vežbanje će ti biti buduća beba. Ne opterećuj se puno težinom i želim ti da ti sve bude o.k.
 
dr:
Debela mama:
Zanima me koliko kg treba da se dobije u trudnoci i koliko ode na bebu normalne tezine i "propratni materijal"? Imam 14 nedelja do kraja trudnoce i dobila sam 11 kg. Licim na cudo jer sam niska. Kako da dobijem po 1 kg za ostala 3 meseca i da li je to dovoljno? Koliko kalorija treba da unosim da bih dobila jos 3-4 kg do kraja a da to ne utice na bebu? Da li tezina zavisi iskljucivo od mene, od onoga sto pojedem ili ne? Molim vas, odgovorite mi!
U trudnoci ne treba dobiti vise od 12 kilograma(prosek).Na samom porodjaju ako uzmemo bebu prosecene tezine,izgubi se oko 8,9 kilograma.Da ,na povecanje tezine ako se ne bavimo nekom patologijom utice vasa ishrana.

Jao, pa ja napisala da sam se udebljala 11 kg za 14 nedelja, umesto 11 kg za 24 nedelje, pogresila sam, strasno! Ipak su to 24 nedelje trudnoce. Cak ni ja ne bih uspela, sve i da hocu da se udebljam toliko! Haha! Hvala doktorki i mami dva sina. P.S. I ja cekam decaka.
Probajte da se hranite zdravo,sto vise voca i povrca,molim vas izbegavajte slatkise,ne unosite previse hleba,probajte da jedete vise ribe...svaki ginekolog ima u svojoj ordinaciji predlog sta trudnica treba da jede a sta ne,tako da se konsultujte sa svojim ginekologom.Za sada nema razloga da brinete o povecanoj tezini,ali vodite racuna da vam tezina bude pod kontrolom.
 

Back
Top