Meni neobican problem

manijebitno

Zainteresovan član
Poruka
142
Evo ovako,posto nisam nista slicno nasao,morao sam da otvorim novu temu...Imam meni jako cudan problem,nikad ranije nisam imao nista slicno.Pre oko mesec dana komp je krenuo na trenutke da mi koci kada bih npr. upalio dva prozora i muziku odjednom(pod dva prozora podrazumevam firefox i win explorer).Mislio sam da je u pitanju operativni sistem,i oborio sam ga.Kada sam instalirao sve opet,i krenuo da instaliram drivere,posle instalacije drivera za graficku i menjanja rezolucije na 1024x768,opet je poceo da koci.To kocenje se ispoljava zakocenjem strelice misa na par trenutaka,a pritom se i iz kucista cuje zvuk koji ne mogu sad bas recima da opisem,ali je slicno kliktanju,ili caktanju(cak,cak ,tako se cuje dva ili tri puta kada zakoci).Pomislio sam da driveri nisu u redu,ili nesto slicno,i skinuo sam drivere za graficku sa sajta graficke kartice(gigabyte),nakon cega sam opet oborio sistem,i opet instalirao njih,ali bez promene.Prvi put sam instalirao najnovije drivere sa nvidia sajta.I primetio sam da zakoci kad otvaram neki veci sajt,kao sto je neki blog sa dosta slika,a i kad npr izadjem iz igrice i krenem na net,tada takodje.Temu sam stavio u hardware posto mislim da ovo nema veze sa software-om,pa vas molim ako neko ima ideju sta bi to moglo da bude,da mi pomogne.Graficka je Gigabyte-ova,7600gs,procesor AMD sempron 2800+,imam 2 x 256 mb rama,a maticna je ECS(Elite group) 755-a2 sa VIA-inim cipsetom.I na kraju,hard disk mislim da je WD 160 gb..Eto,to vam mozda pomogne.
Hvala unapred.
 
pa mozhe biti do memorija (ili memorije) kako sasha kazhe... a ti probaj to shto je on rekao, pa bez jedne, pa bez druge!!! A i mozhe biti do harda skini SpeedFan, instaliraj, udji u SpeedFan i idi na tab S.M.A.R.T. i izaberi HDD tu i idi na "Perform an in-depth online analysis of this hard disk"!!! Pa nam pokazhi rezultate!!! (idi na prinscreen pa u paintu paste pa iseci samo rezultate pa postavi sliku vamo ;))
 
jel ti kuciste stoji vec 2-3 godine i nisi ga cistio iznutra? Idi odnesi ga kod vulkanizera izduvaj kulere...moze biti da se nesto pregreje...cpu ili sl... a mozda i hard disk...skoro sam siguran da graficka nije u pitanju
 
za sliku idi na neki sajt za upload slika...imageshack ili nesto trece i posle ovde link do slike i stavis
posle linka
 
To je broj paljenja HDDa, da ne gasi racunar bio bi 1, ali bi hard opet bio star i istrosen;)
Ima i podatak o vremenu koliko je radio HDD "power on hours" koji je takodje prevelik

Vise me brine Raw read error rate, seek error rate i hardware EEC recovered...sve deluje da je HDD mator i dobrano radio ali deluje OK, moguce da je kabl izvakan ili oksidirali kontakti.Probaj sa zamenom kabla na zajam od nekog, mozda pomogne...
 
Ja sam ti rekao da otvoris kuciste i probas da ustanovis odakle dolazi zvuk.Moja predpostavka je bila da je hard disk ali nemora da znaci.
Testirao sam jedan moj hard prilicno star u ne bas dobrom stanju.Imao sam problema ranije s njim.Ali po ovom testu je ispao bolji od tvog.
Evo pa uporedi:
 

Back
Top