London

Tempesta

Zainteresovan član
Poruka
373
Ima li nekoga iz Londona?:smile: Volela bih da znam kako je ziveti tamo, ili ako ste bili samo u poseti kako vam je bilo? Nikad nisam bila tamo ali bih jako volela da banem, cini mi se da je prelep grad. ;)
 
Lep je stvarno, ali sam jednom prilikom bila kad su bile
one njihove cuvene magle (pre 7-8 god). Ne bih tamo
htela da zivim. Kad tad ce ih vreme pobiti!:D
 
Raiffeisen- ne! Provereno! Mislim da sam videla negde na sajtu da postoji u Londonu njihova kancelarija, ili nesto slicno, ali mislim da ne rade sa obicnim strankama. Ali ako imas kod racun kod Raiffeisen, normalno mozes da podizes novac sa bilo kog bankomata.
Meni je London super! Volela bih da imam makar 20tak hiljada funti pa da mogu sebi da priustim godinu dana studija ili usavrsavanja tamo! :lol:
U principu, grad kao i svaki drugi grad- fantastican ako imas novca, malo manje zanimljiv ako nemas ;)
 
predivan je grad, barem onaj centralni deo i jakooooooo je skup. prevoz je tacan u sekund, nema guzve na ulicama, potpuno drugaciji od Bg, gde su ulice u svako doba dana pune. Tamo valjda svi rade pa preko dana nigde nikoga. Sve u svemu meni se jako dopao.
 
Da li neko moze da mi kaze sta sve treba videti u Londonu?
Za 7 dana na sta se treba usredsrediti??? Koje muzeje treba videti a koje izbegavati?
Da li Madam T. vredi para? I svi ostali detalji me zanimaju... Hvala unapred na svim korisnim informacijama!!!!!
 
UUUUUUUUUUuuuuuuuu..................super je London.Madame je dobar muyej i vredi para,ali iybegavaj one tipa nacionalna umetnost.Ja sam tamo bila i gledala neke glupe slike od s.Greatea,a i nije mala cena.Obidji London eye-treba ti sat vremena da se napravi krug,a red nekad cekas i do 45min-ali je spektakularno.
Idi u Hard Rock caffe,Sienna Miller shop
 
Kaze se 'ko se umorio od Londona, umorio se od zivota' pa ti vidi.
Grad je fenomenalan, ima svasta da ponudi, svi svetski kulturni dogadjaji su tu na jednom mestu, metropola je u pravom smislu te reci. Nazalost, izuzetno je skup, bio je na 4tom mestu na svetu pa ti vidi. Ako hoces da ga iskusis u svoj njegovoj lepoti treba ti brdo para.
Recimo, mali jednosoban stan kosta oko 2000 funti mesecno da se rentira. Bioskopska karta je oko £10, prevoz je £4 tube-om u prvoj zoni isla jednu ili 5 stanica, i tako...
 
Meni je London jedan od omiljenih gradova, posle Beograda, Barse i Pariza... Provela sam nekih mesec dana tamo, u koledzu, i provela se divno. Nije dva dana padala kisha. :)Eto, jedino shto je izuzetno skup, nije za putovanje s plitkim dzepom.
 
Vreme se menja svuda, pa i u Londonu. Inace, one cuvene magle uopste nisu bile klimatskog porekla vec rezultat toga sto su se grejali na ugalj. to je ustvari bio smog...:) i odavno ga vise nema.
I ja ga bas volim. Toliko je veliki da mnoge njegove delove covek nikada ni ne obidje, niti ima potrebe za tim. Taj grad ima 10 miliona stanovnika a to je kao cela Srbija ako se ne varam. Volim i Beograd i Paris, cak su mi pomalo slicni. Taj na B sto si pomenula ne znam gde je.
 
