"srodne duše" ili iluzija

decak

Početnik
Poruka
7
kako cete pronaci osobu za sebe? Razmislite i o tome sa kakvom ste sad,sa kakvom ste bili.Da li individualna jedinstvenost zahteva od vas da trazite "srodnu dusu" ili se vezete i zadovoljavate obicnim vrednostima,zajednickim interesima,estetskom vrednoscu partnera ili ste u vezi iz navike,straha od samoce i ostalih glupih razloga. Ja,recimo trazim umetnicu,poput mene,ali posebnu,nadsvesnu koja je i sama umetnicko delo. Razumna,lepa,nasmejana,inteligentna,smirena,prosvecena,iznad svega prirodna i svesna prirodne predodredjenosti za moju licnost.

Dođavola,nikad je necu naći.

Samoća je uzvišeno stanje,ne tugujte,koristite je.
 
Postoje srodne duse..... neke su nam sudjene a neke ne... mozda cak ne ni jedna, vec vise dusa. Duse sa kojima imamo mnogo zajednickog.
Ja sam bas trazila srodnu dusu, a i nasla sam je, jer ne mogu biti sa osobom koja mi nije bar u necemu slicna.
Male ljubavi ne priznajem. Ja sam umetnica, i sve ono sto si rekao, i mogu ti reci - poznajem jos ovakvih devojaka. ima ih, naravno. retke smo, ali se mozemo naci... :wink:
takodje, u vezi je vazno dopunjavanje na nekim planovima, tako da je potrebna ipak neka minimalna razlika u licnosti medju partnerima, jer ce oni, ako su u ljubavi, uvek pokusavati da svojim znanjem, pogledima na svet, obogate i voljenu osobu. Ni preterana slicnost nije dobra u tom smislu...
Sa druge strane, da li bas svako ima svog sudjenog? Nikad to necemo moci saznati... Naravno, postoje i osobe sa kojim je prosto - jednostavnije biti u vezi i koje nisu mnogo zahtevne. Dobre i osecajne. One odgovaraju skoro svakome ko je zeljan ljubavi....
Prosto ne znam sta da mislim...
Naravno, prija mi da mislim da imam 'obezbedjenu' drugu polovinu svoje duse, a volim da moslim da je to bas osoba sa kojom sam.(odnosno, ovaj decko sa kojim sam, iako imamo neke male razlike sto se tice spontanosti i pokazivanju paznje)
Ovo su vrlo pipave teme...
 
Potpuno se slazem sa tobom, Snezna Kraljice. Dakle, ni ja ne priznajem male ljubavi, a svi znamo sta se pod tim podrazumijeva. Ili sve ili nista- tako je barem kod mene. I jedino me takva ljubav ispunjava- dakle, potpuno davanje s obije strane. Ko nije osjetio biti ono "Jedno" sa osobom koju voli...propustio je mnogo!
Mislim da svako zasluzuje svoju polovinu, i mislim isto tako,da je svako i ima. Samo se treba otvoriti malo, i cekati. I takva veza svakako nije neki napor vec nesot sto donosi energiju.
 
samo pazite da se ne zaglibite u ganjanju tripa o umetnickom delu u vidu coveka koji je ah pa naravno, vasa druga polovina.
uh, kako nadobudno.

ljubav se desava izmedju zivih ljudi a ne izmedju savrsenih i svesnih predodredjenosti umetnickih dela.
 
decak:
kako cete pronaci osobu za sebe? Razmislite i o tome sa kakvom ste sad,sa kakvom ste bili.Da li individualna jedinstvenost zahteva od vas da trazite "srodnu dusu" ili se vezete i zadovoljavate obicnim vrednostima,zajednickim interesima,estetskom vrednoscu partnera ili ste u vezi iz navike,straha od samoce i ostalih glupih razloga. Ja,recimo trazim umetnicu,poput mene,ali posebnu,nadsvesnu koja je i sama umetnicko delo. Razumna,lepa,nasmejana,inteligentna,smirena,prosvecena,iznad svega prirodna i svesna prirodne predodredjenosti za moju licnost.

Dođavola,nikad je necu naći.

Samoća je uzvišeno stanje,ne tugujte,koristite je.

