Karl Sagan

Sjećam se one serije, Svemir, ali ni jednu knjigu nisam čitao.
Pošto se svakih par godina, nekako odjednom, zainteresujem za astronomiju, vjerovatno ću potražiti nešto od njega. Istina, taj interes me nikad dugo ne drži.
Može li neka preporuka?
 
Sjećam se one serije, Svemir, ali ni jednu knjigu nisam čitao.
Pošto se svakih par godina, nekako odjednom, zainteresujem za astronomiju, vjerovatno ću potražiti nešto od njega. Istina, taj interes me nikad dugo ne drži.
Može li neka preporuka?

Od njega preporucujem svaku knjigu :)
Meni su licno favoriti "Plava tacka u beskraju" i "Kosmos".
Nije ni na odmet pogledati film "Kontakt", koji je snimljen po njegovoj knjigzi.. mada si mozda to vec pogledao..
 
Ja znam cetiri covjeka koji su procitali Kosmos i Kontakt (na moj nagovor). Pomalo se sjecam i serije. Emitovana je prije 20-ak godina. ( hladan znoj). Karl Segan je jedan od najboljih ljudi koji su zivjeli!
 
Procitao sam i Plavu tacku u beskraju. Da li je jos neka njegova knjiga prevedena?

(Monolog je prerastao u dijalog. Nadam se da ce nasa prepiska zagolicati neciju znatizelju)

Skoro sve njegove knjige su prevedene na srpski, verujem..
Mada ja ne zivim u Srbiji vec duze vreme, tako da ne znam.. :confused:
Ali, on je kao pisac genijalan :heart:

"Kosmos" je tako divno objasnjen, slikovito napisan..
Jesi li procitao neke druge knjige, od drugih pisaca..?
 
Citao sam jos neke knjige. Npr Eksplozija vasione od Najdzela Henbesta, Kratka istorija vremena, Crne rupe i bebe vaseljene od Hokinga i jos par autora ali ni jedna nije napisana sa toliko strasti i nadahnuca kao Kosmos.
Zbog Karla sam imao zelju da studiram astronomiju ali odoh na drugu stranu.
Najvise me cudi kako ljudi citav zivot provedu bez imalo interesovanja za nesto sto je po definiciji velika zagonetka a prije svega ljepota! Cesto se sjetim sta je Seneka rekao povodom toga.
 

Back
Top