Polozaj radnicke klase u radikalskom kapitalizmu

richie blackmore

Zainteresovan član
Poruka
315
Ilija Devic, po sopstvenom prizanju radikalski finansijer kupio je pre par godina autobusko preduzece Vojvodina. U pocetku je izgledlo super, kupio nove autobuse, pravio novu lepu stanicu, ma vrh brate. Onda krenulo naopako. Mislio je da ce s tom stanicom imati monopol, ali mu Maja Gojkovic to nije tako potpisala. Tu je i sustina spora njenog s centralom, jer se on zalio rukovodstvu radikala. Nema veze, posto nema monopol letos je izveo autobuse s radnicima i blokirali Novi sad. Policija popisala sofere i oko nove godine stigle svima kazne da plate. Moraju sami, gazda ni da cuje. Plate nisu primili nekoliko meseci, prosle nedelje dobili malo zaostatka od jesenas da se zamazu oci. A plate mizerija, start 20.000, ako naguras 360 radnih sati dobijes jos 5 i kraj, ali ni od toga od jesenas skoro nista nije placeno. Medju ljudima ocaj, ali ne mogu nista, puno je vozaca na birou i gazda to zna. Na dosta medugradskih linija nema konduktera, pa vozac sve mora sam. Bilo i strasnih nesreca zbog premora, pise vam sve ovde

http://www.danas.co.yu/20070317/vojvodina1.html

Link sam stavio zbog forumasa, meni ne treba, znam te ljude i radio sam s njima nekad. Sad gledam kako radikali pricaju o zastiti radnika. Kako?
 
Ilija Devic, po sopstvenom prizanju radikalski finansijer kupio je pre par godina autobusko preduzece Vojvodina. U pocetku je izgledlo super, kupio nove autobuse, pravio novu lepu stanicu, ma vrh brate. Onda krenulo naopako. Mislio je da ce s tom stanicom imati monopol, ali mu Maja Gojkovic to nije tako potpisala. Tu je i sustina spora njenog s centralom, jer se on zalio rukovodstvu radikala. Nema veze, posto nema monopol letos je izveo autobuse s radnicima i blokirali Novi sad. Policija popisala sofere i oko nove godine stigle svima kazne da plate. Moraju sami, gazda ni da cuje. Plate nisu primili nekoliko meseci, prosle nedelje dobili malo zaostatka od jesenas da se zamazu oci. A plate mizerija, start 20.000, ako naguras 360 radnih sati dobijes jos 5 i kraj, ali ni od toga od jesenas skoro nista nije placeno. Medju ljudima ocaj, ali ne mogu nista, puno je vozaca na birou i gazda to zna. Na dosta medugradskih linija nema konduktera, pa vozac sve mora sam. Bilo i strasnih nesreca zbog premora, pise vam sve ovde

http://www.danas.co.yu/20070317/vojvodina1.html

Link sam stavio zbog forumasa, meni ne treba, znam te ljude i radio sam s njima nekad. Sad gledam kako radikali pricaju o zastiti radnika. Kako?

Бате,мани се радикала.Гадите ми се више ви ''демократе'' Јер је једино што знате је да се бавите Радикалима?Гледајте своја ''демократска'' посла.
Ти ми нешто не личиш на радника тог предузећа већ на неког плаћеног демократу коме је посао да шири мржњу у сред пред изборне тишине.Почни да причаш ти мало о шећеранама за један евро и реци нам где осим у Србији може да се купи шећерана за те паре и ако знаш реци ми купио би и ја једну.
 
