Deveta beogradska gimnazija

guitargirl

Zainteresovan član
Poruka
317
Devetari, i ex devetari, ima li vas? ;)
Vi koji ste je zavrshili, da li ste zadovoljni shto ste zavrshili bash Devetu, da li vam je lakshe na fakultetu nego ljudima koji su zavrshili neshto drugo (nama pune glavu s tim da ce se isplatiti toliko ucenje), ili ipak mislite da ste mogli da zavrshite neku lakshu shkolu, da bi vam bilo isto?
Naravno, ovo je otvorena tema i za traceve, dogodovshtine, shta god hocete vezano za IX gimnaziju! ;)
 
Zdravo... Zovem se Masinka Petunijevic i dosla sam ovde kao i svi vi jer zelim da se izlecim od alkohola... Moj slucaj je da me je pregazio auto marke fica pre dve godine i da sam od tada pocela da konzumiram alkohol u velikim kolicinama,prevelikim to jest... Zasto? Jer me nije pregazio Mercedes! ( u pozadini se cuje zagor... ,,lujka,, ,,pa budalo nije ti ovo leciliste za alkoholicare vec tema za clanove devete beogradske gimnazije,, ,, daj tornjaj se odavde,,) Molim? Sta!? Tema devete bg gimnazije?! Uf ***... Izvinjavam se uvazena gospodo i gospodje... Znate kako se kaze>pogresi covek! Tako ti je to kad ides u Zemunsku gimnaziju... Prestanes da pazis kad prelazis ulicu,pregazi te fica, postanes alkoholicar.... Ne brinite ljudi,nije vama u devetoj kao nama u zemunskoj...
 
Zdravo... Zovem se Masinka Petunijevic i dosla sam ovde kao i svi vi jer zelim da se izlecim od alkohola... Moj slucaj je da me je pregazio auto marke fica pre dve godine i da sam od tada pocela da konzumiram alkohol u velikim kolicinama,prevelikim to jest... Zasto? Jer me nije pregazio Mercedes! ( u pozadini se cuje zagor... ,,lujka,, ,,pa budalo nije ti ovo leciliste za alkoholicare vec tema za clanove devete beogradske gimnazije,, ,, daj tornjaj se odavde,,) Molim? Sta!? Tema devete bg gimnazije?! Uf ***... Izvinjavam se uvazena gospodo i gospodje... Znate kako se kaze>pogresi covek! Tako ti je to kad ides u Zemunsku gimnaziju... Prestanes da pazis kad prelazis ulicu,pregazi te fica, postanes alkoholicar.... Ne brinite ljudi,nije vama u devetoj kao nama u zemunskoj...
Slazem se, nije nam kao vama.....gore nam je :twisted:
 
Ja sam sada osmi razred i planiram da na jesen sledece godine upisem Devetu gimnaziju, pa me interesuju vasa misljenja o njoj, o profesorima, drustvu,i slicnom...Cuo sam da je poprilicno dobra, teska ali posle se nema problema, ali opet, da vidim sta vi imate da kazete..
 
Aaaa, ja upisao IX, hocu se ubijem, uzasno mi je. :( Pre svega je drustvo grozno, sve streberi, a posle dolaze nastavnici... koji i nisu tako losi, samo sto se mnogo trazi pa ih automatski zamrzis. Inace, latinski je najgori, samo da se zna. xD

Ba Se 21, ja sam imao 98,5 bodova, ali ima ucenika koji su upali sa mnog manje jer imaju vezu. ;) Nadji vezu i prebaci se kod mene da zajedno patimo. xD
 
Aaaa, ja upisao IX, hocu se ubijem, uzasno mi je. :( Pre svega je drustvo grozno, sve streberi, a posle dolaze nastavnici... koji i nisu tako losi, samo sto se mnogo trazi pa ih automatski zamrzis. Inace, latinski je najgori, samo da se zna. xD

Ba Se 21, ja sam imao 98,5 bodova, ali ima ucenika koji su upali sa mnog manje jer imaju vezu. ;) Nadji vezu i prebaci se kod mene da zajedno patimo. xD