Opusti se malo i pogledaj oko sebe! Budi sirokog uma i otvorenog srca!
Stereotipi su za ogranicene!
Ljubav je kada sretnes pogled jednih ociju u kojima si nasao sve sto si ikada zeleo i trazio i u cije dubine zelis da zaronis i nikada vise da isplivas!
 
anakin:
samo pazite da se ne zaglibite u ganjanju tripa o umetnickom delu u vidu coveka koji je ah pa naravno, vasa druga polovina.
uh, kako nadobudno.

ljubav se desava izmedju zivih ljudi a ne izmedju savrsenih i svesnih predodredjenosti umetnickih dela.

Anakin, ako se kaze 'polovina' znaci da je isti kao mi samo sto je drugog pola. To podrazumeva onda ne savrsenstvo, vec i mane slicne nasima. Kada skapiras koliko ste isti onda ti je lakse i da te mane nekako prihvatis, jer sebe prihvatas zar ne? Dakle, polovine nisu savrsene jer ni mi nismo savrseni, oni koje traze savrsenost samo ce se duboko razocarati.
 
Zasto uvek klise "Savrsenstvo ne postoji"? Da li je to savrsenstvo definisano,opsteprihvaceno od vecine? Vi koji izgovarate ovu rec verovatno imate individualnu i sturu definiciju. Da li je to stanje uma,stanje uma i splet okolnosti,stanje uma splet okolnosti i prirodna koincidencija pojmova,stanje uma i .... ljubav medju zivim ljudima? Ne. To je samo jaka dusevna poremecenost,blago,lepo ludilo,ruzna navika na dodir,glas,miris,pogled...pojavu osobe sup.pola. To je ljubav?To je sr... Ljubav,uzviseno stanje uma,kao i sloboda ili neki od pojmova koji cine drevne mudrosti,je izumrla i gotovo nedostizna.Ljudi su u zabludi.Ja nisam pateticni umetnik poeta,ja tezim realnosti,i cekam.Ja pisem svoje misli,rasipam vam neke od njih ovde,kao cirkone po blatu.Da je trazim,ne mogu,razocaracu se,to znam i ja,ostaje mi da cekam.

Moracu nesto da otvorim na filozofiji,nije ovo za mene.Postoje uzviseniji pojmovi od ljubavi.
 
Srodne duse i jos umetnici,hmm.
E pa ja sam umetnik,pisac,i ozenjen sam iako sam mlad sa jednom predivnom zenom koju ja ne smatram za umetnicko delo niti neku vrstu srodne duse.
Ono je prosto zena,prosto jedna osoba koja jedina ima snage i volje da mi parira u svemu i ne mogu je izjednacavati sa time da je ona deo moje umetnosti,nije.Nije cak ni moja inspiracija za pisanje knjiga,.......Ali ona je ono najvaznije:moja pokretacka snaga.Ona je ta koja mene motivise da sve crno ili belo sto mi se desava ili o cemu razmisljam stavim na papir.
Nikada nisam zeleo da pravim likove u knjigama slicne njoj,jer bila bi uvreda za nas,nas brak da ja nju tako zloupotrebim,zato samo pustam da se Ja sam rasplinem i da postanem neko drugi,neko ko ima stotine hiljada lica u sebi i odatle izvlacim svoj kvalitet pisanja.
I ipak,mislim,razmetanje je reci da je ta neka srodna dusa umetnicko delo,savrsenstvo,bla bla bla,
jer umetnost je stvar individualnosti,a srodna dusa:to je uvek deo zivota,ne kompleks.......ovo je ljubav............Volim te M.....
 
devojka u krizi:
wishfish:
decak:
Samoća je uzvišeno stanje,ne tugujte,koristite je.
Samoća je jedino moguće i sasvim prirodno stanje. UVEK si sam, te ako ne možeš sam sa sobom onda je voz van šina :arrow: ne može krenuti dalje dok se ne vrati na trasu :?

A gde je tu masinovodja?!
Zaj'ebavaš?
Htedoh da kažem da si sam svoj majstor i alat i materijal....Svako od nas ima sve, samo treba da bude toga svestan i da počne da radi na sebi.I u stvari, to je jedino i sve što posedujemo i što ćemo ikada imati..Pitanje je šta se sve od toga može napraviti..
 
