Šta vas naročito nervira u saobraćaju?

nesha t.

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.885
Tema za olakšavanje napaćene vozačke duše. Počeću od sebe, sigurno sam nešto zaboravio, ali dodaću posle. Dakle, izvor mojih stresova su pored ostalih i:

- Pešaci koji prelaze na crveno sasvim besni što im još trubneš
- Isto važi i za one koji prelaze van prelaza, neretko i preko bulevara
- Vozači koji voze uskom jednosmernom ulicom u suprotnom smeru s pogledom koji govori: ''Ja sam krenuo i šta sad, ako hoćeš proći moraš prvo mene da pustiš.''
- Veseli momci koji bi na silu da mi brišu vetrobran i uzmu pare iako sam ga sam obrisao pre toga ( svaki dan to činim pre nego što krenem ).


Ajd' sad da vidimo vas ...
 
Сељобери и татини синови (све би ја то Татром аутодизалицом саставио на кружном току);
Људи који улазе у кружни ток по принципу "на бум па шта буде";
Пешаци који прелазе улицу укосо;
Спораћи који се на ауто-путу забију у леву траку и не склањају се;
Знак за ограничење 60 на путу за Панчево...
 
Vozaci koji krecu na zuto, a ne na zeleno.

Taj sam :lol:, jbga navika je cudo, ne umem da sacekam zeleno pa to ti je. Jedino kad sam van BG, onda se kontorlisem.
Inace taxisti su daleko najbezobrazniji!
P.S. Da se neko od njihovih delegata ne bi naljutio, malo da pojasnim, da ne volim da generalizujem stvari ali ako sam u toku moje vozacke karijere imao vise nezgodnih, nelagodnih situacija sa nekom grupom vozaca, nego prijatnih, onda formiram negativno misljenje o celoj grupi na osnovu velikog broja pojedinaca.
 
taxisti... Vozaci bez zmigavaca, pesak koji ne zna da li da predje, pa se premislja i pretrci mi ispred kola taman kad mu se priblizim i onda da ne bi sje... auto ukocim ili napravim manevar... Svaki put ponovim: Sledeci put ima samo da ukljucim brisace!
edit: majke koje na pet metara od pesackog gurnu kolica sa detetom pod auto da bi se zaustavio...
imao sam juce skota :evil: koji je udario dete (nadam se svoje, koje je, cirka nekih 5-6 godina) da je ovo palo na put. Sreca pa pazim na ogranicenje (jos sam zelen) i izasao sam napolje i nisam mogao a da ga ne udarim vise zbog toga sto je mali pao na put,nego zbog same cuske... inace sam miran, moram zbog lovacke...
 
nerviraju me zene u kolima, pesaci koji ne znaju dal' da predju preko ulice ili ne, skretanje bez zmigavaca, vozace koji daju levi zmigavac a skrecu desno i obrnuto, TAXISTI, vozaci autobusa kojima se apsolutno yebe za sve zivo u saobracaju i misle ako su u busu da su uhvatili boga za tregere, napaljene klince sto sa skuterima voze u cik-cak( i ja vozim motor ali sa 16 otvorenih ociju), likove koji voze i zvalave se sa ribom, a nemas mesta da ga preteknes.... Uuuhhh iznervirao sam se :))
 
Prolazak kroz crveno, taxisti, kada kolona stoji a majmun iza mene legne na sirenu i nesto pokazuje rukama, kada neko hoce da me obidje po sistemu makar mi to poslednje bilo i ja ga pustima a njemu zazvoni telefon i pocne da davi ispred mene a ja ne mogu da ga obidjem i da ne nabrajam ima mnogo toga. Sve je to trenutno i brzo me prodje ali kad upadnem u guzvu a ja kasnim negde uff, to zna ceo dan da mi upropasti.
 