Ako ti Vekili Dimitrijevic predaje latinski, znaces sve sto ti nikada nece trebati u zivotu... jos ako si drustveni.. bice ti veselo.. :lol:
 
Od nas 28 u odeljenju (prirodni smer) 27 je upisalo razne fakultete, 25 na budzet,2 na samofinansiranje (a bili smo najgore odeljenje u generaciji)... Valjda to neto govori:) Koliko znam dobra nam je prolaznost i na samim fakultetima. U principu daje Deveta dobro predznanje (mada biste za isto znanje u vecini drugih skola imali dosta bolji prosek)...
 
Pozz Moonlighter, bas sad gledam moje postove kad sam bio prva godina. Malo mi se promenilo misljenje, sada mi drustvo odgovara. Valjda se covek navikne i shvati ko mu je prijatelj, ko je tu da ga iskoristi, a ko mu ne odgovara. Sto se bodova tice, to ne znam ali valjda 95-96 za prirodni, nesto manje za drustveni. Izaci ce onaj informator pa pogledaj. Profesori, hmm... Pazi ovo, ovi moji profesori su uglavnom svi "stara skola" i dosta su zahtevni ali imas znanje i to je bitno. Na kraju ces videti da se ne svodi sve samo na ocenu. Mnogo puta mi se desi da dobijem manju ocenu nego sto, ako uporedim sa drugima, realno, zasluzujem. Ali ni to nije bitno, uvek ces moci da izvuces neku trojku iz svakog predmeta osim ako nisi bas antitalenat za nesto. Sada imamo blokove iz informatike u suprotnoj smeni i ekipa profesora je malo drugacija, uglavnom ima dosta mladjih profesora i nekako su mi "cudniji", vidim da su neki na "ti" sa djacima sto i nije tako lose. Prvu godinu sam zavrsio sa 4,53 i mozes da se potrudis pa da uradis isto. Sada, u drugoj, je malo drugacije. Profesori prirodnih predmeta nas cede i ubijaju pa cu iz hemije, fizike i mate imati najvise trojku. (Zeljko Cvetic mi predaje fiziku, poznatiji kao Toma, najjaci profesor u celoj skoli. Bude po 15 jedinica na kontrolnom ali sve se to sredi do kraja i imas neku trojku, dosta ti. Kod ovih drugih fizicara su mnogo bolje ocene- Spremo i Deki) Od ostalih profesora ne bih nikog izdvajao, svi su okej. Pomenuo bih jednu profesorku istorije, koju uglavnom svi znaju kao Gicu, i ona ti je zeznuta. Moras da budes prisutan da te zapamti i da imas dobre ostale ocene da bi ti dala 4-5, inace imas 3 max. I njoj je kriterijum drugaciji za svakog ucenika. Ko ima dobre ostale ocene on ima i 5 kod nje. Ja na primer volim istoriju ali zbog losijih ocena mi nije dala da idem na takmicenje, da je ne brukam, iako sam siguran da bih naucio lepo i spremio se. Mislim da to nije bas pravedno ali dobro... Latinski je tezak ako ne ucis redovno (kao sto sam ja radio) i onda sam isao na izlete (ako ti bude predavala Vesna) i tako te ona zgotivi, budes dobar na casu, pazis, radis, javljas se medju prvima na odgovaranju i na kraju sam imao 4 (prezadovoljan). Ako volis matu, fiziku i hemiju prirodni smer je definitivno za tebe, jer te nece mnogo gnjaviti iz ovih drustvenih predmeta. (sem mozda srpski, moraces da citas sve zivo sto ti kazu) Nadam se da ce ti ovo bar malo pomoci da se odlucis, a bolje predznanje za fax neces nigde naci. Imam drugove u Zemunskoj, oni imaju po nekog prolupalog profesora i uglavnom je kriterijum slabiji pa ako ti je prosek toliko bitan onda idi tamo. (dobices par bodova vise na tom proseku pri upisu, ali ce zato svi iz Devete biti u prednosti na prijemnom-SIGURNO) ;)
 

Back
Top