A gde je tu masinovodja?![/quote]Zaj'ebavaš?
Htedoh da kažem da si sam svoj majstor i alat i materijal....Svako od nas ima sve, samo treba da bude toga svestan i da počne da radi na sebi.I u stvari, to je jedino i sve što posedujemo i što ćemo ikada imati..Pitanje je šta se sve od toga može napraviti..[/quote]

Ma, samo se salim, nemoj odmah da se ljutis!
Sve je to super, ali meni nekako to majstorisanje ne ide od ruke, pa zato uvek zovem majstora sa alatom da opravi i napravi sta treba-mislim, to je ionako njihov posao!
 
Na shta pomislite kada kazhete 'srodna dusha'? Recimo, ja ne mislim na izraze tipa: savrshenstvo (za mene), voli sve shto i ja, potpuno isti, itd.
Srodna dusha, ali ne u svim segmentima zhivota i ne srodna u odnosu na sve osobine jedne osobe (pogotovo ne 'srodna' jer 'volimo iste stvari, slushamo istu muziku i razumemo se'!)
Srodna osoba - mozhda, ali srodna po nachinu na koji razmishljamo, po nachinu na koji osecjamo, po razumevanju i poimanju, zhivota, ljubavi, smrti, samih sebe...
A to uopshte ne znachi da je ta osoba ona koju VOLIM, i sa kojom zhelim da budem u vezi...
Ja znam osobu za koju mogu da kazhem da mi je srodna - osecjamo, razmishljamo i shvatamo bitne, duboke i osetljive stvari i teme na identichan nachin. Tu mislim na ozbiljne zhivotne probleme, raskrsnice i filozofije, mislim na dushevna i duhovna stanja, psihichke uspone i padove, na ideologiju ljubavi, na svrhu sopstvenog zhivota, sveta, (ne)postojanja... Eto, potpuno se razumemo! Znachi, tu osobu ne moram da pitam shta misli o ovome ili onome... dovoljno je da znam shta ja o tome mislim.
Ali i dalje, ta osoba ima, po meni, loshe navike, voli neke 'zemaljske' stvari koje ja ne volim, slusha (za mene) groznu muziku i posecjuje mesta koja ja izbegavam. Veza sa takvom osobom? Ni u snu!
A shto volim da razgovaramo, zajedno da razmishljamo, shvatamo i filozofiramo...

Sa druge strane, osoba koju volim (obozhavam), nekada ne mozhe da razume moja chudna razmishljanja o svrsi postojanja, moja filozofiranja o pochetku i kraju svega, o ideologiji ljubavi, zhivotne energije i sl..
A i dalje, to je jedina osoba kojoj dajem ceo zhivot, ljubav, dushu i telo. Jedina osoba koju cju zhelete za chitav zhivot.

'Soul mate'? Nije nego ;)
Ljubav ne trazhi savrshenstvo. Ona usavrshava nesavrsheno.
 
Ljudi su skloni da komplikuju jednostavne stvari...
Dokle god budete trazili savrsenstvo necete biti srecni. Nikada necete naci nekog ko vam potpuno odgovara...svi imamo mane...
Ne komplikujte zivot i ne pravite filozofiju tamo gde je nema, jer mi smo ljudi, a ne kompjuteri kojima je potreban samo jedan odredjeni klise funkcionisanja. Naucite da uzivate u malim stvarima i da cenite ljude zbog lepe reci ili gesta, a ne po tome da li su umetnici, vozaci, pravnici. Volite se ne izmisljajte...
 
Na tronu duhovnog sveta svakako je ljubav,snažna kao oluja,divlja kao zver,grandiozna i tako savršena,grozničava psihička zavisnost i uzvišeno duhovno stanje.Neizbežna ljubav krije se u osnovi svake misli i reči,raste u prijatno ludilo noseći u sebi prokletstvo čoveka, patnju,bol,mržnju,grehove i nesreće.Smisao ljubavi je,čini se,iščezao, ostao kao trag u nasleđu prošlog vremena nerazuman i zgažen težinom čovečanstva koje je izgradilo novu,praktičniju ljubav.Čovek je sebi uskratio uzvišenost i produhovljenost koju pruža istinska ljubav. Zaokupljen ludilom današnjice,opsednut bogohulnim ali neizbežnim sladostima življenja ljubav je ograničio na prijatno osećanje ovisnosti prema jedinki suprotnog pola,vezao je za pojmove,ideale i društvene oblike.Ljudi vole žene,potomstvo,porodicu,naciju ili otadžbinu,prijatelje i životinje i srećni su u svojoj opsesiji.Matora,raskidana i podeljena ljubav, krvava i od bola kriva čeka poslednji izdisaj,trenutak kada će biti oslobođena okova ljudskog besmisla i stopiti se u prvobitnu formu najčistijeg stanja uma i duše,osećanja koje je ljudima nepoznato a suviše potrebno,osećaja od kojeg je današnja ljubav samo slab ogrizak

