Žitije svetog Simeona - referat, obrada teksta..

Ja se isto slažem da ne treba pomagati kada je u pitanju pisanje školskih zadataka. Za veliki broj ljudi su te knjige iz lektire jedino što će u životu pročitati. U redu je dati objašnjenje, ako je nekome stvarno potrebno, ali ne i odraditi ceo zadatak nekome. Na taj način se nikome ne čini usluga, a podstiče se lenjost, opšta kulturna neobrazovanost i nepismenost.
Dečaku je postavljen link još u drugom postu- tekst je jasan, na kraju teksta se nalaze i komentari, mislim da je to dovoljno, pogotovu što je u pitanju 1.srednje. Samo treba da prepiše.

Slave Lord, napiši šta ti konkretno nije jasno. Postavi ono što si napisao ovde, pa ćemo mi ispraviti.
 
Ja se isto slažem da ne treba pomagati kada je u pitanju pisanje školskih zadataka. Za veliki broj ljudi su te knjige iz lektire jedino što će u životu pročitati. U redu je dati objašnjenje, ako je nekome stvarno potrebno, ali ne i odraditi ceo zadatak nekome. Na taj način se nikome ne čini usluga, a podstiče se lenjost, opšta kulturna neobrazovanost i nepismenost.
Dečaku je postavljen link još u drugom postu- tekst je jasan, na kraju teksta se nalaze i komentari, mislim da je to dovoljno, pogotovu što je u pitanju 1.srednje. Samo treba da prepiše.

Slave Lord, napiši šta ti konkretno nije jasno. Postavi ono što si napisao ovde, pa ćemo mi ispraviti.


ILO i ja sigurno necemo biti najpopularnije forumasice Slave Lorda, ali ni ja ne smatram da deci treba PISATI citave lektire, treba ih blago usmerati, davati linkove i sl. Tako im samo cinimo medvedju uslugu :roll:. Bar tu lektiru da procitaju. ILO je dobro rekla sve, potpuno se slazem.
Slave Lorde, napisi nam sta si sastavio, pa mozemo da diskutujemo :wink:.

Setih se jos neceg, sto je govorila moja pokojna baka : "Nigde nema mešeno, pa obešeno.". U prevodu da ti drugi umesi, a ti samo turis u rernu :p .
 
E ovako izladanje sam hteo ovako da pocnem(naravno to bi malo lepse rekao ali to je to)
Ovo nije klasicno zitije zato sto samo obuhvata 5 godina pre i jedan deo 8 godina posle simeonove smrti. Radnja Sveta gora vrema sam rekao.
ovaj text je sastavljan moglo bi se reci od 3 dela Kad simeon deli imovinu sinovima savetuje ih i napusta vlast(ovo bih zeleo malo da razradim pa mi treba pomoc) onda 2 deo kad odlazi u svetu goru i njegova dela i 3 deo kad S.Savi govori neko osnovne ocinske savete
i polednji deo koji se desava 8 godina posle smrti S. Simeona kako S Sava odnosi njegove mosti u studenicu
Inace ovo nije lektira ovo sam ja izabrao da uradim kako referat zato sto nisam zadovoljan ocenom
Ako moze neko malo da mi pokaze na sta vise da obratim paznju malo da mi pomogne da razradim pricu
E da i koji su ovde motive.
I ako je neko skoro procitao da mi kaze koji su stihovi zanimljivi za ucenje
 
pa dobro procitao sam i ne kontam sto niko nece da mi pomogne kad sam procitao
Ne znam za druge, ali ja nisam razumela šta ti želiš. Ako si tražio nekog da ti prepriča ovaj spis, to niko odavde ne bi uradio, i već smo ti rekli to. Ne razumem se u program srpskog jezika za prvi srednje, ali ne verujem da bi tražili od tebe širu analizu dela, mislim da bi bilo dovoljno da prepričaš i kažeš neke opšte stvari, koje si mogao i da pročitaš u komentarima na kraju dela na linku, ili u svojoj knjizi verovatno- deo Studeničkog tiptiha, ktitorsko žitije, kako počinje, kako se završava... O tome koje su karakteristike žitijske književnosti, kao i razlike između ovog žitija u poređenju sa drugim, je (makar za mene) komplikovano pitanje, na koji ne bih umela da dam dobar odgovor, koji bi pritom odgovarao tvom uzrastu i rečniku. ;)
 

Back
Top