Otudjenje

kripton

Aktivan član
Poruka
1.038
Malcice revoltiran sto se svaka individua vrti oko svoje ose i sebe postavlja za centar univerzuma pitam se da li problemi i nerazumevanje u ljubavi, sexu pa i prijateljstvu(jer da je sve bajno ovaj forum ne bi ni postojao nego bi svaki par za sebe sad cvrkutao tamo negde napolju) nisu OTUDJENJE?
 
Svi oni koji sebe postavljaju za centar univerzuma, greše.
Ja sam centar univerzuma i mene treba slušati :) :)

Delom sigurno jeste otuđenje. Ljudi više nisu sposobni da nekoga saslušaju, kamoli da se stave u njegovu kožu i probaju da ga razumeju.
Svi su čvrsti, principijelni, nesalomivi i svi drugima sude brzo i surovo, bez milosti.

A onda će naravno, kad njih snađu teškoće ili padnu pod iskušenjem, kukumavčiti i cmizdriti kako je svet surov, kako ih niko ne razume i kako nikog nije briga za njih.
Naravno da nikoga i neće biti briga.
 
Otudjenje je normalna pojava svake ljudske individue.Svaki covek je sam.Sam rodjen i sam umire.Svaki covek tezeci da ispolji sebe i svoju dushu nailazi na determinizam drugih ljudi.Emocije se meshaju i rasplamsavaju u ljubav,gnev,tugu...a mi plivamo u tom vrtlogu nashe covecnosti i drzimo se za svoje misli.
Sve to potice od slobode koju odjednom shvatamo da imamo.Bez veza sa ljudima,bez morala.Covek kao egocentricno dete grize svoj put kroz internet....i bla bla bla :D
 
Svi oni koji sebe postavljaju za centar univerzuma, greše.
Ja sam centar univerzuma i mene treba slušati :) :)

Delom sigurno jeste otuđenje. Ljudi više nisu sposobni da nekoga saslušaju, kamoli da se stave u njegovu kožu i probaju da ga razumeju.
Svi su čvrsti, principijelni, nesalomivi i svi drugima sude brzo i surovo, bez milosti.

A onda će naravno, kad njih snađu teškoće ili padnu pod iskušenjem, kukumavčiti i cmizdriti kako je svet surov, kako ih niko ne razume i kako nikog nije briga za njih.
Naravno da nikoga i neće biti briga.

Naravno , samo jednom treba da shvatish to i da iskoristish isto kao svoju prednost.
Od cmizdrenja mozes samo biti prezren u drushtvu i ogorcen jer samilost i saosecanje postoji jos samo u tragovima.
A osobe najlakshe padaju ne nekoga ko ih razume i ko se trudi.Tako cesto manipulatori zadobijaju puno poverenje partnera , pa posle kad mu zgaze po sujeti ovi kukaju i padaju u depresije i sto sta...
 
Naravno , samo jednom treba da shvatish to i da iskoristish isto kao svoju prednost.
Od cmizdrenja mozes samo biti prezren u drushtvu i ogorcen jer samilost i saosecanje postoji jos samo u tragovima.
A osobe najlakshe padaju ne nekoga ko ih razume i ko se trudi.Tako cesto manipulatori zadobijaju puno poverenje partnera , pa posle kad im zgaze po sujeti ovi kukaju i padaju u depresije i sto sta...

Pa iskreno Zeffira, meni izuzetno smeta taj trend svi smo jaki, svi smo stene, svi smo klisurine, nikad ne placemo, mi smo programirani roboti bez emocija itd.
Samilost i saosećanje ni ne tražiš od svakoga, i tu ne treba imati iluzija.

Bićeš prezren samo ako svojim konstantnim kukumavčenjem gnjaviš ljude oko sebe. Još više, ako si prehodno neviđeno sr.ao o svojim kvalitetima, snazi, nesalomivosti i sl.
A ovo oko manipulatora....ne znam..moguće je ali to je stvar tvoje procene, ličnosti i zrelosti. Manipulator se obično nanjuši na kilometar ali ne znam...možda to i ne ume svako
 
Znam , nisi jedini kome to smeta. Zato covek nastoji da ima neki svoj krug prijatelja sa kojima se razume , a nikad ne moze taj krug biti veliki.
Ne znam , da moze manipulator tako lako da se nanjushi , ona romantika-patetika bi bila mnogo manje eksploatisana.Razumem ja sta ti hoces da kazes, ali ljudi se izgleda hvataju suvishe olako za lazne nade.
 