-> iz radne verzije moje knjige
 
Ja sam nasao jednu. I ona je isto RAK tj RACICA
Pa sta vam je ljudi? Naravno da postoje srodne duse, pa vidi koliko nas samo ima na ovoj planeti, nismo valjda svako za sebe... :wink:

Samo ima mnooogo seljaaakaaa a i cobanica, ali svaka krpa nadje zakpu, hehe mozda ta zakrpa savseno pasuje

8) :lol: :roll: :wink: :arrow: :idea:

:evil:
 
Cathai:
Na shta pomislite kada kazhete 'srodna dusha'? Recimo, ja ne mislim na izraze tipa: savrshenstvo (za mene), voli sve shto i ja, potpuno isti, itd.
Srodna dusha, ali ne u svim segmentima zhivota i ne srodna u odnosu na sve osobine jedne osobe (pogotovo ne 'srodna' jer 'volimo iste stvari, slushamo istu muziku i razumemo se'!)
Srodna osoba - mozhda, ali srodna po nachinu na koji razmishljamo, po nachinu na koji osecjamo, po razumevanju i poimanju, zhivota, ljubavi, smrti, samih sebe...
A to uopshte ne znachi da je ta osoba ona koju VOLIM, i sa kojom zhelim da budem u vezi...
Ja znam osobu za koju mogu da kazhem da mi je srodna - osecjamo, razmishljamo i shvatamo bitne, duboke i osetljive stvari i teme na identichan nachin. Tu mislim na ozbiljne zhivotne probleme, raskrsnice i filozofije, mislim na dushevna i duhovna stanja, psihichke uspone i padove, na ideologiju ljubavi, na svrhu sopstvenog zhivota, sveta, (ne)postojanja... Eto, potpuno se razumemo! Znachi, tu osobu ne moram da pitam shta misli o ovome ili onome... dovoljno je da znam shta ja o tome mislim.
Ali i dalje, ta osoba ima, po meni, loshe navike, voli neke 'zemaljske' stvari koje ja ne volim, slusha (za mene) groznu muziku i posecjuje mesta koja ja izbegavam. Veza sa takvom osobom? Ni u snu!
A shto volim da razgovaramo, zajedno da razmishljamo, shvatamo i filozofiramo...

Sa druge strane, osoba koju volim (obozhavam), nekada ne mozhe da razume moja chudna razmishljanja o svrsi postojanja, moja filozofiranja o pochetku i kraju svega, o ideologiji ljubavi, zhivotne energije i sl..
A i dalje, to je jedina osoba kojoj dajem ceo zhivot, ljubav, dushu i telo. Jedina osoba koju cju zhelete za chitav zhivot.

'Soul mate'? Nije nego ;)
Ljubav ne trazhi savrshenstvo. Ona usavrshava nesavrsheno.


Zakljucak: jos uvek nisi sreo svoju pravu srodnu dusu. Cim fali nesto i u jednom i u drugom primeru koji si naveo onda to ne mozes da okvalifikujes kao srodnu dusu. Srodna dusa u ovom slucaju o kome se u temi govori se odnosi na onu pravu srodnu dusu o kjoj se pise u knjigama i koju mali broj ljudi ima srece da sretne u zivotu. To znaci da se sa tom dusom slazes u svemu, SVEMU, pa cak i u manama (sto je naravno ponekad i lose ali covek se navikne) Dakle, totalno ste isti, sem sto ste razlicitog pola, sto rece Solution :wink:
 