Pešaci koji pešački prelaze kao da se šetaju...onako nogu pred nogu. To je postalo izraženo kad su poskupele kazne...u ono vreme kad su počeli masovno da kažnjavaju za pojaseve. Odjednom su se osetili silni. I u redu, ja ću njemu da stanem...nije problem... Ali kad krene da se klati, još ako su dve tetkice...da vidiš...bemti... pozelenim od besa. Taksisti, jer se i ovde ponašaju isto kao u Beogradu - bahato, razbojnički...
Ležeći policajci pored srednjih škola... U redu kod vrtića i osnovnih...ali ako magarac sa 16 god nije naučio da prelazi ulicu, nikad neće...
Trotoari, tj ivičnjaci od 30tak cm...znači ponegde je potreban džip da bi se savladao ivičnjak... To sam pogotovo osetio dok sam vozio GSi-ja, koji je bio ceo spušten i čiji karter je bio oko 10cm od tla...
Traktoristi...možda vi u BG nemate tu muku, ali mi iz provincije imamo i te kako...tu naravno spadaju i vozači kultivatora. Isti neretko izlaze magistralom, pa malo malo i neki vozač automobila se zakuca u neosvetljenu traktorsku prikolicu sa drvetom za ogrev...
Vozači koji ne pale svetla uveče...takođe u BG verovatno retka pojava, ali ovde ne...tečko mu da zameni sijalicu ili ode kod auto električara - taj "zahvat" ovde košta max 200 din...
Haube po pešačkoj stazi, tj trotoaru...znači lepo obeleženo kako da se parkira - uz ivicu kolovoza...Međutim on je najpametniji i među 15 automobila, popeo je auto na sred pešačke staze, skoro do izloga prodavnice...
I ono glavno - BICIKLISTI... U mom gradu ih ima više nego putničkih automobila... Treba se zateći ovde oko 14h, kad raja krene... To idu po 2,3,4 jedan pored (ne iza) drugog, to ćaska...to se smeje... Ti mu sviraš, on te ne iebe 2%, štaviše još popiješ psovanje... U mom gradu vlada pravi mali tihi rat između automobilista i biciklista...

TO BE CONTINUED... (samo dok se setim još...)
 
Nerviraju me vozaci koji voze tako da ja moram da menjam svoju brzinu, ili da kocim da bi se on uvalio ispred mene, ili da dodajem gas da mu isto ne bi palo napamet.
Onda oni koji naglo koce i skrecu bez zmigavca.
Pa likovi koji na semaforu stanu u desnu traku i oce da brzim startom ulete ispred mene u levu i skrenu levo posle 50 metara. E paz da neces! To mi cak i prija, nikad ih ne pustam, nego nagazim do daske, (bmw naravno prodje, ostali jok), taman da se malo razbudim od dosadne gradske voznje.
Rupe naravno, Velju bih streljao zbog ovako losih puteva.
Vozaci sluzbenih vozila, narocito pickupa, slabo koriste zmigavce i prilicno se bahato i opasno po druge ponasaju na putu. Da ne pricam kako parkiraju.
Dzipovi koji ladno prolaze raskrsnicu na crveno ako nije guzva.
Ipak najvise me iznervira kad nagazim do daske po autoputu i naletim na deku u stojadinu koji nema nameru da se pomeri u desnu traku ni da predje 90. Tad krsim zakon, jer mi zao da smanjujem brzinu, i idem kroz zaustavnu traku, ne kroz desnu, jer deki moze da padne napamet da se pomeri dok sam ja pored.
 
