Problemi u trudnoci

T

Trudnica

Gost
Zdravo, nalazim se u 25-toj nedelji trudnoce.Imam 30 god i ovo mi je drugo dete. Imam tri problema koja moj ginekolog ne uzima u obzir tj. kaze da je to normalno.

1. Poceo je da me boli lumbalni deo i to samo kad se pomeram. Ako lezim mirno sve je ok. Mozda nije nista ozbiljno ali meni smeta i ometa mi pravilan zivot pa sam nervozna. Da li znate nesto sto pomaze, neke vezbe ili da li je masaza dozvoljena trudnicama?

2. Imam pojacan sekret koji je kiselog mirisa mada nemam smetnje, ne pece me, ne svrbi me. Da li treba da uradim analize briseva ili je to u trudnoci opasno?

3. Pre trudnoce imala sam ranicu na grlicu materice imam je naravno i sada.Radila sam papa test u maju prosle godine i bio je II grupa ali sa nekim doderlajnovim bacilima i epitelom bez atipicnih promena. Treba li da ponovim papa test u trudnoci ili posle i da li trudnoca povecava rizik od raka grlica materice ako vec postoji ranica.

Ako postoji neko kompetentan da mi odgovori bila bih vrlo zahvalna. Ponavljam da je moj gin. u domu zdravlja dosta nestrpljiv i da nemam neki odnos sa njim. Hvala unapred.
 
Bolovi lumbalnog dela kicme su potpuno normalni u trudnoci,sa druge strane vi mozete da imate i krivu kicmu.Masaze mozete da imate ali lagane,neka vas suprug masira dok recimo lezite na boku ili sedite.
Sekret smete da proverite jos samo kratak perod jer nakon 5.meseca trudnoce se izbegava da se radi unutrasnji pregled trudnice,u svakom slucaju ste pocetkom trudnoce trebali ali i pred kraj trudnoce cete morati da uradite silne briseve jer bez tih analiza necete moci da udjete u porodiliste,zato nekako se dogovorite sa vasim ginekologom oko tih analiza ali posto se vecina njih placa mozete da se raspitate ne mikrobioloskom institutu medicinskog fakulteta u Beogradu(685-961) kako i kada da ih uradite.
Sto se tice ranice na grlicu,to je vrlo verovatno jedna ektopija,izlazak epitela materice na grlic,vrlo cesta kod zena u generativnom periodu koja se povuce sama od sebe.Posto je papa bio u redu zaista nemate razloga za zabrinutost.
 

Back
Top