Cathai:
Na shta pomislite kada kazhete 'srodna dusha'? Recimo, ja ne mislim na izraze tipa: savrshenstvo (za mene), voli sve shto i ja, potpuno isti, itd.
Srodna dusha, ali ne u svim segmentima zhivota i ne srodna u odnosu na sve osobine jedne osobe (pogotovo ne 'srodna' jer 'volimo iste stvari, slushamo istu muziku i razumemo se'!)
Srodna osoba - mozhda, ali srodna po nachinu na koji razmishljamo, po nachinu na koji osecjamo, po razumevanju i poimanju, zhivota, ljubavi, smrti, samih sebe...
A to uopshte ne znachi da je ta osoba ona koju VOLIM, i sa kojom zhelim da budem u vezi...
Ja znam osobu za koju mogu da kazhem da mi je srodna - osecjamo, razmishljamo i shvatamo bitne, duboke i osetljive stvari i teme na identichan nachin. Tu mislim na ozbiljne zhivotne probleme, raskrsnice i filozofije, mislim na dushevna i duhovna stanja, psihichke uspone i padove, na ideologiju ljubavi, na svrhu sopstvenog zhivota, sveta, (ne)postojanja... Eto, potpuno se razumemo! Znachi, tu osobu ne moram da pitam shta misli o ovome ili onome... dovoljno je da znam shta ja o tome mislim.
Ali i dalje, ta osoba ima, po meni, loshe navike, voli neke 'zemaljske' stvari koje ja ne volim, slusha (za mene) groznu muziku i posecjuje mesta koja ja izbegavam. Veza sa takvom osobom? Ni u snu!
A shto volim da razgovaramo, zajedno da razmishljamo, shvatamo i filozofiramo...

Sa druge strane, osoba koju volim (obozhavam), nekada ne mozhe da razume moja chudna razmishljanja o svrsi postojanja, moja filozofiranja o pochetku i kraju svega, o ideologiji ljubavi, zhivotne energije i sl..
A i dalje, to je jedina osoba kojoj dajem ceo zhivot, ljubav, dushu i telo. Jedina osoba koju cju zhelete za chitav zhivot.

'Soul mate'? Nije nego ;)
Ljubav ne trazhi savrshenstvo. Ona usavrshava nesavrsheno.

Zakljucak: jos uvek nisi sreo svoju pravu srodnu dusu. Cim fali nesto i u jednom i u drugom primeru koji si naveo onda to ne mozes da okvalifikujes kao srodnu dusu. Srodna dusa u ovom slucaju o kome se u temi govori se odnosi na onu pravu srodnu dusu o kjoj se pise u knjigama i koju mali broj ljudi ima srece da sretne u zivotu. To znaci da se sa tom dusom slazes u svemu, SVEMU, pa cak i u manama (sto je naravno ponekad i lose ali covek se navikne) Dakle, totalno ste isti, sem sto ste razlicitog pola, sto rece Solution :wink:
 
decak:
Na tronu duhovnog sveta svakako je ljubav,snažna kao oluja,divlja kao zver,grandiozna i tako savršena,grozničava psihička zavisnost i uzvišeno duhovno stanje.Neizbežna ljubav krije se u osnovi svake misli i reči,raste u prijatno ludilo noseći u sebi prokletstvo čoveka, patnju,bol,mržnju,grehove i nesreće.Smisao ljubavi je,čini se,iščezao, ostao kao trag u nasleđu prošlog vremena nerazuman i zgažen težinom čovečanstva koje je izgradilo novu,praktičniju ljubav.Čovek je sebi uskratio uzvišenost i produhovljenost koju pruža istinska ljubav. Zaokupljen ludilom današnjice,opsednut bogohulnim ali neizbežnim sladostima življenja ljubav je ograničio na prijatno osećanje ovisnosti prema jedinki suprotnog pola,vezao je za pojmove,ideale i društvene oblike.Ljudi vole žene,potomstvo,porodicu,naciju ili otadžbinu,prijatelje i životinje i srećni su u svojoj opsesiji.Matora,raskidana i podeljena ljubav, krvava i od bola kriva čeka poslednji izdisaj,trenutak kada će biti oslobođena okova ljudskog besmisla i stopiti se u prvobitnu formu najčistijeg stanja uma i duše,osećanja koje je ljudima nepoznato a suviše potrebno,osećaja od kojeg je današnja ljubav samo slab ogrizak

-> iz radne verzije moje knjige

Gledajuci oko sebe... posmatrajuci... stapajuci se u "danasnjicu"... dolazim do zakljucka da kao da ne pripadam "ovozemaljskom" zivotu... kao da me IPAK neko "tamo negde" (ako ne i ovde) ceka... strepi... oseca da sam i ja tu negde... u gomili.
Srce mi se ispuni radoscu kada vidim medju ovim redovima da postoji jos ljudi slicnih meni - tvojim recima - UMETNICI! Ljudi koji shvataju sustinu zivota... ljudi kojima je zivot ustvari ljubav... uzvisenost...