Kaze se 'ko se umorio od Londona, umorio se od zivota' pa ti vidi.
Grad je fenomenalan, ima svasta da ponudi, svi svetski kulturni dogadjaji su tu na jednom mestu, metropola je u pravom smislu te reci. Nazalost, izuzetno je skup, bio je na 4tom mestu na svetu pa ti vidi. Ako hoces da ga iskusis u svoj njegovoj lepoti treba ti brdo para.
Recimo, mali jednosoban stan kosta oko 2000 funti mesecno da se rentira. Bioskopska karta je oko £10, prevoz je £4 tube-om u prvoj zoni isla jednu ili 5 stanica, i tako...

jeste london skup ali ovo je malo napucano... moze se rentirati garsonjera za oko 200 funti nedeljno u drugoj zoni, u bioskop mozes i za 5 funti (ne moras u odeon bas), za prevoz kupis oyster card i jedna voznja za prvu i drugu zonu je 1.5 funti... i tako dalje... samo se treba raspitati ranije.
 
Vreme se menja svuda, pa i u Londonu. Inace, one cuvene magle uopste nisu bile klimatskog porekla vec rezultat toga sto su se grejali na ugalj. to je ustvari bio smog...:) i odavno ga vise nema.
I ja ga bas volim. Toliko je veliki da mnoge njegove delove covek nikada ni ne obidje, niti ima potrebe za tim. Taj grad ima 10 miliona stanovnika a to je kao cela Srbija ako se ne varam. Volim i Beograd i Paris, cak su mi pomalo slicni. Taj na B sto si pomenula ne znam gde je.

Ako misliš na to što je Tinar spomenuo/la Barsu, to je Barselona...
Ali nemoguće da na to misliš :dontunderstand:
 
Ja sam trebala sa drugaricama da idem za letnji raspust mesec dana u London u okviru tecaja za eng. ali su one odustale i nisam mogla da idem sama:(
Valjda cemo dobit' ponudu za sledecu godinu.
 
Ma London je fenomenalan, na sve se covjek navikne, pa i na vrijeme! A, nije uopce istina da kisa pada svaki dan, istina je da nema mnogo suncanih dana, i kad ih ima , svi trce vani, grad je vise onako siv i tmuran! To je jedina mana, ali i Norveska je takva, Holandija, Svedska!!!

Ja imam srecu da vec ovdje zivim dvije godine, i mogu samo da pohvalim da su mi ove dvije godine proletile, ni sama ne znam kako, upoznala sam toliko ljudi razlicitih nacija, sto na nekim drugim mjestima da zivim ne bih ni tokom cijelog zivota! To je ta car Londona zapravo, cosmopolitan grad pravo! Meni jedino sto je pocelo ici na zivce je to da mi je jos uvijek ogroman, i prosto sam pod stresom kad se dogovorim s nekim za kafu, a putujem i do sat vremena, iako sam uvijek voljela ogromne gradove, al mislim da sad polako uvidjam suprotnost mane ogromnog prostora.

London je i specifican po tome sto je skoro svaka area ista, arhitektura grada je skoro pa ostala nepormjenjena...

I da, skup je sto si tice iznajmljivanja stana i ostalog, ali mislim da u drugim segmentima i nije nista puno skuplji nego ostali gradovi. Ima za svakog po nesto, recimo ja jos nikad nisam u Bosni uzela neki komad odjece za 3 ili 4 funte, i da kad sam u Bosni, svi to zele kupiti onako od mene. Moda je fantasticna, ljudi su razliciti, to je ono sto mi se svidja!

Zapravo ko god bude dolazio u posjetu, izuzev posjete standardnim turistickim lokacijama, obavezno ne propustite posjetiti i Camden Town, Brick Lane...
 
Лондон је сив, ружан, прљав и са деловима где расистима и нацистима где нормалан лондонац не жели ни да помисли да крочи. Амстердам где сам сада је рај на земљи у односу на Лондон. Много је чистији и либералнији.
 
Da, chula sam da je Holandija uopshte otkrovenje za putnike... :) Moja mama je veliki putnik, i kad je otishla u Holandiju, ostala je tamo neshto duze nego shto je ochekivala. :)
 
Холандија је за мене била откровење зато што сам поборник либералних ставова. Британија је на сличном степену развоја али црту расизма на сваком ћошку једноставно нисам могао да поднесем. Ваша мама је изгледа паметна жена.
 

Back
Top