Windows 98 SE Driver/Problem !!!

W

Win98

Gost
Na racunaru nemam zvuk. Zvucna kartica mi je integrisana tako da nisam dobio drajvere za nju.Na Xp-u nemam tih problema ali Windows 98 ne moze da nadje ni jedan kompatibilni drajver.
Preciznije : Kada otovorim Computer Managment pa zatim Device Manager (WIN98) stoje dva zuta znaka pitanja pored :

PCI Multimedia Audio Device
PCI System Management Bus

Maticna ploca je MSI845Ultra-C. Ako neko zna sta je problem, ili ako su stvarno u pitanju drajveri neka javi obavezno kako se zovu i gde ih mogu nabaviti!
PS : dozivotno zahvalan!
 
Win98:
Na racunaru nemam zvuk. Zvucna kartica mi je integrisana tako da nisam dobio drajvere za nju.Na Xp-u nemam tih problema ali Windows 98 ne moze da nadje ni jedan kompatibilni drajver.
Preciznije : Kada otovorim Computer Managment pa zatim Device Manager (WIN98) stoje dva zuta znaka pitanja pored :

PCI Multimedia Audio Device
PCI System Management Bus

Maticna ploca je MSI845Ultra-C. Ako neko zna sta je problem, ili ako su stvarno u pitanju drajveri neka javi obavezno kako se zovu i gde ih mogu nabaviti!
PS : dozivotno zahvalan!
Meni isto nije prepoznao zvucnu...ali koji ce mi q....98...ako imas xp....a ako ti treba za igrice...onda je to drugo...
 
Pa nemam drajver za plocu...
Dali su mi samo drajver za modem i graficku, i to mi je na Xp-u bilo sasvim dovoljno. Sve je radilo kako treba, ali Win98 ne prepoznaje sve darjvere.
Preciznije : kada instaliram modem na Xp-u javlja da je nasao jos nesto...u stvari citava gomila! Win98 instalirao samo taj modem i Modem Audio Device ali nista vise...Maticnu plocu ne prepoznaje...
A dali mogu naci dajvere za MSI845Ultra-c na netu?
 
Otvori Device Manager i oznaci desnim tasterom misa jedan po jedan i idi na Remove. Zatim restartuj komp i on ce sam potraziti drajvere. Druga mogucnost je da dolazi do sudara device jer zauzimaju isto mesto u memoriji. Tu ti treba malo vise znanja da im sam odredis mesto.
 
E je*i ga brate i to sam probao jos na pocetku. Isao sam UNINSTAL DEVICE i restartovao sam komp. KAda se sistem ponovo podigao, Windows je nasao ..."DEVICES" ali je pitao mene da li imam drajvere...Naravno nemam i opet ih je oznacio zutim upitnikom...
 

Back
Top