prisustvo oca na porodjaju

Причали смо већ јако много о томе на неким другим темама...
Ко што рече друг ВД : зависи од особе до особе...

Разумем и оне који желе да присуствују порођају, али исто тако разумем и оне који не желе.
 
Ја нисам за то, а колико видим ни мој муж не помиње. Чак мислим да ми је захвалан што га не терам!
Али ми је ок ако је то обострана жеља. Мојој куми је много значило то што јој је муж био поред ње.
 
Nisam za to.
Nisam prisustvovao a ni moja žena nije tražila.
Ipak, ako neko želi, nemam ništa protiv.
Meni su muškarci nekako neprogramirani da u tom činu rađanja učestvuju.
Hiljadama godina nismo prisutni u tom trenutku, što zbog drušvenih normi, što iz drugih razloga i meni lično...to nekako ne bi bilo prijatno.
 
И ја мислим да мом мужу не би било пријатно и чини ми се да бих више мислила о њему него о порођају! Још, ако би се порођај одужио.....

Kada smo prvi put naceli tu temu, moj muz nije bio za to, bio je u fazonu da ce njemu biti lose i plasio se da ne uradi nesto pogresno, ali vremenom kako je trudnoca odmicala, njegovo misljenje se promenilo. Isao je sa mnom na skoro svaki uz i pregled i mislim da je to bilo presudno. Poradjala sam se sedam sati i on mi je zaista bio od pomoci.
 
Meni je bila zelja da prisustvuje,ali ovdje ne dozvoljavaju...imala sam osjecaj da sam sama na ovom svijetu...inace muz je priznao da to ne bi podneo...:)

ako/kada se budem poradjala ima da prisustvuje i da peva... ne podnosim lekare, sto je crnje ni ne verujem im previse, tako da mi je potreban neko moj tamo.

a i zelela bih da podelim tako vazan dogadjaj sa njim.

ima i vremena i nacina da se navikne na ideju iako nije presrecan zbog nje. sto se mene tice, da sam 100% sigurna u neke stvari obavila bih celu stvar kod kuce uz prisustvo strucnog lica naravno, ali u zezanju sam mu jednom rekla da ako se jos malo isparanoisem, ima da ga nateram da zavrsi dopisno za babicu pa da bude porodicni dogadjaj bez tamo nekih nepoznatih:lol::lol::lol: jadan mnogo mu je bilo lose i od sale samo:lol:
 
muskarci bas ste me razocarali:( zar ne zelite da prisustvujete rodjenju svog deteta?da budete uz dragu kad joj je tesko i booollliiii?
hiljadu godina nisu prisustvovali nije izgovor pa ni hiljadu godina niste isli na forum pa sad idete :p
moj muz je prisustvovao,imala sam carski rez s epiduralom tako da smo mogli da caskamo,on me drzi za ruku ,ja vicem "i sta kazu?prevedi!!" i onda smo je zajedno ugledali tu klizavu zeku s klempavim uvcetom.ja sam je prva poljubila,stavili mi je na grudi a on je bio tu i to je bilo to-nasa porodica!onda je on odneo s babicom na prvo kupanje.i takooo.:D
 
Ja bih jako volela da moj muž prisustvuje, pričali smo o tome, i on bi voleo.. Jedini problem u celoj priči je što pravila bolnice to ne dozvoljavaju, tako da od toga verovatno neće biti ništa.
Mislim da nema ničeg pogrešnog u tome, zajedno su učestvovali u stvaranju novog života, zašto bi privilegija donošenja deteta na svet bila samo ženina?? Normalno je valjda da i otac prisustvuje.
Doduše, šta je u Srbiji normalno?? :(
 
Pa dobro, vremena se menjaju naravno, i nema razloga da oni koji to žele i mogu, ne priustvuju porođaju svoje žene.
Svakako da je to jedinstveno iskustvo. Kažem samo, mi muškarci smo veće kukavice no što izgledamo i možda ne umemo da se ponašamo u takvoj situaciji jer za to nismo pripremani tokom života.

Kaže mi jedna drugarica koja se porodila u Norveškoj, da je njen muž norvežanin toliko puta pitao: Jel ti dobro, hajde još malo, možeš ti to... da ga je na kraju od stresa i bola oterala u tri lepe :) jer prosto tu brigu nije umeo da dozira i prilagodi.

Dakle, bravo za one muškarce koji žele i mogu, a nas koji ne možemo ili ne želimo nemojte smatrati nekim sirovinama....prosto takvi smo ljudi
 
Kako smo oboje prosli fakultetske vezbe i gledali druge porodjaje sve smo znali sta koga ocekuje tom prilikom...i mene kao aktera i njega kao eventualnog statistu.
Kada sam prvi put gledala porodjaj bila sam jako uznemirena i uplasena,i kada je beba pocela na nadire glavicom stezala sam kolegu za ruku i malko se cak i sakrivala iza njega..Jednostavno,delovalo mi je ne moguce da ce "TO" proci kroz "ONO".:lol::shock::shock:
Nismo mnogo pricali o tome da li ce biti tu ili nece,znam da bi sve on to podneo jer ipak ako moze da pretura po ljudskim crevima i stomacima moze da podnese i porodjaj,ali jednostavno nisam smatrala da ce mi njegovo prisustvo biti od koristi..I zaista,ne znam sta bi on tamo radio samnom...
Imala sam epidural,dremala sam ,citala malo...kad je krenulo bilo mi je potpuno sve jedno ko je tu a ko nije,koncentrisala sam se na ono sto moram da uradim i gotovo..
On je bio u kafani sa ekipom,naizmenicno su me zvali i prenosili zbivanja,dosao je sutradan ujutru kada sam se i ja malo sabrala(bila sam sabranija nego on sto od alkohola sto od soka..ups,i ja sad imama dete!)i smatram da je to nekako bilo sve normalno...
 

Back
Top