Decace, pogledaj u svoju dubinu i naci ces ono sto trazis...
:wink:
 
kažu da svaki čovek u životu stekne 300 ljudi, što prijatelja., što neprijatelja, kolega, rođaka itd. Pa u tih 300 ljudi.....ali, svaka idealizacija nosi sa sobom i krah, kad uvidiš da je varka...Zašto varati sebe na taj način? Je li to potreba za transcedencijom? Zašto mešati umetnost (stvarno uyvišeno, ponekad) i ljubav (koja je, citiraću Junga, svesna odluka). Volela bih da mogu da verujem u "uzvišenu ljubav".....
 
Nina2:
Cathai:
Na shta pomislite kada kazhete 'srodna dusha'? Recimo, ja ne mislim na izraze tipa: savrshenstvo (za mene), voli sve shto i ja, potpuno isti, itd.
Srodna dusha, ali ne u svim segmentima zhivota i ne srodna u odnosu na sve osobine jedne osobe (pogotovo ne 'srodna' jer 'volimo iste stvari, slushamo istu muziku i razumemo se'!)
Srodna osoba - mozhda, ali srodna po nachinu na koji razmishljamo, po nachinu na koji osecjamo, po razumevanju i poimanju, zhivota, ljubavi, smrti, samih sebe...
A to uopshte ne znachi da je ta osoba ona koju VOLIM, i sa kojom zhelim da budem u vezi...
Ja znam osobu za koju mogu da kazhem da mi je srodna - osecjamo, razmishljamo i shvatamo bitne, duboke i osetljive stvari i teme na identichan nachin. Tu mislim na ozbiljne zhivotne probleme, raskrsnice i filozofije, mislim na dushevna i duhovna stanja, psihichke uspone i padove, na ideologiju ljubavi, na svrhu sopstvenog zhivota, sveta, (ne)postojanja... Eto, potpuno se razumemo! Znachi, tu osobu ne moram da pitam shta misli o ovome ili onome... dovoljno je da znam shta ja o tome mislim.
Ali i dalje, ta osoba ima, po meni, loshe navike, voli neke 'zemaljske' stvari koje ja ne volim, slusha (za mene) groznu muziku i posecjuje mesta koja ja izbegavam. Veza sa takvom osobom? Ni u snu!
A shto volim da razgovaramo, zajedno da razmishljamo, shvatamo i filozofiramo...

Sa druge strane, osoba koju volim (obozhavam), nekada ne mozhe da razume moja chudna razmishljanja o svrsi postojanja, moja filozofiranja o pochetku i kraju svega, o ideologiji ljubavi, zhivotne energije i sl..
A i dalje, to je jedina osoba kojoj dajem ceo zhivot, ljubav, dushu i telo. Jedina osoba koju cju zhelete za chitav zhivot.

'Soul mate'? Nije nego ;)
Ljubav ne trazhi savrshenstvo. Ona usavrshava nesavrsheno.


Zakljucak: jos uvek nisi sreo svoju pravu srodnu dusu. Cim fali nesto i u jednom i u drugom primeru koji si naveo onda to ne mozes da okvalifikujes kao srodnu dusu. Srodna dusa u ovom slucaju o kome se u temi govori se odnosi na onu pravu srodnu dusu o kjoj se pise u knjigama i koju mali broj ljudi ima srece da sretne u zivotu. To znaci da se sa tom dusom slazes u svemu, SVEMU, pa cak i u manama (sto je naravno ponekad i lose ali covek se navikne) Dakle, totalno ste isti, sem sto ste razlicitog pola, sto rece Solution :wink:

A šta kad ta "srodna duša", ta osoba za koju mislite da je poslednja koju ćete ikada voleti, u kojoj nalazite sve ono što nikada niste niti u jednoj drugoj našli, ne smatra VAS za srodnom dušom? Kako preći preko toga? Kako izbeći svaki pogled koji liči na njen i svako lice koje liči na njeno i koje vidite u svakom autobusu i na svkom prozoru, kao da se smeši, ali nije tu? I svaki pokret glave i čak frizura totalno nepoznate devojke, liči na njenu i pomisliš, tu je, ali :? . Kako preko toga preći? :?:
 

Back
Top