Kafana kod knjiškog moljca

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od foruma u koje ponekad navratim, vidim da je kompletna prva postava s računara otišla na neki svoj forum, uključujući i tri bivša moderatora. Na Politiku i Tinejdžere ne idem, a mislim da je tamo i najgore stanje.
Zapravo,na politici je jomini,po meni jedan od najboljih modova na forumu,i IronLord,koji je isto odlican mod,tako da je situacija super.A tinejdzeri se polako sredjuju.
Sto je miki bio banovan?
 
Zapravo,na politici je jomini,po meni jedan od najboljih modova na forumu,i IronLord,koji je isto odlican mod,tako da je situacija super.A tinejdzeri se polako sredjuju.
Slažem se za politiku, sad je prilično sređena. Ipak, dozvoljavaju nekima kao što je adem_ks (a mene ono njegovo ks strašno nervira) kažem, dozvoljavaju takvima da na perfidan način pod... druge. Taj adem poznat mi je od ranije (on je iz Prištine) i na veoma lukav način provlači stalno priču o srpskoj genocidnosti, pravu kosmeta na odcjepljenje i slične stvari. I svi to tolerišu.
 
... na celokupan rad pdf-a, možete ovde izlagati...

Da bismo mogli da izgradimo jedan otvoren, iskren odnos... bolju komunikaciju...
Naravno da postoji i PP, ali to je više za nešto interno, a ovo je na nivou - kolektiva... :)
Što bi svi trebalo da znaju i da se pitaju...

Dakle, ako imate nekih primedbi, nekog komentara na bilo šta što je vezano za opštu atmosferu...

I da ne otvaramo posebne teme za ideju koja se ne zna kako će biti shvaćena i koliko prihvaćena (tipa: čitalački klub), mislim da bi bilo fino ponajpre razmeniti mišljenja ovde...

Ne mislim da sam najpametnija što sam na mestu moderatora, prema tome - hoću da čujem i vas, stalne i slučajne posetioce, pratite dešavanja i recite...
 
Podrzavam ideju o citalackom klubu. Ja imam dosta prijatelja koji citaju, ali vecina njih ima drugaciji ukus od mene kada je u pitanju knjizevnost. Ponekad mi bude bas zao kada procitam nesto dobro, a nemam sa kim da podelim odusevljenje, ili da razmenim misljenja. Svi mi ovde citamo, ali citamo razlicite stvari, i zbog toga mislim da bi bilo lepo da se dogovorimo da u isto vreme nesto procitamo, a posle diskutujemo o tome.
Mislim da imamo kvorum za citalacki klub, jeste da nije veliki, ali dobro, za pocetak, kasnije ce se mozda ukljuciti i neko drugi. Trebalo bi da se dogovorimo oko knjige, pa da vec pocnemo da citamo. Slazem se da to ne treba da bude nista veliko, otprilike nekih 250 strana za pocetak, dok ne krenemo, kasnije kada se uhodamo moze bilo sta. Ne slazem se da to bude neko klasicno delo, ja sam pre za nesto modernije, nesto napisano poslednjih 10tak godina. Da bude lako citljivo, a opet slojevito, kako bi moglo da se diskutuje o knjizi na vise nivoa i kako bi se sto vise ljudi ukljucilo.
Ne svidja mi se ideja o nekom klasicnom delu, jer o vecini takvih knjiga vec postoji dobra kritika, dosta se o njima vec diskutovalo. Vise mi se svidja ideja da svi citamo nesto po prvi put, i da svako da svoje vidjenje iste knjige.
Trebalo bi isto tako odrediti neki rok, nedelju dana na primer, za koji dogovorena knjiga treba da se procita. Slazem se da treba birati knjige koje se lako mogu naci. Isto tako, mislim da bi bilo dobro da se prijave unapred svi koji ce dogovorenu knjigu citati, da ne ispadne da je samo jedan procita, a da posle nema s kim da diskutuje.
Sto se mene licno tice, ja ne bih volela nesto iz savremene srpske knjizevnosti. Mozda bi bilo dobro da vidimo ko sta cita trenutno, pa da onda izaberemo nesto.
 
Izbrisano, a kategorično: ADIO!

Eto moje zadnje želje, želje da ovo ostane kao konačno moje slovo, na podforumu na kojem je čikana, pa iždžigljala odlučnost da napustim Krstaricu.


Ne smatram više ni iole zanimljivom ma čiju eventualnu sklonost ka izglađivanju odnosa sa mnom. Oni koji se prepoznaju kao bezdušnici, neka me, stoga, zaobiđu. I svi drugi. Brišite, banujte... Kako god.
 