Бате,мани се радикала.Гадите ми се више ви ''демократе'' Јер је једино што знате је да се бавите Радикалима?Гледајте своја ''демократска'' посла.
Ти ми нешто не личиш на радника тог предузећа већ на неког плаћеног демократу коме је посао да шири мржњу у сред пред изборне тишине.Почни да причаш ти мало о шећеранама за један евро и реци нам где осим у Србији може да се купи шећерана за те паре и ако знаш реци ми купио би и ја једну.
Nisi citao pazljivo, napisao sam da sam nekad radio tamo, sad sam kod drugog privatnika, ali i dalje u saobracaju. Dosta korektan gazda moj, ne znam za koga je glasao, nisam ga nikad pitao
 
Бате,мани се радикала.Гадите ми се више ви ''демократе'' Јер је једино што знате је да се бавите Радикалима?Гледајте своја ''демократска'' посла.
Ти ми нешто не личиш на радника тог предузећа већ на неког плаћеног демократу коме је посао да шири мржњу у сред пред изборне тишине.Почни да причаш ти мало о шећеранама за један евро и реци нам где осим у Србији може да се купи шећерана за те паре и ако знаш реци ми купио би и ја једну.

joj bre:roll:
pa ni jedna rečenica, ovde, NIJE TVOJA:oops:
imaš li ti, bar jedan, svoj lični stav ili komentar :?:
neverovatno
kroz vas /"medijume"/ svakog trenutka progovara vaš "":evil:veliki mozak:evil:"" direktno iz Haga
ps. šta nije tačno, u gore navedenom tekstu???
 
o kom kapitalizmu Vi pishete ovde ?

Boris TAdic cesto napominje da nece biti Ruska provincija ,a u samom procesu privatizacije za ovih 6 god nacinjen veliki lanac bezinskih pumpi LUKOIL ,da,svi ste culi za njih ...ruski biznismeni u blindiranim mercedesima + po neki kalash da se zna ko je najjaci ali ogranicicemo ih od prave Rusije shto je samo 70% vlasnistva dok se prodajom NISa dobilo i onih 30% ... vec smo Rusija u malom za vrlo kratko vreme i demokrate b trebalo to da znaju
ako neko misli da je to greska ... onda je na shtetu DSa
potraznja poslova bez tendera...imamo slucaj gradjevinskih firmi ... vlasnik jedne od vecih privatnih firmi MAB ( blizak Kostunici) gradi sve od Kosova do Subotice ,bez tendera
srecni su ti radnici koji rade za njega,a gde su ostale firme? zashto tvoj otac nije primio platu 4 meseci ? i joj jednom stvarana Srbija gde ces se ceniti veza po babi i stricevima ,a ne rad i talenat .odjav
 
vecina naroda u srbiji preko 1 milion porodica nema ni tih 20.000

imaju 0 dinara prihode jer su ih tadic i kompanija preko divlje i pljackaske privatizacije isterali na ulicu i ostavili bez posla

Evo kako izgledaju DS-ovske reforme u jednom gradu kao sto je Gornji Milanovac

MILANOVAČKA PRIVREDA

Milanovac je pre privatizacije imao 18.900 radnika.
Danas ima nešto više od 10.000 (velika i mala privreda).
"Graditelj" je imao 1.600 radnika, sada ostalo samo deset.
"Tipoplastika" imala 1.200 zaposlenih, danas samo 200.
"Metal - Seko" imao 200, danas ima 60 radnika.
PIK "Takovo" imao 4.000, danas 1.700.
FAD imao 900 radnika, danas samo 370.
Modna konfekcija "Rudnik" imala 4.500 radnika, danas samo 676 zaposlenih. U okviru "Konfekcije" nekad bilo sedam fabrika u sedam gradova, sada rade samo tri.
NIP "Dečje novine" - propalo preduzeće i iz stečaja rasprodato.
UTRO "Šumadija" - imovina na dobošu iz stečaja, od 350 radnika ostala jedva stotina.


DEMOKRATSKA STRANKA JE UNISTILA EKONOMSKI GORNJI MILANOVAC GORE OD SANKCIJA I RADNICIMA U MILANOVCU DONELA SAMO BEDU!
 
kroasan kako objasnjavas ovu bedu koju ste vi demokrate doneli gradjanima gornjeg milanovca?

Otvori temu o Gornjem Milanovcu Jerry, pa se tamo raspitaj za radnike iz tog grada. Ovde je tema o radnicima iz Novog Sada kojima su tvoji radikali doneli bedu. Najlakše se braniti optužbama. Ali naravno da optužuješ, kada ne možeš da opravdaš čoveka.
 

Back
Top