Novi talas 80-tih u jugoslovenskoj muzici

Uzeo sam za maturski da radim temu Novi talas-Veliki preokret u jugoslovenskom rokenrolu,i molio bih svakog ko moze na nekin nacin da mi pomogne,bilo pisanjem nekih podatak,nekih svojih dozivljaja te muzike,bilo ostavljanjem linkova za podatke o ovoj temi.

UNAPRED HVALA!!!:)

Bolje ti je da promenis temu. Uzmi nesto iz geografije ili biologije, sedi, procitaj, prepisi, nemoj da se smaras. 8)
 
Hm, doživljaji ... Bio ja jednom na koncertu Partibrejkersa, na početku karijere... i onaj pevač, kreten, krene da zajebava publiku, kao ''gde ste seljaci, šta vam je to crno ispod noktiju?''... na kraju, dobio batine. :D
Da,to je nedavno izgovorio i kad je drzao koncert kod mene u okolini..I bilo je jos"Ej seljaci,jeste poorali njive???"
I znam da je jedva izbegao batine:roll::roll:
 
Novi talas...sto bre nisi uzeo da pises o trojanskom ratu ili tako necemu :D , ono sto sam ja osetio od "novog talasa" je bilo mozda devedesetih...
Kod nas je popularno pljuvanje clanova benda prekinuo Gile iz Elektricnog Orgazma, prilikom jednog koncerta svi su poceli da pljuju po njima a covek je sisao sa "bine" i napustio lokal...
Znam da su panduri u Beogradu bili totalno zateceni pojavom novog talasa ( a tek panka) pa su privodili mlade kako bi naucili nesto vise o tome...(skidali i proucavali bedzeve , citali fanzine...)
Moji dozivljaji te muzike...U to vreme se nije znalo ko je vise drogiran ili pijan...posle svirki smo imali obicaj da igramo fudbal na ulici (mrtvi pijani) dok nas ne pohapse i rasteraju panduri.
Bilo je popularno paljenje lista "Borba" , kradja otiraca po zgradama, lepljenje brava lepkom...
Mladost ludost :D
 

Back
Top