...невезано за тему...сам наслов ми је био асоцијација за нешто друго. Шта мени није јасно? Није ми јасно како у некој вези будеш тако близак са неким...тако све иде подмазано, опуштено и онда...после неког, чак можда и малог времена раздвојености...опет ЈАЗ, ОТУЂЕЊЕ...а ништа се лоше није десило...само је прошло време...и онда опет много труда, разумевања, неговања...да опет будете тако присни...
 
Malcice revoltiran sto se svaka individua vrti oko svoje ose i sebe postavlja za centar univerzuma pitam se da li problemi i nerazumevanje u ljubavi, sexu pa i prijateljstvu nisu OTUDJENJE?
mislim da si u pavu... ali ozbiljno... meni je sve teze i teze da upoznajem nove ljude (druzenja radi, posto jesam u vezi)... osecam da sam otudjena i kao zidom odeljena od sveta koji me okruzuje... a nisam nekomunikativna... nego se nekako ne razumem u dovoljnoj meri sa vecinom ljudi... stranci... ponkad me to bas plasi, taj osecaj izolacije... a onda, jdnom u par godina, robije se led izmedju mene i nekoga, i steknem novog druga, drugaricu... pa kazem, okej - i nije tako lose.

i meni smeta sto su ljudi egocentrici pod parolom individualizma...
 
...после неког, чак можда и малог времена раздвојености...опет ЈАЗ, ОТУЂЕЊЕ...а ништа се лоше није десило...само је прошло време...
zato sto si bio blizak sa slikom o toj osobi... tesko je probiti ljusture ljudi. a jos teze svoje... svi su zasticeni, da ne verujes...
ali kad jednom stvarno odmotas zavoje necij duse (oooo sto sam ljigava danas) - to je onda zauvek i tu ni vreme nista ne moze...
jaz nastaje i od nagomilanih tripova...
 
Malcice revoltiran sto se svaka individua vrti oko svoje ose i sebe postavlja za centar univerzuma pitam se da li problemi i nerazumevanje u ljubavi, sexu pa i prijateljstvu(jer da je sve bajno ovaj forum ne bi ni postojao nego bi svaki par za sebe sad cvrkutao tamo negde napolju) nisu OTUDJENJE?

nije otuđenje...nego površnost...
 
Svi oni koji sebe postavljaju za centar univerzuma, greše.
Ja sam centar univerzuma i mene treba slušati :) :)

Delom sigurno jeste otuđenje. Ljudi više nisu sposobni da nekoga saslušaju, kamoli da se stave u njegovu kožu i probaju da ga razumeju.
Svi su čvrsti, principijelni, nesalomivi i svi drugima sude brzo i surovo, bez milosti.

A onda će naravno, kad njih snađu teškoće ili padnu pod iskušenjem, kukumavčiti i cmizdriti kako je svet surov, kako ih niko ne razume i kako nikog nije briga za njih.
Naravno da nikoga i neće biti briga.

:!: opet se slazem.
 
Malcice revoltiran sto se svaka individua vrti oko svoje ose i sebe postavlja za centar univerzuma pitam se da li problemi i nerazumevanje u ljubavi, sexu pa i prijateljstvu(jer da je sve bajno ovaj forum ne bi ni postojao nego bi svaki par za sebe sad cvrkutao tamo negde napolju) nisu OTUDJENJE?


Ma, какво црно отуђење?!

Општепозната чињеница је да су форумашице исфрустриране, дебеле и бркате феминисткиње, а да су форумаши гоље без кеша које ни пас нема за шта да уједе...

Па си лечимо комплексе овде заједно..:D...Ми због бркова - они због недостатка кеша.
 
Ma, какво црно отуђење?!

Општепозната чињеница је да су форумашице исфрустриране, дебеле и бркате феминисткиње, а да су форумаши гоље без кеша које ни пас нема за шта да уједе...

Па си лечимо комплексе овде заједно..:D...Ми због бркова - они због недостатка кеша.

Lepo sto je neko postavio stvari na svoje mesto :)
Aj iskreno,zamislite nekog dobrog frajera,prelep,prezgodan....ima devojke,kes....i sedi za kompom po ceo dan na forumu :)
 

Back
Top