Mislim da imamo kvorum za citalacki klub, jeste da nije veliki, ali dobro, za pocetak, kasnije ce se mozda ukljuciti i neko drugi. Trebalo bi da se dogovorimo oko knjige, pa da vec pocnemo da citamo. Slazem se da to ne treba da bude nista veliko, otprilike nekih 250 strana za pocetak, dok ne krenemo, kasnije kada se uhodamo moze bilo sta. Ne slazem se da to bude neko klasicno delo, ja sam pre za nesto modernije, nesto napisano poslednjih 10tak godina. Da bude lako citljivo, a opet slojevito, kako bi moglo da se diskutuje o knjizi na vise nivoa i kako bi se sto vise ljudi ukljucilo.
Ne svidja mi se ideja o nekom klasicnom delu, jer o vecini takvih knjiga vec postoji dobra kritika, dosta se o njima vec diskutovalo. Vise mi se svidja ideja da svi citamo nesto po prvi put, i da svako da svoje vidjenje iste knjige.
Trebalo bi isto tako odrediti neki rok, nedelju dana na primer, za koji dogovorena knjiga treba da se procita. Slazem se da treba birati knjige koje se lako mogu naci. Isto tako, mislim da bi bilo dobro da se prijave unapred svi koji ce dogovorenu knjigu citati, da ne ispadne da je samo jedan procita, a da posle nema s kim da diskutuje.
Sto se mene licno tice, ja ne bih volela nesto iz savremene srpske knjizevnosti. Mozda bi bilo dobro da vidimo ko sta cita trenutno, pa da onda izaberemo nesto.

OK, ako je tako, biću slobodan da dam neke prijedloge:

Auster, Paul: Travels in the Scriptorium
DeLillo, Don: Cosmopolis
Houellebecq, Michel: Platforma
McEwan, Ian: Atonement
Murakami, Haruki: Norveška šuma
Rushdie, Salman: Shalimar the Clown
Swift, Graham: Last Orders
Updike, John: Terrorist

Priznajem da postupam sasvim sebično i predlažem knjige koje već imam u svojoj biblioteci ali još čekaju na čitanje. (Možete primjetiti da je u pitanju izvod iz kataloga.) Neke od knjiga su duže od predloženog, neke su starije od deset godina, ali ovo je samo prijedlog. Ako ILO, ili neko drugi, ima neki drugi prijedlog, nemam ništa protiv. Samo, mislim da bismo trebali dati više od sedam dana da se knjiga pročita, posebno ako je malo duža. Ljudi imaju obaveze, nemaju mnogo vremena za čitanje... U svakom slučaju, vrijeme je da se izabere knjiga i da se jave svi koji ovome namjeravaju ozbiljnije pristupiti. Inače, ja sad čitam Basaru, Uspon i pad parkinsonove bolesti, ali ako preferirate strane knjige, mogu da napravim pauzu.
 
Sokolice, mnogo hvala, što si pristala da budeš moderator...opet možemo, na miru da piskaramo i da zaboravimo, ona glupa ogovaranja, od kojih me je bilo sramota.
Još jednom hvala, sve najbolje i naravno, ako i mi tebi nešto zatrebamo, ja sam tu.
Pozdrav od samouke
 
®:
Izbrisano, a kategorično: ADIO!

Eto moje zadnje želje, želje da ovo ostane kao konačno moje slovo, na podforumu na kojem je čikana, pa iždžigljala odlučnost da napustim Krstaricu.


Ne smatram više ni iole zanimljivom ma čiju eventualnu sklonost ka izglađivanju odnosa sa mnom. Oni koji se prepoznaju kao bezdušnici, neka me, stoga, zaobiđu. I svi drugi. Brišite, banujte... Kako god.


Ти стварно немаш паметнија посла, него да се повлачиш?!.... Штета....
 
®:
Izbrisano, a kategorično: ADIO!

Eto moje zadnje želje, želje da ovo ostane kao konačno moje slovo, na podforumu na kojem je čikana, pa iždžigljala odlučnost da napustim Krstaricu.


Ne smatram više ni iole zanimljivom ma čiju eventualnu sklonost ka izglađivanju odnosa sa mnom. Oni koji se prepoznaju kao bezdušnici, neka me, stoga, zaobiđu. I svi drugi. Brišite, banujte... Kako god.

Ljudi... ovo je virtuelan svet... ni u realnom ne treba sve to toliko primati k srcu, te sukobe, kazne... toliko je besmisleno da se neko vređa zbog kojekakvih nepravdi ovde, treba brzo zaboravljati, ovde smo da pišemo, podelimo sa drugima neka svoja razmišljanja, iskustva... nismo ovde ni da se pljujemo...
Ništa nije tako tragično, nema potreba za teatralnim odlascima, za molbama, za izvinjenjima na sva zvona... Ako neki sukob ne može da se prenebregne, onako, ljudski, ne treba ni da se produbljuje... čemu...

I RL treba shvatiti kao igru, a kamoli ovo ovde...

Žao mi je, ne mogu da se izvinim u tuđe ime, ni u ime neke grupe ljudi, institucije, organizacije...
Mogu samo u svoje... I ako osećaš da sam te nečim povredila ili razočarala, onda za to izvini...

Neću ni da brišem, ni da banujem. Možeš da me smatraš bezdušnom, da me smatraš... pa ne znam kakvom...
A najbolje bi bilo da ne projektuješ toliko celog sebe u jedan forum, da ne tražiš konflikte i ne posvećuješ im svoju energiju i misli...

Umesto toga što se, najprostije rečeno - zamajavaš zbilja nebitnim stvarima, bilo bi korisnije i lepše da se vratiš na ovaj pdf i svoju temu, svoju knjigu...

To je sve što ja mogu da učinim, iako bez molbe i izvinjenja, ali mislim da sam sasvim korektno kroz ovaj post nastupila...

Razmisli.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top