Gitara ... objedinjena tema

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Ovako,kupio bih gitaru,stara mi se slomila,a nju sam dobio od brata i to mi je bila jedina gitara do sada.
Hocu da kupim novu bas gitaru-Feneder ili Yamaha.
Gde da kupim(ovde u Beogradu)neku dobru gitaru a da me ne zaje*bu,i koliko bi otprilike kostala?
 
Mitros Music, i nemoj da kupis Yamahu! Uzmi FENDERA!!!!!!!!!! :wink: , kostala bi onoliko koliko si spreman da se izujes..... I ne zaboravi koliko para toliko muzike.....
NPR.Ja pre 3-4 meseca uzeh akustaru(Fendera)-450E ....... Savrsena je,obozavam je!!!:)
 
nem pojma, nit me bash neshto ni zanima...

nemam ja tih novaca za te fenseraje, kupujem gitaru samo da je pogodna za sviranje, za 300e, za 300, al nek svira, pa i da je slomim, nije greda. a ovamo neko baci 100000000$ na gitaru koja cje da mu stoji u vitrini, elektronika da korodira i sl... besh ti to...
 
STIJENA:
Zna li neko koja je najskuplja elektricna gitra ikada prodata??I koji model je najskuplji,a koji najjeftiniji od GIBSON LES PAUL-a>>


Ako pricamo o aukcijama, sto nije relana vrednost na trzistu Vintage gitara, onda je Eric Clapton Stratocaster "Blackie" najskuplje ikada prodata gitara za $959,500 , druga Stevie Ray Vaughan's Stratocaster, "Lenny", $623,500.......itd........

Medjutim ako pricamo o gitarma na Vintage trzistu, Les Paul standard izmedju `57-59 , Sunburst se krecu oko $100,000 , manje-vise, zavisi i od toga koliko je gitara ocuvana.
 
idol...:
srpske plate sedamdesetix

Pa tada Fenederi nisu bili uopste skupi, a recimo kod nas su plate bilo oko DEM 1000, bar su moji roditelji imali toliko tih godina, secam se dobro.

U to vreme si mogao da kupis Strata za jednu platu, manje-vise, a i tada jos uvek nisu bile ne ceni, niti su postojale Vintage gitare jer su bile tek 20-tak godina stare od pocetka proizvodnje pocetkom `50-tih.

Danas je stanje drugacije, ljudi su totalno poludeli za staim gitarama, Telecaster je vec u zadnjih nekoliko godina jako trazen i cena mu je naglo skocila. Kad pogledas kakvo djubre danas Fender izbacuje nije ni cudo.
 
hlns:
klika jesi poredio novog mexikanca i novog us strata? dal je mexico zasr`o sve? ja sam poredio Jazz i P-Bass Mexico i US, i razlike su bash velike. a u ceni i nisu toliko :(

Gledao sam neke mexicance, pa st aja znam, to nije prava stvar, nisam ga probao na pojacalu ali cujem da pick upovi nisu bas najbolji, ne znam. Cujem da judi kupuju mexicance polovanjake za male pare i onda menjaju kompletnu elektroniku, potove i sva cuda zajedno sa pick upovima.

U principu, bolje je dodati malo novca i kupitipravu stvar, kao sto kazes, nisu velike razlike u ceni. A ako mozes da nadjes japanca, to je prava stvar.

Gledam ovih dana nesto, pogledaj ovo, nisam mogao da verujem kakko je jeftino, http://www.internationalluthiers.com/electrickits.php

Gotovo telo i vrat, sa svim delovima, jos dodas $15 za Grover tunere, uzmem pickuopve za $200-250 i imam cudo od Fender za $500, pa jos biram swamp ash ili alder, vrat, rosewood/maple/ebony fingerboard...........to cu i da uradim cim se preselim u Vankuver, idem za par nedelja........pa ako bog da da pokrenem neku malu radionicu i da se bacim na pravljenje gitara. Ima da napravim jedno 5-6 Telica, 2-3 Stratica .........i jos po nesto
 
dada, videh, zanimljiv sajt :) za 500$ custom gitara... :) a uz to moze da se svira. a i Grover chivije za 15$ nisam video ovde nikad, pakovanje grover srebrnih je bilo oko 100$ kad sam poslednji put video [navodno original i priche].

al jedno im zameram... nemaju bass guitar kits :( :)
 
hlns:
dada, videh, zanimljiv sajt :) za 500$ custom gitara... :) a uz to moze da se svira. a i Grover chivije za 15$ nisam video ovde nikad, pakovanje grover srebrnih je bilo oko 100$ kad sam poslednji put video [navodno original i priche].

al jedno im zameram... nemaju bass guitar kits :( :)


Nisi razumeo, ovih $15 je doplata za Grover tunere, u onom kitu dobijas neke, ne znam kakve.
Inace ja stavih Gotoh na obe ove gitare koje napravih, odlicni su, oko $50 , japanci inace.
 

Back
Top