II deo (pre dva i po sata):
burzuji koji voze tatin dzip sa sponzorkom na suvozacevom i koji izlecu iz merkatora, koji ti psuju oca, majku i ostatak rodbine, jer mu bacis ablend a kad izadjes i krene da ti preti, a na znacku ima samo da kaze: Nisam hteo, nisam znao, znas, devojka, itd... i tad krene da ti lize ono ***** od komsijinog kera sa patike :D :lol:
budale koje gledaju na americkim filmovima kako se roleri voze po kolovozu pa da gas na bulevaru... verovatno ima jos samo sam umoran... bice i III deo... :D
 
Khm, pa da pocnemo...
Taxisti, jer su bezobrazni a 90% njih ne zna u rikverc ni tri metra, a hvale se da su najbolji vozaci.
Ciganske zaprege, tricikli i ostale naprave.
Gastarbajteri sa svojim kolima koja idu po "njemackom propisu" 30km/h.
Biciklisti (koliko sam puta bio u iskusenju da nekog od njih osamarim prikolicom - samo sveti Bog zna).
Pesaci, jer su drski po fazonu "Ma gde on sme mene da udari" pa kad sam jednom zakocio uz skripu guma, izleteo i pitao ga "Some, ti hoces da te vadim iz hladnjaka?!" on se jadan u*sro, kao "Pa zebra..." uhhh... kad mu tu zebru nisam nabio tamo gde sunce ne sija...
Lezeci policajci pored srednjih skola (slazem se sa DLOA).
Majke/dede/babe/ocevi/tetke i ostali koji vode dete za ruku s tim sto je dete do puta.
Tatine sinove i mamine cerkice koji voze besna kola a ne znaju ni retrovizor gde im stoji, parkiraju gde im volja i kako im volja. Jurcaju po gradu bezobzirno pa mi nikad nije bilo zao kad cujem da je neko od njih poginuo ili se teze povredio. Za to njihovo parkiranje imam i jednu dobru pricu, zapravo na trotoaru preko puta moje zgrade se parkiraju redovno, a gomila njih ne zna za rupu koja bas pored trotoara u nekom mini parkicu gde je zemlja mekana sacuvaj Boze. I dok se ostali parkiraju lepo poduzno po trotoaru, jedan tatin sin resio da svog novog crvenog BMW-a parkira ukoso, tj. prednji desni na tu zemlju u parkicu. I, posto je bilo snega, a mali nije znao za tu rupu - upade on bogami po metra unutra! Zadnji levi se digao sa asfalta! Smejalo se pola grada, jer je auto tu tako ostao tri dana dok mu tata nije konacno doveo pauka da ga vadi. A taman sam bio nameracio da sleperom udjem u ulicu, da ga blokiram tu do proleca, mmu li mu malu...
Moje kolege kamiondzije koje ne znaju u rikverc, koji dave kad tovare na japanskim makazama pa sve polako, polako da te muka uhvati. Smuci se i onom jadnom dizalicaru...
Semafori na putu Pancevo - Beograd.

To je to za sada, bice jos sigurno...
 
što se tiče ležećih kod srednjih škola: jedan lik iz mašinske, Novi Sad je poginuo pre dve-tri godine, ni jriv ni dužan jer se KONjINA SA DIPLOMATSKIM TABLICAMA zaletela od bulevara prema novom naselju (tad nije bilo semafora...) lik ga je bukvalno oduvao, pa nekih 15-20 metara... krov mu je bio nabijen skoro do pola od tela... Samo zbog tih KONjINA SA DIPLOMATSKIM TABLICAMA KOJI MISLE DA AKO IMAJU PARA I DRUŠTVENI STATUS MOGU DA SVAKOM SVE SERU I DA POSEDUJU SVU PAMET SVETA!!! Kako sam sad popizd kad se setim diplomate koji je meni **** što nemam svetlo na biciklu a ja u pešačkoj zoni- čitaj kej svetlo i nisam imao potrebe da ga palim... Dobio je svoje...
 
Ja sam sinoc odlepio i resio da budem bezobrazan.Diskoteka u parku a pored parka 300 vozila i iz oba smera se nagurali.Ja popizdeo,nabio gas i jaka svetla,zaleteo se pravo na golf 4.On mi svira i kad sam mu prisao branikom na 1 cm uprpio se i vratio se nazad.
Pa da vidimo,ko hoce da iskusa moje branike nek izvoli
 

Back
Top